Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ?

cordoba_2004 29 Lis 2015 16:40 846 6
 • #1 29 Lis 2015 16:40
  cordoba_2004
  Poziom 27  

  Witam posiadam taką oto bramę garażową jak widać w załączniku.
  Czy jest możliwe dobrać jakiś rozsądny, trwały niepsujący się napęd? Nie robiony tylko dostępny w handlu.
  Jaki rodzaj proponujecie? Może siłownik z napędem i sterowaniem ?
  Co proponujecie?

  Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ? Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ? Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ? Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ? Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ? Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ? Brama garażowa nietypowa- jaki dobrać napęd ?

  0 6
 • Pomocny post
  #3 29 Lis 2015 18:36
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Cytat:
  Jaki rodzaj proponujecie? Może siłownik z napędem i sterowaniem ?

  Do takich - jak najbardziej standardowych - drzwi nie żaden siłownik tylko zblokowany gotowy napęd z szyną podsufitową a (w wyposażeniu albo za dopłatą) do każdego jest zdalne sterowanie a i do każdego można podpiąć włącznik ścienny na kabelkach i barierę zabezpieczającą.


  Każda firma od napędów ma w ofercie napęd(y) do takiej bramy, Oprócz w/w jeszcze Nice (Mido), Normstahl, Hormann(Home), Came, Beninca, Wiśniowski i można tak długo.
  Kieruj się dostępnością montażu w najbliższej okolicy (jeśli zlecisz montaż), ceną ale i dostępnością części - np. taniutkie Chamberlainy praktycznie nie maja (poza wózkami i wysprzęglaniem) dostępnych części zamiennych (choć są w miarę niezawodne) a takie FAAC-e albo Nice można praktycznie od zera złożyć z dostępnych części po kawałku ale z drugiej strony cena spora... .
  Jest właściwie tylko jednen zasadniczy podział - kupując hipermarketówkę (tudzież w necie napęd w okolicy 300-400 zł) zyskujesz na cenie sporo ale po gwarancji naprawa ew. uszkodzeń na firmowych częściach właściwie niemożliwa (poza dłubaniną na własną rękę), napędy firmowe kupowane z montażem u dilera (albo nawet te same montowane na wlasną rękę z krótszą gwarancją jedynie sklepu) dwa razy droższe ale masz przynajmniej kontakt z serwisem i części zamienne

  0
 • #4 29 Lis 2015 19:47
  cordoba_2004
  Poziom 27  

  Bardzo dziękuję za opinie pewnie wybiorę a takie FAAC-e albo Nice trzeba coś dorabiać do takich drzwi czy wszystko mam w zestawie firmowym z szyną podsufitową?

  0
 • Pomocny post
  #5 29 Lis 2015 19:55
  m fox
  Poziom 23  

  Do samego napędu wszystko. Dodatkowo można zamówić piloty, automatyczne zamykanie z czujkami itp.
  Jeśli zamówisz to u dilera to dowiesz się o możliwości i dodatkowych akcesoriach przeznaczonych do danego modelu oraz Twoich potrzeb.

  0
 • #6 29 Lis 2015 20:02
  cordoba_2004
  Poziom 27  

  widzę że na znanym portalu cały taki zestaw markowych firm o których piszecie z pilotami itd to koszt około 800 zł i ok. Lepiej kupić na portalu czy szukać lokalnego deelera?

  0
 • Pomocny post
  #7 29 Lis 2015 20:19
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Jak czujesz się na siłach (sam montaż to nie wszystko - dochodzi czytanie specjalnie zawikłanej instrukcji - a są przetłumaczone przeważnie tak że niech ręka boska broni - ze zrozumieniem i ustawienie tego wszystkiego) to możesz kupić na portalu - w takim przypadku jednak nikt ci nie pomoże (za wyjątkiem forum) a za ew. błędy sam zapłacisz. Gwarancja będzie honorowana jedynie przez sklep który ci napęd sprzedał (a nie przez producenta - taka obowiązuje jedynie w przypadku montażu przez certyfikowanego instalatora) i jak sklep zniknie jak sen złoty to gwarancja też.
  Jak nie jesteś elektronikowaty to raczej weź u certyfikowanego przedstawiciela z montażem - będzie 200-300 zł więcej ale on na siebie bierze wszystko co dotyczy uruchomienia i póżniej sprawy gwarancyjne też on załatwia bezpośrednio z producentem.

  0