Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo antenowe w nowym budownictwie a telewizja NC+

29 Lis 2015 00:14 1659 13
  • Poziom 5  
    Dzień dobry :)

Potrzebuję pomoc przy instalacji i uruchamianiu telewizji NC w mieszkaniu. W ścianie mam dwa gniazda TV/RAD/SAT, myślałam, że wystarczą one do podłączenia telewizji NC +, niestety po podłączeniu kabli napotykam na problem w postaci braku sygnału. Czy spotkaliście się już z takim problemem?

Pozdrawiam serdecznie
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Należy upewnić się czy w budynku istotnie jest SAT. Samo gniazdo niczego nie przesądza. Zważywszy że jest sobota w nocy to telefon do administratora można wykonać dopiero w poniedziałek... ale można popytać sąsiadów, albo "na oko" ocenić czy na budynku wiszą inne anteny SAT.
  • Poziom 5  
    Budynek jest wybudowany w tym roku, deweloper na stronie internetowej jako atut podawał telewizję kablową. Czy to jest odpowiednik satelitarnej czy naziemnej?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy jakąś podpowiedzią będzie, że ogólnym dostawcą telewizji, internetu i telefonu do budynków jest UPC?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Telewizja kablowa nie umożliwi korzystanie z NC+ .
    Trzeba "fizycznie" mieć pewność, że w budynku jest sygnał satelitarny.
  • Poziom 5  
    Czyli bardzo możliwe, że jestem skazana na instalację anteny na balkonie?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Można wnioskować że jest to telewizja kablowa zakładając że ta informacja o operatorze UPC jest prawdziwa i potwierdzi się.
  • Poziom 35  
    O ile administrator zezwoli na montaż anteny...
  • Poziom 5  
    UPC jest tutaj faktycznym dostawcą, ogłaszają się jako opiekunowie budynków. Czy ten fakt wyklucza samodzielne korzystanie z telewizji NC+ poprzez gniazda? Czy będę musiała zainstalować antenę?
  • Poziom 35  
    Nie znamy umowy kupna/najmu więc te pytania nie do nas...
    Z reguły jeśli UPC położy łapę na budynku to nic innego nie ma...
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Zgodnie z prawem budynki oddawane po 2013 mają OBOWIĄZKOWO posiadać instalację SAT (dwukonwerterową) ponadto doprowadzone mieszkania dwa światłowody i skrętki komputerowe. Jeżeli lokal jest własnościowy administrator NIE MA PRAWA zabronić montażu swojej anteny na dachu jako części wspólnej. Może jednak nakazać sposób prawidłowego (estetycznego) montażu. Nie ma też prawa wymuszać na lokatorze jednego dostawcy. No chyba, że to TBSy, to inna historia.
  • Poziom 5  
    @pidar, jeszcze nie. Wprowadziłam się jako trzecia praktycznie, ludzie dopiero urządzają mieszkania.
    @Bazyl, dziękuję bardzo!
  • Spec od pamięci masowych
    camille.ann napisał:
    jeszcze nie. Wprowadziłam się jako trzecia praktycznie

Czyli może być jeszcze nie dostarczany sygnał satelitarny do Twojego gniazdka -> wymuś to na zarządcy budynku.