Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ambilight 3. Philips 55PUS8809/12 czy Philips 55PUS7600/12

rekebukus 29 Lis 2015 12:58 1737 11
  • #1 29 Lis 2015 12:58
    rekebukus
    Poziom 9  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?- 4.3m x 3.6m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?-3.10m-3.70m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?- 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?- Wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?-Stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie swieci okna na zachod
    7. Jaki masz obecnie telewizor?- 40
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ambilight3
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+
    10 .Jakie urządzenia?- PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?-roznie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Błyszczaca
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? HD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?- Z pozycji komputara
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?- GTA5 24/h
    16. Preferencje co do marki?- Philips ambilight
    17. Preferencje co do wielkości?-48-55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Matowe matryce
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7 tys
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie wiem Pasywne nie mruga i bym wolal ale aktywne podobno lepsza jakosc

Witam prosze o porade w sprawie zakupu.
    Podstawowe pytanie czy te 55 cali to nie za duzo? Szczegolnie jak mam syna 3 lata co oglada bajki z roznej odleglosci jak to dziecko. Gdzie usiadzie tam patrzy.
    Zamowilem online 55PUS8809/12, Koniecznie chce Philipsa zwazajac na Ambilight3.
    Czekam na dostawe w srode i jeszcze moge zrezygnowac. Strasznie mi sie podoba gdyz ma kolor srebrny i do bialej sciany wydaje mi sie bardziej atrakcyjny niz czarny. Lecz dowiedzialem sie ze to jest tv z zeszlego roku. Znalazlem na stronie philipsa model nowszy Prawie taki sam ale z 2015 roku 55PUS7600/12 lecz z czarnym obramowaniem ktore juz nie podoba mi sie tak jak w tym starszym modelu
    Co byscie mi polecili? czy spokojnie moge brac ten srebrny starszy, czy jednak pominac wyglad a brac ten 7600. Nadal jestem nastawiony na ten srebrny. Zauwazylem ze ma androida 4.2 a ten nowy ma 5.0
    Czy to ma duze znaczenie? Czy na 4.2 moze zniknac niebawem wsparcie czy to tylko kwestia wygladu. Kolejna sprawa odswiezanie, ten nowy ma technologię Perfect Motion Rate 1400 Hz a ten co chce kupic ma 1000Hz
    Czy to ma duze znaczenie? Czytalem ze ta seria co chce kupic 55PUS8809/12 tam cos sie komus zawiesza wylacza. W serwisie Philipsa przekonuja mnie ze to sporadyczny przypadek
    Czy biorac ten nowy model bede mniej narazony na takie niespodzianki?
    Jaka podjac decyzje?
    Brac spokojnie ten co chce? Czy kategorycznie nie pchac sie w ten model z wyprzedazy a zainwestowac w 7600 nie zwazajac na 500zl wiecej i kolor. Ale jak wspominam kolor ma dla mnie znaczenie.
    A i najwazniejsze.. Czy jak dokupie do komutera karte graficzna -MSI NVIDIA GTX 970 Gaming Twin Frozr HDMI DVI-I DP (4GB, PCI Express, DDR5, 256 Bit) 4096x2160 Max
    To Czy rzeczywiscie Gra obslugujaca taka rozdzielczosc lub film w 4k bedzie w takiej rozdzielczosci ? Czy jak Cos tam mi probowal wytlumaczyc Pan ze wsparcia Philips ze i tak telewizor pobierze to w rozdzielczosci HD i sam skonwertuje do 4k programowo. Sam nie byl pewien pytal dzwonil, zastrzelilem go tym pytaniem.

• #2 29 Lis 2015 13:12
    spokojan
    Poziom 18  

W nowoczesnych telewizorach brak szkodliwego migotania ramki(50Hz) także odległość oglądania nie jest aż tak istotna a wręcz przy 4k zaleca się oglądanie z małej odległości aby dostrzec szczegóły obrazu wysokiej rozdzielczości -pozdro

• #3 30 Lis 2015 02:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To sporadyczne przypadki.
    A masz jeszcze lepszy model bo 55PUS9109 z poczwórnym ambiligtem.
    Mieścisz się w klasie cenowej i to z kalibracją gratis.
    Też bym tak wybrał.

• #4 30 Lis 2015 10:18
    Mariano11
    Poziom 26  

Za 7 tysi to możesz mieć każdy telewizor :). Philipsa 55PUS7600 bym brał - 4K, ambilight, android TV i bardzo dobre opinie na forach.

• #5 30 Lis 2015 11:11
    rekebukus
    Poziom 9  

55PUS8809/12 ma to samo tylko androida 4.2 zamiast 5.0 i Perfect Motion Rate 1000 Hz zamiast 1400Hz. W dodatku tanszy o 600zl. Ale jak wspomialem chce siwy kolor a co do 55PUS9109 to troche jednak za drogo i duzo osob jak czytalem pisze ze ambilight 3 daje lepsze wrazanie niz 4. Ogladalem filimiki i tez mi sie tak wydaje ze lepiej to wyglada jak pod spodem jest czern.
    A jak z rozmiarem? czy te 55cali bedzie dobre do odleglosci okolo 3-3.5 metra?

Dzwonilem do wsparcia Philips i konsultant przekonywal mnie ze ta seria 8809 jest lepsza gdyz jest to najmocniejsza seria z zeszlego roku ktora ma 6 rdzeni w porownaniu do 7600 co ma 4. Dodatkowo ma wbudowana kamerke i powiedzial ze na 8809 zdecydowanie ambilight daje lepszy efekt. Android dziala tak samo i prawie jest to nie zauwazalne. W 7600 brak kamerki oraz skypa, microsoft wycofal sie z dalszego wspierania. Natomiast przewaga 7600 to wybieranie glosowe, mniejsze zurzycie energii, 16 gb pamieci
    Zostawiam jak zamowilem 55PUS8809/12

• #6 01 Gru 2015 01:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie prawda ma Androida 4,4 - ale właśnie on pozwala korzystać z Google Play w pełni.
    Czyli jest 900.000 aplikacji.
    Ten model 8809 jest lepszy, dostaniesz jeszcze update do wsparcia Flasha i kalibrację gratis.

• #7 01 Gru 2015 14:14
    rekebukus
    Poziom 9  

LOCOLOCO a powiedz mi przyjacielu jak jest naprawde z tym 4K. Czy jak podlacze kompa z grafa i gra o takiej rozdzielczosci to bede mogl w pelni z tego korzystac? Jak jest z filmami? Przegladajac ich specyfikacja techniczna zauwazylem ze w tym modelu brakuje HEVC (H.265). Ale i tak decyzja zapadla.

• Pomocny post
    #8 01 Gru 2015 15:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale wiesz, że zwykły komp nie pociągnie 4K natywnego ,musisz mieć dwie karty inaczej będzie się zacinał.
    Będzie chodził z komputera.

• #9 28 Gru 2015 11:27
    rekebukus
    Poziom 9  

Od niedawna jestem właścicielem tego telewizora. Napaliłem się strasznie na niego ze względu na Ambilighta. Pobawiłem się trochę i czasem go teraz wolę wyłączyć, trochę rozprasza a czasem nawet męczy, ale znowu po jakimś czasie go włączam jest OK. Zacznę od zalet Dźwięk jest bardzo dobry, kąt widzenia również, obraz nie jest matowy. Czerń mnie zaskoczyła, jest bardzo dobra, chociaż posiada delikatny clouding ale myślę ze jest to do zaakceptowania. Wygląd zewnętrzny super. Znalazła się również pełna ,,łyżka dziegciu w beczce miodu'' Telewizor się zawiesza i jest to bardzo wkurzające. W ciągu kilku dni resetowałem go już kilka razy. Dwa razy zawiesiła się kamerka, i było konieczne ponowne zainstalowanie oprogramowania telewizora. Raz zawiesił się podczas ustawiania kontrastu. Obraz migał i znikał, ponowny reset. Dwa razy stracił sygnał i nie łączył się z routerem. Nic nie pomagało, do momentu kiedy trzeba wejść w opcję i wyłączyć i włączyć ponownie kartę sieciową. Yotube- wybieranie głosowe nie działa, strasznie klatkuje w 4k jak i na zwykłym HD, lecz czytałem w opiniach że problem pojawił się niedawno, po ostatniej aktualizacji i mam nadzieje że za chwilę to naprawią. Yotube też nie działa kiedy chcę coś włączyć bezpośrednio z telefonu. Łączy się tylko przez Screen Mirroring. Pilot trochę ciężki i gruby. Gdyby nie te zawiechy to byłby na prawdę niezły telewizor. Ale jak za cenę jaką zapłaciłem to czuję się trochę zawiedziony, i mam obawę co będzie dalej, jakie niespodzianki jeszcze wyjdą podczas użytkowania. Jeżeli chcecie go używać tylko jako TV to polecam bardzo, ale jak chcecie go kupić do zabawy w smart TV to nerwy będą zjedzone.

• #11 29 Gru 2015 10:44
    rekebukus
    Poziom 9  

Aktualny
    AND1E.0.10.28.0
    FriNov27 2015
    Problem z Youtube pojawił się po aktualizacji apk. nie telewizora, także to go jeszcze broni.

Kolejna sprawa pierwszy film w 4K wrzucam odpalam z nosnika usb i wyskakuje
    Format nie obsługiwany.

Dolphins (2000) 2160p.AMZN.WEBRip.DD2.0.x264-TrollUHD.MKV

Czyli pewnie telewizor nie posiada wymaganych kodeków i
    zaraz się okaże pewnie, że jak chcę odpalić 4K to tylko z poziomu komputera albo bluraya 4K. Czy jestem w błędzie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME