Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FleaFPGA Uno - płytka deweloperska z układem FPGA o rozmiarach Arduino UNO.

farmerro 29 Lis 2015 11:40 1608 0
 • FleaFPGA Uno - płytka deweloperska z układem FPGA o rozmiarach Arduino UNO.
  Flea Systems zaprezentowała nową płytkę deweloperską opartą o układ FPGA MachXO2 firmy Lattice Semiconductors. FleaFPGA Uno to już druga wersja płyty, która tym razem została wykonana w formie modułu rozmiarami odpowiadającymi Arduino Uno.

  FleaFPGA Uno to prosta platforma przeznaczona do nauki i implementacji rozwiązań opartych o nowoczesne systemy cyfrowe. Urządzenie jest zgodne z oprogramowaniem deweloperskim Lattice Diamond. Zadaniem FleaFPGA Uno jest zapoznanie użytkownika z pojęciami z zakresu podstaw układów mikroprocesorowych, obsługi interfejsów HDMI, Wi-Fi i USB, szyfrowania danych, sprzętowej kontroli i korekcji błędów, komunikacji cyfrowej i metod jej modulacji oraz równoległego przetwarzania danych. Ponieważ FLeaFPGA Uno jest zbudowana w oparciu o układ umożliwiający implementację definiowanego przez użytkownika hardware'u moduł jest odpowiednią bazą dla projektów, takich jak drukarki 3D i maszyny CNC, analizatory logiczne, sniffer'y oraz aplikacji przetwarzania obrazu i dźwięku.
  FleaFPGA Uno wyposażono w układ MachXO2-7000HC, pamięć SRAM 512KB i 16MB pamięci Flash SPI. Urządzenie dysponuje 23 portami GPIO z 6 szybkimi kanałami ADC Sigma-delta oraz interfejsami serial i JTAG. Platforma posiada możliwość obsługi wideo za pomocą 24-bitowego interfejsu HDMI oraz kompozytowego NTSC dostępnego wraz ze stereo audio poprzez Jack 3.5mm. Na płycie umieszczono port PS/2 i USB1.1 (Host) ogólnego przeznaczenia, rezonator kwarcowy 25MHz, moduł Wi-Fi ESP8266 (opcjonalnie) oraz złącza typu header dla shieldów Arduino 3.3V.

  Cena FleaFPGA Uno to $50.USD ($60.oo USD dla wersji z Wi-Fi ESP8266).

  Źródło:
  http://www.fleasystems.com/fleaFPGA_Uno.html
  http://www.fleasystems.com/source/FleaFPGA%20Uno%20User%20Manual%20Rev%200.27.pdf