Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling "

29 Lis 2015 16:26 1569 2
 • Poziom 10  
  Witam . Chciałbym zmienić zachowanie modułu komfortu kierunkowskazów. Problem polega na tym ,że o ile po krótkim naciśnięciu manetki kierunkowskazy migają 3 razy i to jest ok , o tyle po włączeniu kierunkowskazu do skrętu przez pierwsze 2 sekundy kierunkowskazy prawie nie gasną gdyż są wzbudzane przez przerywacz i jednocześnie przez moduł , dopiero po 2 s sytuacja się klaruje i wzbudza tylko przerywacz. Problem pewnie w tym ,że moduł przez 2 s rozpoznaje czy włączyliśmy kierunkowskaz do skrętu czy tylko kliknęliśmy. Jak zmienić ten czas ? (którym elementem) żeby było jak w innych modułach max 0.2 0.25 s.
  Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling " Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling " Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling " Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling "
  Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling " Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling " Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling " Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling " Moduł komfortu kierunkowskazów " Tripling "
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Albo masz coś źle podłączone, albo moduł ma algorytm do... odbytu. Powinien on rozpoznawać stan dźwigni kierunkowskazów - czy została użyta chwilowo, czy jest przełączona na stałe. Różnica w czasie powinna być na prawdę niewielka. W drugim przypadku moduł powinien zawieszać swoje działanie. Jeśli tak nie jest, to coś nie działa poprawnie. Pisz do producenta, bo siedzi tam układ programowalny i potrzebna może być ingerencja w kod.
 • Poziom 10  
  Najprawdopodobniej będzie to dupny soft , rozumiem ,że siedzi on w pic-u 12F629 ?
  Miałem nadzieję ,że po staremu wystarczy inszy opornik albo mniej pojemny kondek :-(