Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCMCIA Card Flash Memory

@-tech 12 Cze 2005 00:13 2260 4
  • #1 12 Cze 2005 00:13
    @-tech
    Poziom 12  

Witam,

tak naprawdę nie jestem pewien czy w dobrym dziale zamieszczam pytanie...ale mam taki oto problem.

W pewnym narzędziu diagnostycznym (branża moto) jest wymienna karta PCMCIA, na której zapisane są niezbędne do jego pracy dane. Karta po włożeniu do slotu w laptopie jest rozpoznawana jako PCMCIA Card Flash Memory (Windows 98), w XP na nieco nowszym laptopie w ogóle jej nie widać. Moim celem jest odczyt zawartości karty i ponowny jej zapis (np. świeższym wsadem).

Mam zatem pytanie HOW TO?

Pozdrowienia,

• #2 12 Cze 2005 03:49
    gabik001
    Poziom 36  

Byc moze ze karta jest 16bitowa i w Xp moze nie chodzic (napisales ze laptop nowszy wiec moze obslugiwac karty tylko 32bitowe). Natomiast widac ja w win98 i na tym systemie probowalbym czegokolwiek. Jezeli jest widziana jako Flash Memory wiec chyba z odczytem wiekszego problemu nie powinno byc. Odczytac, karte wyczyscic, soft zmodyfikowac i ponownie zapisac na karcie.
    Pozdrawiam

• #3 13 Cze 2005 13:11
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

gabik001 napisał:
    Byc moze ze karta jest 16bitowa i w Xp moze nie chodzic (napisales ze laptop nowszy wiec moze obslugiwac karty tylko 32bitowe).

Takie ograniczenie to jest akurat sprzętowe i w drugą stronę.
    Tzn. Są porty CARDbus (32bit) i PC CARD (16bit). Karty 16-bitowe działają w porcie 32-bitowym, odwrotnie nie (nie można włożyć nawet takiej karty bez użycia siły).

Cytat:

Natomiast widac ja w win98 i na tym systemie probowalbym czegokolwiek. Jezeli jest widziana jako Flash Memory wiec chyba z odczytem wiekszego problemu nie powinno byc. Odczytac, karte wyczyscic, soft zmodyfikowac i ponownie zapisac na karcie.
    Pozdrawiam

System operacyjne nie ma znaczenia.

Problemem może być tylko niestandardowe zapisanie jakichś informacji.

• #4 14 Cze 2005 07:21
    @-tech
    Poziom 12  

Dziękuję za odpowiedzi.

Sądzę, że mój problem rozbija się o brak stosownego oprogramowania do odczytu i zapisu takiej karty.
    Karty programują się po wykonaniu nie do końca jawnej procedury w diagnoskopie mającym architekturę laptopa (PI 166MHz i Win98) w porcie PCMCIA, tylko że ja nie mogę wybrać zawartości ani zrobić backup-u.
    Po prostu zapisuje ostatni soft do specyficznej marki i już.

A ja potrzebuję wymieniać 2 wsady na jednej karcie (w zależności od potrzeby chwili).

Pozdrowienia.

• #5 06 Cze 2009 17:59
    mars212
    Poziom 18  

Witaj , Dałeś radę z tymi kartami na PCMCIA? Mam podobne zagadnienie. Nie wiem,czy chcąc obsłużyć taką kartę potrzebuję jakies sterowniki? Na pewno program, ale nie zależy mi na edycji danych na karcie, ale tylko na BACKUP. Wiem, że MCE editor daje radę , ale jest płatny. Wolałbym coś freeware. Ma ktoś jakąś koncepcję/?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME