Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo: kolumny + wzmacniacz do 6-7K kubatura 12m stereo PC

28 Lis 2015 14:30 1629 17
  • Poziom 6  
    Witam.
    Nie znam się na elektronice i prosił bym Was o radę, jaki zestaw audio złożyć :?:
    Cena, jaką chcę przeznaczyć na ten zestaw to 6-7 tysięcy pln. Chciałbym kupić nowe głośniki i używany wzmacniacz, do tego dobrej jakości przewody.
    Muzyki słuchał bym z komputera, posiadam w kompie kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Z-Series. Powierzchnia w której stały by kolumny to około 12 metrów kwadratowych. Ważne by były to kolumny podłogowe.
    Muzyka jakiej słucham to minimal/trance/house
    Zależy mi na dobrym vocalu ale też i dobrym basie i wiadomo lubię czasem posłuchać głośno muzyczki. :)
    Chciał bym by ktoś mi doradził jakiś zestaw to popytał bym się w salonach i umówił na odsłuch jesli by była taka mozliwość :)

Bardzo proszę o jakieś gotowe zestawy i jakieś porady w sprawie zestawu.

Pozdrawiam wszystkich :!:
  • Poziom 33  
    Tak od siebie polecę Pioneer A-50 i Dali Ikon 6 mk II, posłuchać gdzieś w salonie, ja mam ten zestaw i sprawdza się prawie w każdym rodzaju muzyki, jest zgrany i moim zdaniem może konkurować z zestawami 2x droższymi, u mnie gra to w 40m" ale w mniejszym pokoju też się sprawdzi i wzmacniacz będzie mieć mniej pracy, w twoim budżecie jednak celował bym w nowy sprzęt, mocarny wzmacniacz i tak ci nie potrzebny, jak jednak chcesz coś używanego to DENON PMA-725R/ Pioneer A-702R/PIONEER A-616 MK II te jeszcze dodam.
  • Poziom 20  
    Z mojej strony polecam Dali Lektor 8 + NAd 356BEE lub Klipsch R28 + Marantz PM6005.
  • Poziom 33  
    Dali Lektor 8 to kolumny do KD i niestety podbarwiają dżwięk, ale to już taka moda producentów by zestawy kolumn KD grały ciepło i bas też mniej kontrolowany, do stereo kolumn z KD nie polecam.
  • Poziom 20  
    Wydaje mi się że Lektory jednak sprawdzą się w muzyce którą preferujesz . Odsłuchaj jeśli będziesz miał możliwość.
  • Poziom 6  
    s4home napisał:
    Wydaje mi się że Lektory jednak sprawdzą się w muzyce którą preferujesz . Odsłuchaj jeśli będziesz miał możliwość.

obojętnie jaki wzmacniacz będą tak samo grały ?
  • Poziom 20  
    Oczywiście że nie. Każdy wzmacniacz zagra inaczej. Do Dali polecam Nada lub coś z Harmana. Dlatego warto udać się na odsłuchy i przetestować różne konfiguracje głośników i elektroniki.
  • Poziom 6  
    Te odsłuchy sa za darmo czy płaci się np za godzinę słuchania i czy można przyjść z własną muzyką ?
  • Poziom 33  
    W salonie odsłuch za darmo, muzykę możesz na płycie czy pendrive przynieść swoją, odsłuchy w domu płatne ale warto z tego skorzystać, co do cen za taką prezentację to już w salonie się dogadaj, niekiedy za darmo zrobią ale zestaw musi być z tych droższych.
  • Poziom 6  
    Czy już nikt nie pomoże :( Na prawdę planuje kupic niedługo zestaw stereo a nie chce wydac kasy w ciemno... może ktoś poleci jakieś dobre zestawy ? Może kolumny jakieś trzy drożne ?
  • Poziom 33  
    Ten budżet z tematu naciągany raczej, po takim czasie byś sam rozeznał się w sprzęcie i odsłuchał jakieś zestawy, temat się nie kręci bo sam nic nie wnosisz do tematu, oczekujesz by inni za ciebie szukali i zgadywali czego chcesz, ode mnie taka rada, szukaj na Allegro lub OLX PIONEER A-449 czy YAMAHA A-500, kolumny polecę STX Electrino 250 czy TAGA Harmony CORAL F-80.
  • Poziom 20  
    Tak jak pisał @irek6311 teraz Twoja kolej na działanie, odsłuchaj propozycje które podaliśmy Ci wcześniej. Napisz czy Ci pasowały, jeśli nie to czego brakowało. Budżet jest nie mały więc możliwości sporo. Napisz co słuchałeś i czy Ci się podobało, wtedy będziemy wiedzieć jaki ewentualnie sprzęt Ci dalej proponować.
  • Poziom 12  
    Ze swojej strony mogę polecić zaczęcie budowania systemu na komponentach Cambridge Audio - w sumie za 7k można już złożyć całość tzn. wzmacniacz, kolumny + subwoofer. Właśnie od tygodnia posiadam wzmacniacz CXA60 i jestem zachwycony kulturą grania jak i mocą tego wzmacniacza. Wcześniej posiadałem Nad c356bee i wspomnianą yamahe A-500. Cambridge wgniata w ziemie Nada, a o A-500 nawet nie wspomnę. A-500 jedynym czym może się pochwalić to moc reszta to porażka - testowałem ją na dwóch zestawach głośnikowych.
    Po poznaniu specyficznego brytyjskiego brzmienia Cambridge Audio mam zamiar dokupić resztę ich klocków. Sam wzmacniacz jest bardzo funkcjonalny bo ma wbudowanego DACa i możesz podłączyć do niego np. TV, PC poprzez kabel cyfrowy -optyk lub coaxial (twoja karta prawdopodobnie też ma wyjście cyfrowe). CXA60 poza tym, że jest uniwersalny bardzo dobrze się sprawdzi w rodzaju muzyki której słuchasz. Jedyne co bym na twoim miejscu zrobił to dla upewnienia własnego siebie umówiłbym się na odsłuch tego sprzętu.
    Moja propozycja to:
    Wzmacniacz CXA60- 3100zł
    Kolumny SX80 - 2000zł
    Subwoofer SX120 - 1100zł
    w dalszej przyszlości
    odtwarzacz sieciowy Cambridge Audio Stream Magic 6 v2 -2900
  • Poziom 33  
    Po co piszecie jak autor już tu nie zagląda, temat chyba dla zabawy założył, proponuję wstrzymać się z poradami :idea:
  • Poziom 6  
    irek6311 napisał:
    Po co piszecie jak autor już tu nie zagląda, temat chyba dla zabawy założył, proponuję wstrzymać się z poradami :idea:

Zagląda, zagląda trollu :)
    Dziękuję za porady Panowie, umówię się na odsłuch i dam znać czy mi te podane zestawy podpasowały :)

Moderowany przez telecaster1951:

3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Poziom 33  
    lukasz92a tak dziękujesz za pomoc? To nie wróżę dobrych zakupów skoro takie podejście masz, trzeba być aktywnym w temacie a nie ubliżać innym, to tylko świadczy o niskim IQ piszącego :idea:
    Moderowany przez telecaster1951:

3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 32  
    blady2000 napisał:

Moja propozycja to:
    Wzmacniacz CXA60- 3100zł
    Kolumny SX80 - 2000zł

To faktycznie ciekawy, nowoczesny wzmacniacz, jednak zestawienie go z kolumnami tej samej firmy Cambridge SX80 jest średnio dobra. Znacząco niższa klasa kolumn niż wzmacniacza, średnie brzmienie, potwierdza się znów fakt, że firmy robiące tzw. elektronikę robią przeciętne kolumny. taki mały off topic.
    Szkoda że autor za bardzo się nie angażował i chyba za bardzo nie czytał co i jak, co widać po wpisie np. poniżej.
    lukasz92a napisał:
    Może kolumny jakieś trzy drożne ?

Co to ma do jakości, czy konkretnego brzmienia kolumn? Nie odniósł się w ogóle do propozycji sprzętu i pytania co mu się podobało na odsłuchach sprzętu ( o ile były ).