Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 407 - uszkodznie BSM przez xenon.

zi0bolkow 29 Lis 2015 11:23 1779 17
  • #1 29 Lis 2015 11:23
    zi0bolkow
    Poziom 7  

Witajcie, zepsułem układ na szynie LIN przez dołożenie przetwornic xenon na swiatłach mijania i drogowych . Problem sie zaczął po 3tygodniach kiedy podczas pracy wycieraczek na trybie automatycznym włączyłem swiatła drogowe. Problem polega na tym ze wycieraczki teraz chodzą w trybie awaryjnym co 4.5s się włączają nie zależnie czy auto jest odpalone czy zamknięte pomaga tylko wyciągniecie bezpiecznika od wycieraczek. Na lexi modul BSM bład komunikacji z wycieraczkami . Za usterke odpowiada driver w sterowniku BSM o nazwie TJA 1020 ,nie bede bawił sie w lutowanie wiec zamówiłem używane BSM.
    Wiem ze nie potrzebnie dokładałem chiński szajs ale żółte światło mnie odrzuca wiec teraz zwracam się do was z prośbą o pomoc . Jak wiadomo TJA 1020 zniszczyły zakłócenia przez przetwornice i teraz moje pytanie jak zabezpieczyć nowy BSM przed usterką .
    Czy podłączenie przetwornic dodatkowym przekaźnikiem zasilając prosto z akumulatora problem rozwiąże ?

Prosze o konkretne odpowiedzi a nie typu ,wywalić przetrwonice itp. Pozdrawiam

0 17
  • #2 29 Lis 2015 14:01
    wqq
    Poziom 21  

Wydaje mi się że światło powinno być białe lub żółte a nie pseudo-niebieskie oślepiające wszystkich przed tobą. Zastanów się czy ważny jest wygląd czy bezpieczeństwo...

0
  • #3 29 Lis 2015 14:19
    zi0bolkow
    Poziom 7  

zarnik 5000k ma barwe biała lampy sa przystosowane do swiateł xenonowych tak jak układ samopoziomujący na wahaczach założony. Z takim zestawem bezpieczenstwo jest lepsze wiec nie potrzebnie nabijasz postów. nie mam oryginalnych przetwornic dlatego ten wątek

0
  • #4 29 Lis 2015 16:09
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

zi0bolkow napisał:
    lampy sa przystosowane do swiateł xenonowych

To oryginalne reflektory ksenonowe? Jakie masz tam palniki? jakiego typu?
    zi0bolkow napisał:
    dołożenie przetwornic xenon na swiatłach mijania i drogowych

Ile masz w sumie tych przetwornic?

0
  • #5 29 Lis 2015 18:28
    zi0bolkow
    Poziom 7  

reflektory są soczewkowe przystosowane do xenon lecz same palniki i przetwornice to są zwykłe HID ponieważ sa tansze jak wiadomo za komplet 80zl a nie za samą przetwornice 300zł chciałem zniżyć koszta. Spryskiwacze i układ samopoziomujący oryginalny.

Ogólnie przetwornic jest 4.
    na swiatła mijania - 2 UNIWERSALNE PRZETWORNICE
    HID 12V 35W DC XENON SUPER SLIM z palnikami H1

Na swiatła drogowę palniki starego typu hid lighting ballast advanced german technology 35w.

Przez pewien okres wszystko było dobrze, nie znam się na elektryce dlatego piszę nie rozumiem jak przez przetwornice zniszczył się układ LIN skoro swiatła mijania jak i drogowe sa na przekażniku a LIN steruje ten przekaznik tak ?
    Jest mozliwosc zabezpieczenia elektryki przed tymi przetwornicami czy poprostu nie ma szans ? Tak samo może sie stać gdy podłączymy słabej jakoś wzmacniacz car do auta czy ładowarke nawigacji pod gniazdo zapalniczki ?

0
  • #6 29 Lis 2015 18:37
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Lis 2015 18:48
    zi0bolkow
    Poziom 7  

w 407 drogowe są też xenon a dokładnie oryginalnie montowany jest bixenon .

0
  • #8 29 Lis 2015 18:53
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 29 Lis 2015 18:59
    zi0bolkow
    Poziom 7  

sedan po liftingu

0
  • #10 29 Lis 2015 19:02
    Błażej

zi0bolkow napisał:
    reflektory są soczewkowe przystosowane do xenon

Soczewki halogenowe, czy ksenonowe?
    zi0bolkow napisał:
    same palniki i przetwornice to są zwykłe HID

Co to znaczy? W ogóle wiesz, co to ksenony i HID?
    zi0bolkow napisał:

Ogólnie przetwornic jest 4

Pokaż mi auto, gdzie seryjnie są montowane CZTERY źródła ksenonowe?
    Wiesz, co to jest biksenon i dlaczego jest zrealizowany tak, a nie inaczej?
    zi0bolkow napisał:

Skoro palniki, to chińskie H1, to reflektory, które posiadasz NIE SĄ PRZYSTOSOWANE do ksenonów, tylko do żarówek H1.
    zi0bolkow napisał:
    zi0bolkow napisał:
    Na swiatła drogowę palniki starego typu hid lighting ballast advanced german technology 35w.

I niby czym się jedne od drugich różnią?

Czekam na odpowiedzi na te pytania.

0
  • #11 29 Lis 2015 19:06
    wqq
    Poziom 21  

Zadałeś sobie tyle trudu aby zamontować samo poziomowanie wraz ze spryskiwaczami i wspominasz że koszt 300 zł za przetwornice to kosmos...
    W tej cenie kupisz kompletną lampę wraz z przetwornicą i wydaje mi się że to było by najlepszym rozwiązaniem twojego tematu...

Pozdrawiam

0
  • #12 29 Lis 2015 19:09
    zi0bolkow
    Poziom 7  

nie ma 4 zródeł xenonów sa 2 w 407 po liftingu są bixenony skrętnę.
    Bixenon soczewka z uchylną (blachą) jak pisałem ze nie mam oryginalnych palników z soczewką dlatego posiadam 4 przetwornice palniki są z mocowaniem h1 i h4.

pisze tutaj aby dostać odpowiedź na moje pytanie a nie wdawać sie w dyskusję

0
  • #13 29 Lis 2015 19:11
    Błażej

Odpowiedz na zadane pytania!

0
  • #14 29 Lis 2015 19:15
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 29 Lis 2015 19:20
    ladamaniac
    Poziom 37  

Krótko mówiąc, nie zabezpieczysz skutecznie elektroniki przed chińskimi przetwornicami. Sa one pozbawione jakichkolwiek elementów przeciwzakłoceniowych i układów chroniących resztę auta przed skutkami szkodzenia samej przetwornicy. Co jakiś czas chińska przetwornica zabija jakąś elektronikę. Parę lat temu była seria usterek w Golfach V.

0
  • #16 29 Lis 2015 19:45
    Błażej

Tu nie chodzi o zabezpieczanie obwodów, tylko o absurdalne i idiotyczne rozwiązania, jakie wprowadził autor. Już samo to, że odróżnia od siebie ksenon i "HID", świadczy o nikłej znajomości tematu. To samo, montując w światłach długich palniki z dodatkowymi przetwornicami. Dlaczego fabryczne biksenony są oparte na mechanicznej przysłonie? Bo palniki ksenonowe, najbardziej nie lubią uruchamiania. A po uruchomieniu potrzebują co najmniej KILKUNASTU sekund, do osiągnięcia parametrów pracy. Dlatego bezsensowne jest montowanie niezależnych ksenonów jako świateł drogowych. Autor twierdzi, że ma reflektory przystosowane do ksenonów. Tyle tylko, że ma tam H1 i H4. Ja o takich ORYGINALNYCH i FABRYCZNYCH palnikach nigdy nie słyszałem. Wynika z tego, że ma po prostu klosze halogenowe, które za wszelką cenę stara się tuningować. Nie mając do tego minimum wiedzy. Także prawniczej, bo w tej chwili w razie jakiejkolwiek kolizji, druga strona może się powołać na oślepienie nielegalnie przerobionym reflektorem i sprawa się komplikuje.
    Jeśli autor nadal ma zamiar pchać tam ksenony, czy jak woli HIDY (no, bo przecież to jest zasadnicza różnica), to niech przedstawi nam akt własności drogi, po której chce się poruszać. Bo zdaje się, że zapomniał, iż nie jest jedynym użytkownikiem i także jego obowiązują przepisy. Jeśli ma prywatną drogę, to wolna jego droga ku realizacji najbardziej absurdalnych pomysłów. A w tej chwili innym pozostaje być tylko usatysfakcjonowanym, że kolejnego pseudo tunera i ulepszacza na drodze mniej.

0
  • #17 29 Lis 2015 19:54
    ladamaniac
    Poziom 37  

To już chciałem milczeniem pominąć, licząc, że przy braku możliwości zabezpieczenia elektroniki autor powróci do oryginału.

Odnośnie prawa, były już takie sprawy, gdzie sprawca wypadku stwierdził, że został oślepiony niehomologowanymi xenonami i role się odwróciły. Ubezpieczyciel łyka takie rzeczy jak pelikan.
    To do autora tematu.

0
  • #18 30 Lis 2015 21:45
    kowalma
    Poziom 12  

Nalezy sie cieszyc, jezeli tylko BSM padlo. Bo mogly rowniez pasc drivery w samych silnikach wycieraczek...

0