Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowany DIMMER oświetlenia - programator jasności światła do czasu

28 Lis 2015 16:09 1302 1
  • Poziom 8  
    Witam,

Przeszukałem cały internet i niestety nie udało mi się znaleźć danego urządzenia.
    Chodzi mi o regulator jasności światła (analogowy bez problemu można dostać) ale z możliwością zaprogramowania go.

Mam ślepe okno w kuchni i chce wykonać oświetlenie Ledowe które będzie imitować światło (nie wchodząc głębiej w temat) i chcę aby przykładowo ledy świeciły od 5:00 do 9:00 na 30% od 9 do 14 na 50% od 14 do 18tej na 30% a w pozostałych godzinach aby były wyłączone.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość zaprogramowania aby natężenie (bo rozumiem je będziemy tutaj regulować) zmieniało się płynnie - czyli od 9 do 14 wzrost z takiej wartosci na taką.

Czy moglibyście mi jakoś pomóc, coś doradzić - gdzie i czy w ogóle gdzieś takie urządzenie dostanę.

Pozdrawiam!
  • Poziom 16  
    Ledowych zarówek i świetlówek nie da się tak po prostu sterować np napięciem do tego potrzebny specjalny sterownik. Ale zwykłe zarówki i halogeny można sterować ich mocą za pomocą sterownika fazowego opartego na triaku.
    Chociaż "żarówki LED" na 12V można sterować płynnie przez tani regulator tzw ściemniacz RGB. To wiąże się z tym że bedziesz zasilal te ledy z dodatkowego zasilacza + jakiś regulator czasowy.