Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y560, czarny ekran

29 Lis 2015 12:40 795 4
  • Poziom 1  
    Witam.

Jakiś czas temu zaktualizowałem za pomocą programu slim drivers sterowniki do karty graficznej ati radeon hd5730 w lapku Lenovo Y560 (procek: I7-720qm, RAM: 8gb, OS: Win 7 64bit). W połowie instalacji wyskoczył mi bluescreen. Po tym, za każdym razem w czasie ładowania systemu znowu się pojawiał. W trybie awaryjnym odinstalowałem sterowniki i komputer działał normalnie, więc pobrałem odpowiednie sterowniki ze strony AMD. Po zainstalowaniu lapek działał prawidłowo ok. 4 dni. Po tym czasie pokazywał się obraz ładowania windowsa, po czym nastawał czarny ekran. To samo dzieje się ze sterownikami z ATI pobranymi ze strony lenovo. Dodam też że bez sterowników do grafiki komputer działa prawidłowo.
    Z góry dzięki za odpowiedź :D
  • Spec od komputerów
    Grafika do wymiany.
  • Poziom 12  
    Zapewne, ale dla pewności wejdź w recovery i wróć do stanu przed instalacją sterowników. Zainstaluj sterowniki te co były wcześniej. Możliwe iż jest konflikt sterów z jakimś innym sterownikiem dlatego tez bluescreen wywala. W najgorszym wypadku (a raczej tak) grafika do wymiany tak jak zasugerował kolega wyżej.
  • Poziom 27  
    miecho18 napisał:
    Grafika do wymiany.

Niekoniecznie sama grafika, możliwe, że vram do zreballowania. Ten laptop jest źle zaprojektowany, zawias jest przykręcony w miejscu gdzie są grafika i vram, podczas otwierania i zamykania płyta się wygina i w końcu kulki pękają, w 80% wypadków usterek które wskazują na grafikę to vram jest urwany.

• Spec od komputerów
    Takie programy potrafią namieszać w systemie... Jeśli masz recovery - przywróć.
    Jeśli nie to zainstaluj system i sterowniki ze strony producenta laptopa (lenovo) - a nie podzespołów (np. AMD).
    W tym modelu istotna jest kolejność instalowania starowników.