Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie pakietu ladowania 2P LI-PO

Gonzo24TP 29 Lis 2015 12:37 399 1
  • #1 29 Lis 2015 12:37
    Gonzo24TP
    Poziom 10  

Witam

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki pakietu 2P akumulatora LI-PO. Mianowicie pakiet ten zasila tablet Manta MID9703 i ostatnio przy wskazaniu naładowania ok 50% wyłącza się. Po zdemontowaniu obudowy zmierzyłem napięcie jakie wychodzi z pakietu - ok 1,20V. Po podłączeniu na chwilę ładowarki (praktycznie złącze ładowarki zostało włożone i natychmiast wyjęte) napięcie podnosi się do wartości ok 3,82V na ok 2-3 minuty i znów spada do ok 1,20V. Po odlutowaniu pakietu od płyty głównej tabletu napięcie pakietu wynosi ok 3,82V, osobno każde z ogniw również posiada takie napięcie. W stanie wyłączenia tablet pobiera prąd o wartości 335 µA. Pakiet składa się z ogniw PGF3766C5AT podłączonych równolegle do układu HS-HX40 V1.0 a układ ten do płyty głównej tabletu.
    To są wszystkie dane jakie udało mi się zebrać, ale że nie mam doświadczenia z tego typu problemami nie potrafię tego rozwikłać.

Pozsrawiam

0 1
  • #2 29 Lis 2015 14:47
    strikexp
    Poziom 27  

Pisz poprawnie tytuł tematu...

Jak odłączony pakiet ma prawidłowe napięcie to jest sprawny. Pytanie tylko czy tam nie ma jakiejś elektroniki. Najlepiej obciąż go np 2W i wtedy zmierz napięcie.
    Musisz ustalić ile energi pobiera tablet i przetestować czy pakiet LI-PO utrzymuje napięcie przy takim poborze. Może się po prostu zużył i trzeba wymienić.
    Jakiejś 3 lata temu profesor mi mówił że z akumulatorami Litowymi to jest wielka niewiadoma. Wtedy nie było jeszcze człowieka który potrafił precyzyjnie określić ile energi zostało. Wszelkie wskaźniki poziomu naładowania są tylko przybliżone. Jak akumulator się trochę zużyje to mogą byc takie krzaki że przy 50% się wyłączy.

0
  Szukaj w 5mln produktów