Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozszerzenie db, paczka smsów do odzyskania

29 Lis 2015 13:30 2931 4
  • Poziom 10  
    Zrobiłem kopie w programie "kopia bezpieczeństwa sms". Program zrobił kopię w formacie db, ale nie chce jej przywrócić. Może orientujecie się czy jakimś innym programem przywrócę je albo rozpakuje?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Jaki telefon? Jaki program?
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam podobny problem.
    Postanowiłem zmienić telefon. W starym - Goclever Quantum 500 zrobiłem eksport wiadomości SMS do pliku. Opcja była dostępna w "stockowej" aplikacji do obsługi SMS. Powstał plik z rozszerzeniem .db.
    Plik przesłałem e-mailem do nowego telefonu - Samsung Galaxy S3. No i w nowym telefonie nie ma żadnej opcji typu "import wiadomości SMS z pliku".
    Co więcej tego pliku nie mogę teraz otworzyć w żaden sensowny sposób - tzn. otwiera się jakiś podgląd np. notatnikiem, ale jest to tzw. sieczka, z której trudno się doczytać.
    Czy ktoś zna jakiś sposób na przywrócenie tych SMS?
    Wersja Androida to 4.3 Jelly Bean.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Ciezko powiedziec co to faktycznie jest, ale jesli masz szczescie i jest to prostu baza danych wyciagnieta bezposrednio z systemu to za pomoca tego powinna dac sie przekonwertowac na plik .xml akceptowalny przez SMS Backup & Restore (mozna pobrac ze sklepu play, darmowa wersja wystarczy do importu).

Ewentualnie, jesli masz jeszcze stary telefon to mozna tym progralem zrobic eksport i potem import na nowym urzadzeniu.