Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 C5 2.5 AKN - Logowanie i kodowanie ECU 4B1 907 401 A, czy możliwe?

Adek4100 30 Nov 2015 06:45 4284 4
    Adek4100
    Level 17  
    Witam serdecznie.
    Mam ogromny problem z przekodowaniem sterownika silnika w Audi A6 C5 2.5 TDI AKN 150KM 00'
    Sterownik silnika ma numer : 4B1 907 401 A a jego kodowanie to 01011.
    Nie mogę zalogować się do sterownika używając wszystkich kodów pod dane oznaczenie silnika tj. 26262, 26261 , 26242, 01283 , 11463 i wiele innych równiez z innych oznaczeń silnika.

Samochód jest po zmianie skrzyni biegów z automatu TipTronic 5HP19 na manualną skrzynie 6-ścio biegową. Komputer pokazuje błąd komunikacji zee sterownikiem TCU, a ABS pokazuje brak komunikacji ze sterownikiem ECU. Jest to kwestia samego kodowania ECU.
    CZy ten komputer w ogole jest programowalny czy nie ma wcale szans by co kolwiek z nim zrobić. Męczę się i czytam w tej sprawie juz drugi miesiąc, przekodowałem całą resztę, ABS, ASR, przerobiłem elektrykę. Z niczym nie było problem oprócz tego kodowania ECU.

Błagam o pomoc!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Adek4100
    Level 17  
    Dołączam screen z programu do prostej edycji wsadów.
    Nie ma możliwości wyboru innego kodowania jak 01011.
    Czy pozostaje mi zmiana sterownika czy uda mi sie uzyskac wsad do obecnego sterownika?

Co wiąże się ze zmianą komputera?
    buncza
    Level 15  
    A nie masz innego programu?
    Kodowanie sterownika silnika nie będzie wymagało podania kodu dostępu - to tylko przy adaptacji.
    Podepnij się VASem lub VCDSem - tym na pewno przekodujesz sterownik z automatu na manual.
    Adek4100
    Level 17  
    Kolego masz rację ale jednak faktycznie akurat ten sterownik nie posiada mozliwości przekodowania na skrzynie manualną. Pozostaje kwestia oryginalnego wsadu lub specjalnie przerobionego pod manual, ewentualnie jakieś inne podpowiedzi?
    Panowie jakiego sterownika ewentualnie szukać by nie było za dużo zabawy a została sama kwestia immobilisera.
    User removed account
    Level 1