Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka UPO minisel 1500 nie załącza się

waldemarwit 29 Lis 2015 10:48 666 4
  • #1 29 Lis 2015 10:48
    waldemarwit
    Poziom 2  

pralka uszkodziła sie w czasie pracy ---prawdopodobie podczas pobierania wody
    ,uszkodzonym elementem okazał się transformatorek 220/12v,po wymianie trafa na
    orginalny na wyświetlacz świeci mocno przyciemnioną jasnością,ale pokazuje
    ile czasu pozostało do końca prania,ponadto blokada dzwi nie działa,można
    je otwozyć,napięcie na dwóch grubrzych przewodach jest normalne czyli 230V,
    wymontowałem zamek blokady:podałem 230v na pomiędzy zaciski i blokada
    zadziałała prawidłowo i zwolniła po okokło 5minutach....prosze o jakiech sugestie
    co do dalszego postępowania aby pralka ożyła,może ktoś spotkał się z takim uszkodzeniem pragramator minisel 1500

0 4
  • #2 29 Lis 2015 13:45
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Nic mi nazwa pralki nie mówi, ale można przypuszczać, że transformatorek sam z siebie się nie uszkodził.
    Może jakieś zwarcie lub uszkodzony kondensator za nim. Jak wygląda napięcia zasilające wyświetlacz ?
    Przydałaby się jakaś fotka modułu.

0
  • #3 29 Lis 2015 15:33
    TONI_2003
    Moderator

waldemarwit napisał:
    transformatorek 220V/12V

Czy to taka czy tylko podobna płytka PCB?
    pralka UPO minisel 1500 nie załącza się

0
  • #4 29 Lis 2015 18:44
    waldemarwit
    Poziom 2  

właśnie to trafo niebieskie jak na module przedstawionym na fotografii,plu 5 V prawidłowe
    za stabilizatorem,wszystkie triaki wymienione na nowe,diody sprawdzone,pomiar na blokadzie drzwi na dwóch grubszych przewodach 230V,mimo to blokada nie łapie.zauważyłem
    jeszcze że po dmuchnięciu w hydrostat słychać ,że styki się przełączają:po pierwszym stuknięciu nic się nie dzieje,za to po drugim zaczyna pracować pompka odprowadzającą wode.z tego co wiem takiego modułu w kraju nie dostanę w/g forumowiczów:patrzyłem również na north....

0
  • #5 30 Lis 2015 17:32
    waldemarwit
    Poziom 2  

temat nieaktualny ,żona kupiła nową pralke

0