Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie subwoofery polecacie (estrada)?

Nagłosninie 06 Gru 2015 16:23 2793 54
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Przy lx upieram sie dlatego bo ma crossover i moge go mieć o 200zł taniej niż t ampa
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    Ja nie polecam TA - generalnie nie trawię ich za wycofany środek i górę ale do basu się nadaje.

Poważnie bym się zastanowił nad LX1400 za 600 czy 700zł (bo używane TA2400 max 900 chodzą) - coś śmierdzi ;)
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Ten lx 1400 nie ma napisów i obudowy jakieś malowane środek podobno taki sam jak w oryginale
    nowy-79
    Poziom 12  
    A jaką kwotę autor przeznaczył na końcówkę?
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    Pewnie z Nidzicy ten LX...
    nowy-79
    Poziom 12  
    Jeżeli to ten to ja bym nie brał ale ta ja.
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Tak to ten lx
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    To ja się między wódkę a zakąskę nie wtryniam (znam sprzedającego). Pozdro !!
    nofcukingname
    Poziom 11  
    Ja mam DAP Palladium 2000 i poganiam nim 4szt uBR 15'' na STX - przez 10 godzin godzin chodziło na full (clip może mrugnął czasem) i koniec ledwo ciepły - jestem mega zadowolony także polecam. Mam jeszcze 1600 DAPa co pogania 4 górki i również chodzi rewelka - z chinoli najlepszy.
    nowy-79
    Poziom 12  
    Dlatego wcześniej zaproponowałem ten wzmacniacz. Pracowałem na T.amp 2400 parę lat aktualnie też mam między innymi P 2000 i z tańszych wzmacniaczy moim zdaniem to sensowne rozwiązanie szkoda tylko, że nie mają crossovera ale za to pracują stabilnie przez wiele godzin.
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    mnie tam nikt nie słucha jak mówię, ze DAPy lepsze jak T.Amp TA - wolą wycofany środek i górę kosztem wrażenia, że jest lepszy bas :P
    nofcukingname
    Poziom 11  
    Dla wielu "DJ" "muzyków" czy jak zwał tak zwał jeśli dudni bas to znaczy, że jest zaje****** - nieważne, że nic poza pierdzeniem nie słychać:)
    nowy-79
    Poziom 12  
    Kolego nofcukingname to jaki wzmacniacz proponujesz?
    nofcukingname
    Poziom 11  
    Generalnie miałem podobny problem co kolega założyciel tematu i śledząc elektrodę na zmianę przewijały się tylko ADS LX i t.Amp TA 2400. ADS fajna sprawa ale już dosyć wiekowe a t.Amp jakoś nie mogłem się przekonać więc wybrałem DAPa za namową Panicza i Granata - nie żałuję - poprawnie w basie i w górce więc polecam DAP, a jeśli ADS to raczej tylko PLX.
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Koledzy mam bardzo ważne pytanie zasilam te STX kenwood ka 51 (z braku laku dobry i kit) co mnie bardzo zdziwiło głośniki mają taki wychył że aż się boję wziąść dalej ciąłem je takim crossem z mixera reloop rmx 40. Czy ten wzmacniacz ma 500 w ?

Dodano po 5 [minuty]:

dodam że zasilam dwie z jednego zacisku ponieważ reszta nie działa

Dodano po 2 [minuty]:

Kolejne pytanie. Czy jeśli w przyszłości kupie t amp 2400 i puszcze je w stereo to te stx przyjmą pełną jego moc?
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    Głośniki latają jak szmaty bo wzmacniacz nie wyrabia, ZERO kontroli nad głośnikiem i sieje zniekształceniami - jeszcze chwila i będzie kabooooom i głośniki wystartują poziomo przed kolumny...

TA2400 ma 2x500/8 i 2x900/4 mułowate - do basu się nadaje.
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Dziękuję paniczu za wyjaśnienie

Dodano po 5 [godziny] 27 [minuty]:

Paniczu mam jeszcze jedno pytanie czy crown lps 2500 nadaje sie się do basu podobno ma 550w 8 ohm
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Ile tak naprawde mocy ma dap p 2000
    nofcukingname
    Poziom 11  
    Dane techniczne od producenta:

moc wyjściowa RMS: 2 x 750Wat - 8 Ohm
    2 x 1025Wat - 4 Ohm
    moc zmostkowana wyjściowa RMS: 1 x 2000Wat - 8 Ohm

Ile w tym prawdy? Myślę, że nieznacznie mniej - praktycznie każdy coś zawyża.
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    Crown LPS może Ci się nie włączyć jak będzie zimno na sali, potem się włączy po 5dniach i będziesz kminił co to było - ten typ tak ma. Dodatkowo dobrze zaclipowany potrafi się wyłaczyć albo na parę sekund albo godzin - dziwne te końcówki dlatego tanie jak kaszanka.

P2000 to taki TA2400 z lepszym brzmieniem i z nie zawyżonymi, jak w przypadku TA, parametrami. Jeden chińczyk to klepie tyle, że inaczej elementy rozmieszcza. Ba powiem więcej DAP ma na wyjściach zdaje się chińskie neutricki a TA po prostu chińskie ;)
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Czyli rozglądać się będę za dapem albo ta 2400. Czy ten DAP mi nie spali tych stx.
    nowy-79
    Poziom 12  
    Jeśli chodzi o moc to jest ok. Jak nie będziesz grał na clipach i nie przesterujesz wzmacniacza to nic się nie stanie.
    Nagłosninie
    Poziom 10  
    Witam ponownie znalazłem jeszcze okazyjnie końcówke Behringer europower EPQ2000 oraz Alphard PA-M6 czy któraś jest warta uwagi?

Dodano po 2 [minuty]:

Ps oco chodzi z tym dziwnym crossoverem w tym behringer
    Pexon209
    Poziom 9  
    Kup przetworniki stx'a 15.800.8 osobiście polecam . Co prawda mogłaby być większa skuteczność tych głośników lecz jak za tą ceną są na prawdę ok . Membrana wydaje się być masywna ale mała ilość watów potrafi nią nieźle ruszyć . Jak coś napisz na priv . Ostatnio budowałem takiego suba .