Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm bezprzewodowy, jak sprawdzić czy będzie zasięg ?

rbm 29 Nov 2015 18:27 1674 3
Optex
    rbm
    Level 9  
    Witam

Mieszkanie jest dwupiętrowe w bloku, 100 mkw.
    Jak wybrać czujki pir i inne elementy. Tzn czy w takim mieszkaniu trzeba wykonać pomiary? Żeby się potem nie okazało że jakaś czujka jest za daleko centrali i nie dociera sygnał, czy nie będzie problemu z zasięgiem z jednego piętra do drugiego?
  • Optex
  • Helpful post
    niebieskipolo
    Level 23  
    Witam
    Można skorzystać z czegoś takiego:
    Satel ARF-100
    lub np.
    Elmes RFM4
    Problem w tym, że to są pewne koszta (sam tester nie zadziała), no i raczej trzeba by z góry wiedzieć, w jaką firmę "wchodzimy".
    Można też kupić od razu sprzęt, poustawiać czujki na szafach i ewentualnie skorygować położenie centrali, bądź też czujek, tak aby wszystko odbierało. Jeśli będzie to centrala z osobnym kontrolerem urządzeń bezprzewodowych, np. Satel Versa, to można też przestawić sam kontroler.
    W opisanym mieszkaniu raczej nie powinno być problemów z zasięgiem, chociaż czasami różne "cuda" się zdarzają.
  • Optex
  • Helpful post
    Gutek1512
    Level 20  
    Najlepsze zasięgi posiada wg mnie Jablotron. Stawiałem domek z szopą oddaloną o jakieś 50 m od domu i zakres na poziomie około 80-90%.
    Duże znaczenie ma to z czego zrobione ściany i stropy. Jednakże nie pchał bym się w bezprzewodówkę na 433MHz tylko już jedynie 868. W takim razie zostaje głównie ABAX, Jablotron lub nowe DSC. ABAX, bywały problemy, Jablotron, jeszcze mnie nie zwiódł, DSC, nie wiem, nie robiłem jeszcze bezprzewodowych urządzeń ich.
    A i jeszcze jeżeli chcesz mieć alarm z prawdziwego zdarzenia, to koniecznie komunikacja dwukierunkowa.
    sosarek

Level 43  
    rbm wrote:
    Jak wybrać czujki pir i inne elementy

Zaprosić Instalatora który dobierze sprzęt widząc co ma być zabezpieczone, bo chwilowo to pytanie skierowane raczej do Wróżki.