Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault master 3.0 140dci - duże ci¶nienie w układzie wywala wodę

30 Nov 2015 12:14 4278 14
  • Level 8  
    witam mam taki problem że po odpaleniu auta około 2 min zaczynaj± sie robić twarde węże po przejechaniu około 10km płyn wywala ze zbiorniczka zanika ciepłe ogrzewanie a jak delikatnie popuszczam korek od zbiorniczka wyrównawczego to pod dużym ci¶nieniem wydobywa sie piana lub płyn pieni±cy korek wymieniłem zero ofektów czy to uszczelka?
  • Level 8  
    temperatura jest ok chyba około 4 kresek tak w połowie auto dopiero zakupiłem i mam faktury remontów i pompa była wymieniana niby i termostat reż węże po nagrzaniu s± oba gor±ce
  • Level 17  
    Układ dobrze odpowietrzony?
  • Level 8  
    tak układ odpowietrzałem na pocz±tku po zalaniu i odpowietrzeniu ogrzewanie super ale po paru razach jazdy płyn ubywa i dlatego słabe ogrzewanie ale ci¶nienie cały czas jest to nie zapowietrzony układ
  • Level 8  
    też tak własnie sie zastanawiam tylko te faktury nie daj± mi spokoju czy napewno to wszystko było wymieniane ale nawet jakby nie były to inne objawy były by napewno nie robiłoby sie ci¶nienie gdyby pompa była by uszkodzona
  • Level 8  
    ogólnie to byłem nawet u mechanika który jest na fakturach i on sie zna z tym co od niego kupowałem i mówiłem o które auto chodzi on potwierdził że to co na papierze to po wymianie inni mechanicy też bez zastanowien tak stwierdzili ale czemu dr±ze temat? miłem przygode z passatem b5 130km mechanik sprawdzał takim urz±dzeniem w zbiorniczku i wykazało uszczelke zużyt± bo gubił płyn a sam w garażu stwierdziłem że chłodnica puszcza po wymianie jeżdzę 2 lata. chodzi o to że mechanicy nie przybieraj± wagi do tego co mówi± już parę razy sie z tym spotkałem u różnych mechaników
  • Level 8  
    byłem i niby uszczelka. a może kto¶ schemat rozrz±du lub sk±d taki wzi±ć nigdzie nie moge znale¶ć
  • Level 8  
    master 3.0 140 dci 100kv zd3
  • Level 8  
    nie rozumiem??

Dodano po 2 [minuty]:

a słuchajcie jak można sprawdzić pompe wody? dzwonił domnie kolega i mówił że wyci±gn±ć wężyk przelewowy i tam płyn powinien dawać. umnie daje ale bardzo słabo nie równomiernie tylko stopniowo lekko pry¶nie i stop po 4 sekundach znów i tak wkółko