Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta graf NVIDIA mała czestotliwosc taktowania(?)

28 Nov 2015 13:19 1212 10
  • Level 7  
    Napisałem również w strefie gracza ale teraz chce skupic sie na samej karcie graficznej, czy wszystko z nia w porzadku.
    Laptopa hp elitebook 8540w.
    Kupiłem w lipcu tego roku - stal (ponoć) na wystawie w sklepie - nie miał żadnych śladów użytkowania.
    8GB Ramu, Windows 10 Pro
    Procesor Intel Core i7 720QM 1.6GHz boost do 2.8 Link
    Karta graficzna Karta wideo nVIDIA Quadro FX 1800M - 1 Gb.
    Przy zabawie z fps w cs:go spotkałem się z dwoma sytuacjami że miałem fps na poziomie 100 ciągle. po czym wyłączyłem kompa i znowu fps 30/40 nie ingerowałem w żadne ustawienia, warunki takie same. No ale do rzeczy:
    Ściągnąłem Aide64 nie pokoi mnie -Rzeczywista częstotliwość taktowania.
    Sprawdzałem zaraz po włączeniu systemu wiatrak chodzi wolno. Temp GPU 62 stopnie. Po 1h grania temp 75 stopni wiatrak full. Karta graf NVIDIA mała czestotliwosc taktowania(?)
    Zdarzają się sytuacje (losowo), że rzeczywista częstotliwośc taktowania wynosi 162 MHz. Dodam że aktualizowałem sterownik zmieniałem ustawienia na karcie na full wydajność.
    Proszę o pomoc :cry:
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    Level 40  
    Nieobciążona karta, wyświetlając pulpit ma prawo być taktowana dużo wolniej.
    Odpal np jakiś benchmark w okienku (np FurMark) i wtedy sprawdź taktowanie.
    Co do FPS, może ci się nie przełącza z integry Intela na Nvidie czasami?
  • TermopastyTermopasty
  • Level 36  
    Program GPU-Z też potrafi wyświetlić wiele informacji np:
  • Level 7  
    Ściągnąłem MSI Afterburner:
    przez 15 min grania fps 40/50.
    Temp gpu wzrosła do 72 stopni
    procesor kolo 50 %
    Ram koło do 3400 MB (podczas grania)
    Wykorzystanie GPU podczas grania ciągle 99%
    Taktowanie rdzenia (GPU) max 405 MHz
    Wykorzystanie GPU, oznacza, że nic więcej nie da się wycisnąć z mojej karty? Oczywiście w grze najmniejsze detale :/

Miałem na kompie BurnInTest zrobiłem częstotliwość taktowania podniosła się do 162MHz(wg Aida64), ale to wciąż mało (jak czytam po innych forach) :o
  • Level 9  
    Może to trochę głupie ale jak masz ustawione oszczędzanie baterii? Ponieważ fabrycznie ustawione jest w większości przypadków oszczędzanie baterii gdy nie jest podłączone zasilanie co skutkuje mniejszymi mniejszymi osiągami maszyny :)
  • Level 7  
    pracuje na podłączonym zasilaczu, ustawienie na maksymalną wydajność
  • Helpful post
    Level 22  
    Wymieniana była pasta termoprzewodząca na radiatorze od grafiki? 72 stopnie to trochę za dużo. Kolega przeczyści wnętrze laptopa. Jak ma kolega multimetr to niech zmierzy napięcia.
  • Level 7  
    Powyżej wykres grania, ustawienia graf na wydajność, detale cs:go minimalne.
    Dziwi mnie wykres częstotliwości taktowania 405MHz? okej lepiej niż 65.. ale jeżeli GPU chodzi na 99% to częstotliwość nie powinna osiągać prawie max ( czyli 550MHz) Do tego taktowanie pamięci i użycie pamięci? Nie znam się na tym, jedyne to wiem co wyczytałem w google :| Czy wartości te są prawidłowe? Dodam jeszcze fps od początku do końca na stałym poziomie, 35-50
    Odpowiedź, komp czyściłem sprężonym powietrzem jakieś2 miesiące temu (nie rozbierałem radiatora tylko jakieś zaślepki - nie chciałem stracić gwarancji) po za tym laptop kupiłem w sierpniu (fakt faktem używany ale raczej wyczyszczony - miałem wymienioną klawiature) Pasta wyczytałem w googlach że cyt. "Pasta to IC Diamond 7. Nie zwęgli się" ew. termopady.
  • Level 40  
    Faktycznie Intel Core i7 720QM nie posiada zintegrowanej grafiki w sobie, więc to nie problem przełączania.
    Sterowniki dla nVIDIA Quadro FX 1800M zainstalowane ze strony Nvidii czy z Windows Update?
    Ściągnij GPU-z i FurMark. Odpal FurMark i pokaż 1szą i 2gą zakładkę z GPU-z.