Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40 metrowy kabel HDMI - Kłopot przy polączeniu z projektorem

bretka 28 Lis 2015 20:44 1287 10
  • #1 28 Lis 2015 20:44
    bretka
    Poziom 8  

Witam
    Kupiłem 40 metrowy kabel HDMI. Działa w każdej konfiguracji, z każdym urządzeniem, oprócz jednego przypadku - przy połączeniu dekodera NC+ do rzutnika. Nie wiem gdzie jest przyczyna, bo tym samym kablem podłączam ten sam dekoder , do telewizora i jest ok. Kiedy ten sam dekoder podłączam do rzutnika , za pomocą krótkiego kabla HDMi, to sygnał dociera i jest ok. Próbowałem , zastosować wzmacniacz HDMI (Lindy, taki bez zasilania, za 260 zł)i to też nic nie dało. Ten 40 metrowy kabel HDMI, ma w sobie wbudowany jakiś wzmacniacz i tak myśle sobie, że być może zajęta jest przez to jakaś żyła, potrzebna do projektora. Nie wiem , jak rozwiązać ten problem. Proszę o pomoc

0 10
  • #2 29 Lis 2015 11:43
    matrixneo007
    Poziom 30  

Przy pewnej długości przewodu spadki napięć są tak duże, że urządzenie nie jest w stanie odróżnić jednego stanu od drugiego. Następuje pogorszenie sygnału. To tak w skrócie i w prosty sposób wytłumaczone. Dlatego u ciebie być może to już za długi kabel.

0
  • #4 29 Lis 2015 13:47
    kosiasty
    Poziom 12  

Są specjalne wzmacnacze amplifikowane które wręcz muszą być zastosowane przy takiej długości kabla. I co bardziej prowdopodobne, kabel pewnie kiepskiej jakości. Jak poradził kolega wyżej, extender hdmi i powinno ruszyć.

0
  • #5 06 Gru 2015 13:05
    bretka
    Poziom 8  

Wielkie dzięki za odpowiedź
    Temat uważam za rozwiązany

0
  • #6 06 Gru 2015 22:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@bretka

kosiasty napisał:
    Są specjalne wzmacnacze amplifikowane które wręcz muszą być zastosowane przy takiej długości kabla. I co bardziej prowdopodobne, kabel pewnie kiepskiej jakości. Jak poradził kolega wyżej, extender hdmi i powinno ruszyć

http://www.dipol.com.pl/repeater_hdmi_signal_zasieg_45m__H3610.htm
    No i dobrej klasy jakościowej kable HDMI - a nie najtańszy szrot.

0
  • #7 07 Gru 2015 07:02
    Fotodetektor

Poziom 29  

Dla HDMI odcinek 20m dla FHD to jest maksymalna odległość.
    Jak wyżej zakup extender dobrej jakości.
    Po skrętce działa świetnie.

0
  • #8 07 Gru 2015 20:10
    bretka
    Poziom 8  

A czy mógłbyś mi polecić jakiś

0
  • #10 12 Mar 2016 13:38
    bretka
    Poziom 8  

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam. Zainwestowałem w Extender i rzeczywiście to zdało rezultat. Wszystko co przez niego puszczam idzie bez zarzutu i rzutnik wyświetla bez zarzutu

0
  • #11 19 Maj 2016 13:34
    adam_anton
    Poziom 6  

ja zainwestowałem do swojego biura w wireway i też jest ok.
    Ważne żeby kabel był wytrzymały, bo wystarczy że ktoś Ci uszkodzi przewód i cały do wyrzucenia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo