Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGN39VLE31E - Lodówka przestała dobrze chłodzić

30 Lis 2015 08:17 1335 3
  • Poziom 13  
    Po dwóch miesiącach użytkowania, nagle okazało się że w nowej lodówce no Frost komora chłodnicza przestała dobrze chłodzić. W standardowym ustawieniu temperatura nagle podniosła się do 15 stopni.
    Nikt nie zmieniał położenia regulatora a chłodzi gorzej. Zmiana termostatem temperatury chłodzenia na maksimum pozwoliła obniżyć temperaturę chłodziarki do 5 stopni.
    Zamrażalnik mrozi b. dobrze. Lodówka pracuje chyba poprawnie: włącza się i wyłącza co jakiś czas.

Na infolinii usłyszałem informację że zapewne lód zgromadził się obok wentylatora i trzeba lodówkę rozmrozić. Zobaczymy???

Czy to normalny objaw dla nowej lodówki? Co 2 miesiące mam ją rozmrażać? Porażka?

• Poziom 39  
    Zalecam wnikliwie przeczytać instrukcję obsługi. Ważne jest miejsce montażu lodówki - czym cieplej tym lepiej. Po drugie należy zwrócić uwagę na wentylację tylnej ścianki lodówki. Nie należy wkładać gorących - parujących potraw do środka. W tym wypadku faktycznie należy rozmrozić lodówkę a jak dobrze pamiętam optymalny czas rozmrażania wynosi według instrukcji ok 36 godzin. No Frost - to tylko funkcja nie osadzania się szronu wewnątrz. Nadmiar wody spływa do parownika i tam odparowywana jest woda do atmosfery. Mogło coś zatkać kanalik odpływowy. W komplecie powinien być przepychacz do jego udrożnienia.
  • Poziom 11  
    babarek napisał:
    Czy to normalny objaw dla nowej lodówki? Co 2 miesiące mam ją rozmrażać? Porażka?

To zależy od częstotliwości otwierania drzwi, jeśli często lodówka jest otwierana oszronienie czy zlodowacenie ścianek jest normalnym fizycznym zjawiskiem...
  • Poziom 13  
    Lodówka stoi w kuchni, ma swobodną wentylację. Odmrażała się cały dzień. Nie zebrało się dużo wody w zbiorniczku.
    Nie jest otwierana zbyt często.Na ściankach nie było oszronienia czy zlodowacenia.

Zobaczymy co będzie w dniu jutrzejszym po załączeniu na noc.