Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie tv komputer karta audio - Brak dźwięku

28 Lis 2015 22:43 801 2
  • Poziom 2  
    Witajcie!

Mam dość nietypowy problem, chciałbym połączyć do komputera Tv aby ten działał jako klon monitora i podłączyć do niego dźwięk z zewnętrznej karty dźwiękowej.

TV to Samsung LE32a551pr2, karta Audiotrak Prodigy Cube Black, a grafika to GTX 760.

Moje połączenie wygląda następująco: Grafika do monitora po displayport, do TV przejściówką DVI-HDMI do złącza HDMI2 w TV, dźwięk z karty poprzez jack-chinch do AUX IN HDMI2 w TV.
    Obraz działa jak żyleta jednak w żaden sposób nie mogę uzyskać dźwięku na TV, nie działa na żadnym HDMI, a także przy bezpośrednim połączeniu HDMI-HDMI z karty bez przejściówki z DVI.
    Przejściówka jaką posiadam to DVI DualLink plus analog.
    Grzebiąc w specyfikacjach HDMI i DVi doszedłem do tego, że pin TDMS0+ jest w HDMI odpowiedzialny za audio. wygrzebałem go z wtyczki w celach eksperymentalnych, dźwięk zaczął działać jednak wszystko na TV było w odcieniach czerwieni. Jestem świadom że wydłubałem pin z danymi, miałem jednak nadzieję że to tylko dane audio.

Prosiłbym tu o poradę jak to połączyć i co kupić żeby to zaczęło działać.
    Mam też opcję podłączenia się przez przejściówkę DVI-DSUB, jednak boję się utraty jakości bo planowany przewód ma mieć długość 15m.

Z góry dzięki za wszelakie podpowiedzi i pomoc, pozdrawiam!
  • Poziom 20  
    Po co te kombinacje z dodatkowym kablem do audio? Dzwiek mozesz puscic przez hdmi. Jaki masz system windows?
    W Windows 7 wchodzisz w panel sterowania, nastepnie ikonka dzwiek, prawym przyciskiem myszki klikasz na urzadzenie hdmi (nie pamietam jak sie dokladnie nazywa) i wybierz "ustaw jako urzadzenie domyslne".
  • Poziom 2  
    System win 10. Nie chcę puszczać dźwięku przez HDMI ponieważ przy każdej chęci oglądania czegoś przez TV a nie pracy przed monitorem musiałbym zmieniać domyślne urządzenie audio, a niestety system nie zapamiętuje danych i ustawień z zew. karty dźwiękowej.
    Puszczenie całości przez HDMI to żaden problem jednak ta opcja mi niestety nie odpowiada - zbyt wiele kombinowania i przełączania ustawień za każdym razem.