Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszanie się komputera

Elvis95PL 29 Lis 2015 12:03 621 13
  • #1 29 Lis 2015 12:03
    Elvis95PL
    Poziom 4  

Witam.
    Mam problem dotyczący komputera, a raczej jego nieposłuszeństwa.
    Mój sprzęt to:
    ADM Radeon HD 7700
    AMD FX 6100 x6 3.3 turbo 3.9
    4 gb ramu kingstone

Działam na win 7 ultimate 64 bit

Ogólnie wygląda to tak że obojętnie co robię to się zawiesza.
    Obojętnie czy przeglądam internet (facebook, wp.pl, kwejk, youtube itp) czy też gram. Choć to dziwne z jednej strony ponieważ gdy Gram w GTA V to nigdy mi sie nie zawiesił,
    z czego jak np Skyrim V albo League of legends to zawsze albo na początku gry albo na końcu. W Counter striku mam freez screen, czy jakby to ująć ponieważ dźwięk wszystko mam ale obraz stoi, tak jakby 0 fps.
    Sprawdzałem komputer combofix'em, w cmd sprawdzałem ram.
    do procka ściągnąłem AMD overdrive i też nic. wszędzie pisze że jest okej ale tak nie jest. Nie wiem co poradzić, nic nie pomaga, ani reinstal win, ani nowe sterowniki. Pomoże ktoś?

0 13
  • Montersi
  • #2 29 Lis 2015 12:06
    miecho18
    Spec od komputerów

Podaj pełną specyfikację komputera.
    Podaj SMART dysku.
    Przetestuj RAM programem Memtest86. (2 pełne cykle, każdą kość z osobna).

0
  • #3 29 Lis 2015 12:07
    matrixneo007
    Poziom 30  

A komputer czyszczony był radiatory wentylatory, pasta wymieniana na procesorze itd..

0
  • #4 29 Lis 2015 12:21
    Elvis95PL
    Poziom 4  

paste wymianiałem w sierpniu.
    komputer czyszczony.

Smart dysku ? możesz jaśniej albo jak to się robi? bo ja to takie podstawy tylko potrafie :)

Płyta główna Asus M5A78L-M LX-3
    Dysk 1 Samsung Hd 161HJ ATA Device
    dysk 2 ST3500418aS Ata Device
    Karta dźwiękowa to integra.
    nie wiem czy coś jeszcze się podaje ?

0
  • Montersi
  • #5 29 Lis 2015 12:29
    matrixneo007
    Poziom 30  

1. S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology) to technologia monitorująca, analizująca i raportująca stan dysku twardego. Odnotowuje ona różne informacje dotyczące pracy dysku, często pozwalając na sprawdzenie parametrów dysku celem wykrycia zbliżającej się awarii. Implementacje tej technologii różnią się w zależności od producenta dysku, czy też konkretnego modelu dysku. Czasem to samo pole w przypadku różnych producentów znaczy coś innego. Wspólną rzeczą jest natomiast format w jakim dane są widoczne na zewnątrz.
    S.M.A.R.T. może monitorować wiele parametrów dotyczących pracy dysku. Parametrami, które są monitorowane w większości implementacji to:
    ; liczba cykli rozruchu i zatrzymania dysku;
    ; czas pracy dysku w godzinach (liczony od wyjścia z fabryki);
    ; temperatury dysku
    ; liczba naprawionych i nienaprawionych błędów ECC (w przypadków części dysków, w tym wszystkich modeli Seagate można odczytać tylko jaki jest stan tych mechanizmów według S.M.A.R.T.u dysku, nie można sprawdzić ile błędów było faktycznie poprawionych);
    ; liczba błędów transmisji;
    ; liczba błędnych sektorów;
    ; liczba błędów operacji odczytu, zapisu i wyszukiwania;
    ; liczba ponownych rozruchów dysku w trakcie pracy dysku.

Technologia pozwala również na przeprowadzenie testów dysku, jednak również ich implementacja może różnić się w zależności od producenta. Najczęściej spotykane są trzy testy:
    ◾ off-line - najprostszy test, zajmujący najmniej czasu. Pozwala on na wykrycie najpoważniejszych błędów dysku.
    ◾ short - test ten trwa kilka minut i wykrywa on większość problemów, które raportuje S.M.A.R.T. danego dysku.
    ◾ long - najbardziej szczegółowy test, zajmujący jednak najwięcej czasu. Pozwala on na wykrycie wszystkich problemów, które raportuje S.M.A.R.T. danego dysku.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź dysk którymś z tych programów
    HD Tune.
    HDDScan
    Crystal Disk Info

0
  • #6 29 Lis 2015 12:30
    makkak
    Poziom 18  

Najważniejsze, jaki masz zasilacz, odczytaj jego parametry z jego obudowy

0
  • #9 29 Lis 2015 12:56
    Elvis95PL
    Poziom 4  

Mówisz że wina zasilacza ?
    w sumie... jak mam ADM overdrive do procka to widać jak skacze mi temperatura od 42 do 49 stopni C
    natomiast na 2 ostatnich rdzeniach mam wachania napięcia z 0.9 v do 1.1 czasem 1.4 i frequency z 1400 do 2400 i na czerwono 3600 Mhz...

0
  • #10 29 Lis 2015 13:26
    makkak
    Poziom 18  

Kiepski zasilacz to bardzo często przyczyna problemów z PC a niestety nieświadomi konsumenci nie zwracają na niego uwagi, niestety jest duża szansa na to że zasilacz jest źródłem problemów, kolega miecho18 podał link do tematu zasilaczy na forum, warto go przeczytać i wyciągnąć wnioski.

Ale żeby na 100% wyeliminować problem proponuje najpierw:
    1. sprawdzić czy wszystko jest dobrze podłączone, oczyszczone z kurzu (pamięci RAM też),
    2. sprawdzić koniecznie memtestem pamięci i w razie błędów zacząć od wymiany/usunięcia wadliwej kości (memtest możesz zainstalować na pendrive lub wypalić na płytę CD)

0
  • #11 29 Lis 2015 13:36
    Elvis95PL
    Poziom 4  

Moge gdzieś zaznaczyć że pomogliście?
    Wątek z zasilaczami przeczytałem. Narazie planuje nowy win + sterowniki, jesli to nei pomoże rzeczywiście kupie ten zasilacz. :) jakiś dobry 500'tke polecacie?

0
  • #12 29 Lis 2015 14:07
    makkak
    Poziom 18  

Poczytaj wątek o markowych zasilaczach i coś sobie wybierz, polecam kupować w sklepach internetowych i raczej omijać allegro, skorzystaj z porównywarek cen i na pewno znajdziesz coś dobrego cena około 200zł.

Na zasilaczu nie warto oszczędzać, przyda Ci się na lata mimo wymiany podzespołów, dodatkowo porządne zasilacze są oszczędne co przekłada się na niższe rachunki za prąd, dodatkowo mają przeróżne zabezpieczenia i dobrze chronią Twój komputer.

0
  • #13 29 Lis 2015 15:31
    Elvis95PL
    Poziom 4  

pomyślałem sobie o tym cChieftec CTG-500-80P 500W za 205 zł w komputroniku ale nie wiem czy to nie będzie za mało jak ja teraz mam 550

0
  • #14 29 Lis 2015 21:16
    makkak
    Poziom 18  

Markow 500W będzie działać lepiej niż to co masz więc myślę że problemu nie ma, Twój komputer to max ok. 200W pobiera

0