Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu P42VHA20ES - różowy obraz i zielone plamy na czarnym tle

28 Lis 2015 15:07 2130 2
  • Poziom 17  

Witam.
    Plazma Fujitsu P42VHA20ES.
    Gdzie szukać przyczyny nieprawidłowego obrazu? - jak na zdjęciu - obraz różowy, z pionowym strzępieniem, a co najgorsze w ciemnych miejscach zielone plamy.
    Sygnał podawany przez Composit Video z dvd (przez Component brak obrazu, przez VGA "out of range" na dowolnych rozdzielczościach, DVI nie mam skąd wziąć, brak tunera wewnętrznego, brak pilota).

Czy ten różowy obraz to już martyca zużyta i nie warto walczyć z pozostałymi usterkami?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Ok, dzięki, nie mogłem znaleść żadnej serwisówki do tego, w dodatku nie naprawiam RTV zawodowo, a jedynie czasem hobbystycznie, i do tego TV kineskopowe, a z plazmami nie mam żadnego doświadczenia, a to kupiłem po prostu na giełdzie za 50zł.
    Rozbierałem, bo wogóle się nie włączała i wymieniłem bezpiecznik sieciowy oraz podłączyłem wyłącznik sieciowy, który ktoś odłączył, potem OSD sie ładne pokazało, więc niepotrzebnie skręciłem przed podłączeniem sygnału.

Rozumiem, żeby posprawdzać i ew podregulować napięcia na testpointach i ew. spróbować podać sygnał RGB, bo on jest tam tym najważniejszy.

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Wszelkie napięcia matrycy wg tabelki w serwisówce/naklejce na matrycy prawidłowe:
    VDA: 66,8V
    VSUS: 174,6V
    VE: 157,2V
    VBK: 154,7V
    VAD: -89,7V

Udało mi się jeszcze podłączyć przez component, i nadal jest podobny, a nawet jeszcze gorszy różowy obraz.

Niestety nie mam pilota, żeby w menu pobawić się ustawieniami wzmocnienia dla R G i B, co mogło by dać odpowiedź, ale chyba ktoś by na złość nie poustawiał tam głupot...

Na płytach sygnałowych jest mnustwo malutkich elektrolitów typowo kamerowych, które uwielbiają wylewać w kamerach, ale to chyba jeszcze nie jest na nie czas, tv jest z 2003r, zresztą nie dojżałem na ich nóżkach śladów działania elektrolitu

---

Podłączyłem jeszcze generator (pod composit) i wychodzi na to, że niema zielonego, tzn prawie niema - jak na zdjęciach (matrix jest), tyle tylko, że w OSD wydaje się, że są wszystkie kolory (na zdjęciach porownanie z paskiem głośności), więc raczej matryca powinna być w porządku, plytka t-con raczej też, gdyż z płyty głównej wychodzi OSD, będę próbował podłączyć jeszcze DVI, gdyż wydaje mi się, że sygnał z tego złącza idzie najbardziej bezpośrednio na t-con, tylko, że w tym celu musze pożyczyć nowocześniejszy komputer, bo ja nigdzie nie mam DVI, no i dalej zostaje kwestia tych rozdzielczości, które nie wiadomo jakie ktośpilotem ustawił, a pilota nie ma (potrzeba pilota P-RMS101 http://pult.in.ua/i/d/7/155/3/900.jpg ), zresztą gdyby był, to bardzo możliwe, że wszystko rozwiązał by "factory reset" możliwy do wywołania w menu --- ma ktoś może taki pilot?? nawet tylko pożyczyć?

poniżej zdjęcia:
    czerwony:
    niebieski:
    zielony:
    (powinien być) biały:
    "zielony" matrix w pełnej okazałości (on się tak ustabilizowuje, ale paski są różne dla Pal i Secam, nie są to wypalone na stałe linie):

jakieś pomysły jeszcze ktoś ma?

-------

Witam ponownie, jedyny pomysł, który jeszcze mam, to regulacja wzmocnienia G w menu, ale do tego potrzeba pilota, w związku z tym poszukuję pilota model P-RMS105-S, lub P-RMS101-S, ostatecznie jakiś inny pilot do starej plazmy Fujitsu

wygląd orginalnego pilota (z serwisówki):