Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Santamo - Brak oświetlenia tablicy wskaźników

29 Lis 2015 18:39 774 11
  • Poziom 16  
    Podświetlenie tablicy od jakiegoś czasu przygasało, potem wracało, znów ginęło, teraz umarło. Tablica do podświetlenia posiada cztery żarówki, które pobierają łącznie około 1A. Przypuszczam, że na którymś połączeniu, styku albo na włączniku upalił się styk. Może ktoś to przerabiał? Wymieniłem żarówki na ledy i czekam, może utrzęsie się nagar i teraz przy mniejszym prądzie zadziała. Ledy pobierają ok. 60mA. A może ktoś dysponuje schematem. POMOCY!
  • Poziom 42  
    Powierz miernikiem czy w ogóle dochodzi napięcie. Jeśli nie to trzeba ustalić gdzie jest przerwa.
  • Poziom 16  
    Oczywiście, że jest przerwa poza tablicą. Bez schematu, w tych zakamarkach po kablach nie dojdziesz. Proszę o sensowniejsze podpowiedzi.
  • Poziom 42  
    Oczywiste to nie jest. To tylko Twoje przypuszczenia.
  • Poziom 16  
    Olo, wymontowałem tablicę, wymieniłem żarówki na ledy, na stykach tablicy nie ma napięcia - co jest nieoczywiste?
  • Poziom 42  
    Wszystko jest oczywiste. Sprawdzałeś bezpieczniki?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zidentyfikowałeś przewód odpowiedzialny za doprowadzenie zasilania podświetlenia zegarów we wtyczce?
    Podałeś zasilanie na złącze zegarów?
    Podałeś przewód zasilanie z zewnątrz?
    Sprawdziłeś, dokąd dociera ten przewód?
    Sprawdziłeś, jak biegnie ten obwód, czy ten sam przewód "obsługuje" resztę punktów podświetlenia?
    Masz regulator jasności oświetlenia?
    Co się dzieje na jego wyjściach? Kolor przewodu podświetlenia się zgadza?
    Sprawdziłeś, co się dzieje za ostatnim działającym punktem świetlnym?
  • Poziom 16  
    Tablica nie ma swojej "inteligencji", zatem nie ma jednego wspólnego zasilania. Tablica posiada łącznie kilkadziesiąt złącz w trzech wtyczkach. Lampki informacyjne działają prawidłowo.
    Oczywiście zidentyfikowałem (dwa) przewody zasilania żarówek podświetlenia.
    Podałem zasilanie z zewnątrz - lampki świecą.
    Już pisałem, że trudno sprawdzić (bez schematu) dokąd prowadzi "ten" przewód, bo kable prowadzone są w zakamarkach karoserii. Jeden z przewodów podłączony jest do masy.
    Nie ma regulatora jasności oświetlenia w tym modelu(w każdym razie ja nic o tym nie wiem).

Dodano po 40 [sekundy]:

Sprawdzałem bezpieczniki.
  • Poziom 42  
    Wiem że trudno znaleźć dany przewód ale zwykle są one opisane, lub ich kolorystyka jest inna (mają pasek w innym kolorze, albo dwa paski).
    Jeden przewód jest podpięty do masy więc Ciebie interesuje tylko ten drugi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    11111olo napisał:
    Jeden przewód jest podpięty do masy więc Ciebie interesuje tylko ten drugi.
    Kolega w 100% pewny, że tam nie ma sterowania masą? Czy tylko tak sobie palnął?
  • Poziom 42  
    Pawel wawa napisał:
    Kolega w 100% pewny, że tam nie ma sterowania masą? Czy tylko tak sobie palnął?

m_wozniak napisał:
    Jeden z przewodów podłączony jest do masy.

Pewny nie jestem i opieram się na opisie autora wątku. Teraz pewności nie mam ale to łatwo sprawdzić czy żarówki będą świecić po podłączeniu plusa czy minusa.
  • Poziom 16  
    Zkrosowałem zasilanie. I tak cały czas jeździ się na światłach. Zamykam temat.