Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo v3515 - Brak sterowników do chipsetu pod Windows 7

28 Lis 2015 23:41 1152 6
  • Poziom 8  
    Witam. Mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro V3515 do którego nie mogę znależć sterowników do Chipsetu pod system Windows 7 HP 32 bit. Sterowników poszukuję ponieważ moim zdaniem dysk zamontowany w laptopie chodzi zbyt wolno jak na dysk SATA i przy większym obciążeniu po prostu zamula. Jest to moim zdaniem spowodowane brakiem odpowiedniego sterownika kontrolera dysku. Na chwilę obecną komputer pracuje na sterowniku domyślnym. Szukałem w Internecie takiego sterownika, lecz niestety wszędzie pojawiają się tylko pod system Windows XP lub Vista pod Windows 7 brak. Proszę o pomoc w tej kwestii. Z góry dziękuję :)
  • SterControl
  • SterControl
  • Poziom 8  
    Tak tak wiem że tutaj są te sterowniki lecz niestety nie chcą zainstalować się na Windows 7. Dalej kontroler dysku pracuje na domyślnym sterowniku. Może ma ktoś takiego laptopa i posiada sterownik do Chipsetu pod Windows 7 i mógłby udostępnić. Byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 8  
    Do tej strony nie dotarłem. A proszę o pomoc który konkretnie sterownik z tej strony powinienem pobrać? Podsyłam screen'a z programu odnośnie mojej płyty głównej oraz informację na jakim pracuję obecnie sterowniku kontrolera dysku.
    Fujitsu Siemens Amilo v3515 - Brak sterowników do chipsetu pod Windows 7 Fujitsu Siemens Amilo v3515 - Brak sterowników do chipsetu pod Windows 7
    Fujitsu Siemens Amilo v3515 - Brak sterowników do chipsetu pod Windows 7 Fujitsu Siemens Amilo v3515 - Brak sterowników do chipsetu pod Windows 7

Dodano po 15 [minuty]:

Spróbowałem zainstalować ten sterownik VIA VT8237 Serial ATA RAID Controller, ale wyskoczył bład taki jak na screenie.
    Fujitsu Siemens Amilo v3515 - Brak sterowników do chipsetu pod Windows 7
  • Poziom 16  
    Zamiast szarpać się ze sterownikiem sugeruję najpierw sprawdzić stan dysku.
    np za pomocą gsmartctl
  • Poziom 8  
    Wyniki w programach diagnostycznych ten dysk ma poprawne. Zarówno SMART jak i skan na obecność bad-sectorów nic nie wykazał. Jednak niekiedy dysk ten potrafi dziwnie się przyciąć lub przymulić, więc jest możliwe że nie jest do końca sprawny.