Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLG2026FPL, WLG2426KPL, WLG24261PL?

Mar-Mik 30 Lis 2015 11:29 15780 16
  • #1 30 Lis 2015 11:29
    Mar-Mik
    Poziom 9  

Witajcie,
    Według opisów sklepowych te pralki niewiele się różnią:
    Bosch Serie 4 Maxx WLG2426KPL
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WLG24261PL
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WLG2026FPL

Żonka uparła się na Boscha, więc jakby co to jestem kryty, że nie będzie na mnie :)
    Wszystkie trzy pralki mieszczą się w budżecie i mają to co najważniejsze czyli 40 cm głębokości.

Pozostaje pytanie czym tak naprawdę się różnią (w instrukcji i w życiu), bo te 200 obrotów czy 3 dB to jakoś całkowicie są do przełknięcia. Czy któryś z tych modeli nie ma złej sławy?
    No i najważniejsze, czy bęben jest klejony czy skręcany, czy łatwo wymienić łożysko, simmering... jednym słowem czy to nie jednorazówka, bo poprzednią pralkę bardzo intensywnie używałem 10 lat i w nowej chciałbym, aby po okresie gwarancyjnym nie wywalać od razu na złomowisko.

1 16
  • #2 30 Lis 2015 11:55
    Piotr2608

Poziom 38  

Witam

Na pytanie czy bęben jest klejony trudno jest odpowiedzieć - trzeba zajrzeć pod pralkę.
    Rożnica między nimi to przede wszystkich programy - nimi się różnią oraz prędkością wirowania. Trzecia pralka posiada 1000 obr/min a dwie pierwsze 1200 obr/min

http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki/slimline/WLG2426KPL.html#tab2
    http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki/slimline/WLG24261PL.html#tab2
    http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki/slimline/WLG2026FPL.html#tab2

Pierwsza polecana jest jak mamy małe dzieci, druga jest uniwersalna, trzecia rodzinna :)

0
  • Pomocny post
    #3 30 Lis 2015 15:04
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Cała seria WLG ma zbiornik piorący skręcany na śruby, łatwo rozbieralny. Którąkolwiek z tych trzech modeli wybierzesz będzie takiej samej jakości, nie ma tu tzw czarnej owcy - seria WLG to najlepsza opcja w przypadku pralek slim. Produkowane w Rosji/St. Petersburg (uznaje to za zaletę ,nie wadę).

2
  • #4 29 Gru 2015 18:18
    Mar-Mik
    Poziom 9  

Wielkie dzięki. Wybrałem WLG24261PL. Różnica cenowa do WLG2026FPL na poziomie 43 zł za dodatkowe 200 obrotów (wbrew pozorom wyraźnie odczuła to suszarka) jest całkowicie do zaakceptowania.
    Z pralki jestem jak na razie bardzo zadowolony. Cichutka i nie tańczy po łazience.
    Teraz to aż nie chce mi się wierzyć, że tyle czekałem z wymianą wysłużonego Indesita WISL 105X.

Jeszcze raz dziękuję za krótką, ale bardzo treściwą radę.

0
  • #5 29 Gru 2015 22:07
    mlodzik1993
    Poziom 9  

Zastanow sie 5 razy zanim wybierzesz boscha, mam jako uzytkownik model niby lepszy bosch wlx produkowany w niemczech, pralka w obecnej chwili ma 4.5 roku, po pierwsze idz do sklepu i obejrzyj jak bardzo maly beben ma, 4.5kg tylko w programie bawelna, po drugie po tym czasie w dobrze wentylowanej lazience, na boku pralki widac oznaki rdzy, po drugie tlucze sie przy wirowaniu niemilosiernie, system wywazania to kpina, beben tlucze sie o obudowe, serwis na gwarancji byl wzywany 3 razy i twierdza ze wszystko w porzadku, jak bede mial wolna chwile wrzuce fotki potwierdzajace fakt, do tego nie kupuj pralki na silniku szczotkowym, tylko indukcyjnym, nie patrz na wymienne lozyska chyba ze umiesz zrobic to sam, popatrz jak bardzo glosna jest ta pralka, po nowym roku wywalam tego boscha , jak ktos chetny prosze o wiadomosc na priv, kupie albo beko superia albo electrolux EWS1266CI, gorenje w65, badz lg z direct drive, o niebo ciszej i cena zblizona, to przeatroga jesli nie kupiles jeszcze pralki, bosch i siemens jedzie na marce, chociazby fakt produkcji pralek w Rosji, lodowki w Turcji i ludzie placa za znaczek myslac ze kupuja niemieckie. Pozdrawiam

2
  • #6 30 Gru 2015 12:04
    Mar-Mik
    Poziom 9  

Hmmmm... wydaje mi się, że z mojego poprzedniego postu jednoznacznie wynika,że zakupu już dokonałem.

Spróbuje odnieść się do poruszanych przez Ciebie spraw:

1. mały bęben - to fakt, ale jakoś nie jestem zdziwiony, bo to pralka slim. Może się nie znam, ale dla każdej pralki (slim czy standard) maksymalny ładunek podaje się dla "najwyższego" programu (czyli właśnie bawełna).
    Z mojego punktu widzenia wielkość bębna i ładowność jest w zupełności wystarczająca.

2. co do rdzewienia to niestety nie ustosunkuję się z braku jakichkolwiek doświadczeń, bo nigdy żadne urządzenie AGD mi jeszcze nie zardzewiało.

3. jak napisałem w poprzednim poście, normalnie wypoziomowana pralka u mnie w zasadzie stoi nieruchomo przy wirowaniu. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem, bo Indesit, którego miałem poprzednio lubił tłuc i tańczyć. Tego Boscha po prostu nie słyszę (początkowo myślałem, że jest zepsuty, bo nic nie słyszałem).

4. tak, łożyska wymieniam we własnym zakresie.

5. co do głośności to tak jak napisałem w pkt. 3 - w ogóle nie słyszę pralki. "Pralnię" mam w piwnicy - dotychczas słyszałem pralkę (Indesit) i suszarkę. Teraz słyszę tylko suszarkę.

Kwestie "niemieckości" produktu podsumuję tym, że akurat wszystko co niemieckie to źle mi się kojarzy. Samochody mam włoskie i francuskie, ekspres do kawy austriacki, całą resztę wyposażenia kuchni marki amerykańskiej itd. Zaryzykuję stwierdzenie, że to pierwsza "niemiecka" rzecz, która kupiłem i nie kierowałem się (może moja Żona?) powiedzeniem, że niemieckie to znaczy solidne.

Ogólnie zawsze wychodzę z założenia, że w każdej marce może przytrafić się czarna owca (stąd pytałem czy wymienione modele nie mają złej sławy) i w każdej marce może trafić się felerny egzemplarz oraz niekompetentny serwis, a nawet po prostu serwisant. Przykładem tego ostatniego są moje niemiłe i miłe doświadczenia z serwisowania sprzętu marki Samsung (telefon - masakra, navibot - rewelacja).

0
  • #7 03 Sty 2016 17:43
    jr1
    Poziom 11  

Milo by było jak byś się odezwał za rok, dwa - jak z trwalośćią będzie aby porównać np z serią WAE produkowaną u nas, też rozbierany bęben. Dla ustalenia uwagi Bosch to i tak własność Elektroluksa.
    Pozdrawiam

0
  • #8 03 Sty 2016 18:01
    Przemeek1988
    Poziom 22  

jr1 napisał:
    . Dla ustalenia uwagi Bosch to i tak własność Elektroluksa.
    Pozdrawiam

Ciekawe od kiedy.

2
  • #9 13 Sty 2016 11:32
    jr1
    Poziom 11  

Przemeek1988 napisał:
    jr1 napisał:
    . Dla ustalenia uwagi Bosch to i tak własność Elektroluksa.
    Pozdrawiam

Ciekawe od kiedy.

Nie Bosh a AEG ( i Zanussi), sorki

0
  • #10 15 Kwi 2017 23:24
    Bodkowy
    Poziom 11  

Witam serdecznie,
    Mar-Mik czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat tej pralki Bosch WLG24261PL, którą kupiłeś?
    Warto czy może jednak żona narzeka i teraz kołki na głowie ciosa?;)
    Ale tak na poważnie, czy dopiera? czy nie "spaceruje" po łazience? czy nie tłucze podczas wirowania gdy np. ma 1/3 załadunku? (czy zawsze dobrze ułoży pranie do wirowania?).
    Planuję zakup i biorę pod uwagę tego właśnie Boscha albo coś z Amica. Zależy mi na porządnym dopieraniu jak również na w miarę niskim hałasie.
    Do tej pory mieliśmy pralkę Candy Grand EVO4 i gdy zaczynała wirować to był to "startujący odrzutowiec" i urządzała sobie wędrówki po łazience. Czy w przypadku Boscha tego efektu nie ma?
    Będę wdzięczny za informację.
    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

2
  • #11 10 Maj 2017 11:44
    krzyzak687
    Poziom 1  

Dzień dobry.

Podpinam sie pod pytanie Uzytkownika @Bodkowy. @Mar-Mik Prośba o dodanie opinii po roku użytkowania.

Dodaktowo prosiłbym o informację jakie wymiary DOKŁADNIE ma ta pralka. Interesuje mnie głębokość w najgłębszym punkcie. Mam ciasną łazienke i chciałbym poznać worst case zeby ocenic czy wepchnę ją.

Zdjęcia i kilka pomiarów bedzie dodatkowym atutem.

Z góry dzięki.

0
  • #12 11 Maj 2017 17:41
    Mar-Mik
    Poziom 9  

Wybaczcie obsuwę czasową.
    Pralka spisuje się rewelacyjnie. Póki co żadnych napraw, żadnych problemów. Przy wirowaniu nie tańczy po łazience. Ogólnie jest cicha. Jak na moje potrzeby to ultracicha, bo pralnię mam w piwnicy.
    Pralka robi ok. 20 prań w miesiącu... zależy jak się nazbiera bo są i takie miesiące, że jedzie dzień w dzień.
    Używam tylko kapsułek i jak trzeba to płynu do płukania.

Palka dobrze odwirowuje, bo jak wrzucam do suszarki to czujnik skraca czas suszenia o połowę (przy starej pralce najwyżej o kilka - kilkanaście minut).

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

PS
    Głębokość samej pralki to 40-41 cm max (zależy jak przyłożyć miarę), ale trzeba doliczyć drzwi bębna które wystają o kolejne ok. 3,5 cm bęben. Bezpiecznie przyjąłbym 44,5 cm, ale nie wiem czy da radę dopchnąć na maksa od ściany (trochę rura odpływowa chyba będzie przeszkadzać). Radziłbym dodać ze 2-3 cm. U mnie stoi ok. 5-6 cm od ściany, żeby było luźno (mam miejsca pod dostatkiem). Szerokość zmierzona to 59,6 cm, a wysokość 84, 8 cm... ale jak to bywa z miarami, każda może być nieco "inna" ;).

1
  • #13 31 Paź 2017 15:11
    Mar-Mik
    Poziom 9  

No i na miesiąc przed końcem gwarancji pralka padła. Nie odpompowuje jak należy, więc albo siadła pompa, albo coś wlazło i zapchało rurę. Zobaczymy w czwartek po wizycie technika.

3
  • #14 11 Lis 2017 12:38
    markury
    Poziom 1  

Witam. Odświeżę temat. Co było przyczyną awarii pralki? Czy serwisant coś mówił nt. jakości tej pralki? Albo ogólnie Boscha? Z góry dziękuję za odpowiedź.

1
  • #16 23 Lip 2018 20:56
    Mar-Mik
    Poziom 9  

Przepraszam za zwłokę. Pralka OK, pracuje dalej. Przyczyną była dziecięca skarpetka. Przy okazji dowiedziałem się jak łatwo dostać się do pompy od spodu, bez rozbierania reszty.
    Naprawdę polecam pralkę.

0
  • #17 07 Lis 2018 23:58
    Kruger503
    Poziom 8  

Mar-Mik napisał:
    Z pralki jestem jak na razie bardzo zadowolony. Cichutka i nie tańczy po łazience.

Cichutka ? :) Może dlatego, że w piwnicy zamknięta za solidnymi drzwiami stoi, bo wg danych technicznych jest to jedna z najgłośniejszych pralek.
    Niektórzy użytkownicy piszą w opiniach, że huczy jak odrzutowiec i sąsiedzi po policję dzwonią ;)
    Podczas wirowania wydaje z siebie hałas o natężeniu aż 85 db.
    Dla przykładu Bosch WAE2026EPL podczas wirowania wydaje 74 db, przy czym różnica tylko 3 decybeli jest bardzo zauważalna.

Jeżeli zaś bezawaryjnie tłucze po 20 prań w miesiącu już trzy lata, to nic tylko pogratulować dobrej pralki. Jak na standardy Boscha, to działa już dziwnie długo :)
    Do mieszkania w bloku to chyba trochę za głośna. Szkoda, bo fajna jest.

0