Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma - niskie obroty, wylacza jeden cylinder, wysokie spalanie

bamop14 30 Lis 2015 12:57 1935 0
    bamop14
    Poziom 9  
    Witajcie. Nie mam polskiej klawiatury wiec wybaczcie polskie znaki.

Pacjent mitsubishi carisma 1.8 gdi elegance 2001 r

Problematyka
    - gdy sie rozgrzeje po okolo 30 minutach. gdy np stoje na swiatlach obroty spadaja do tego stopnia ze swiatla w kabinie zaczynaja przygasac, prawie gasnie.
    -Po ruszeniu ze swiatel, po pierwsze nie ma mocy i szarpie jakb byl na 3 cylindrach.

srednie zuzycie paliwa okolo 14 l / 100 km

rozgrzewa sie normalnie dosc szybko wszsytko cacy.

dopiero po pokonaniu 20 -30 km zaczynaja sie problemy Gdy rozgrzeje sie juz tak dobrze. na swiecach co drugiej widze olej co mnie nie pokoji. Podmienilem cewki na przemian by zobaczyc czy bedzie roznica.
    Jutro wrzuce zdjecie swiec. Podobno specjalisci umieja cos z tego wywnioskowac.

Fabula
    wyjechalem z warszawy, pod wroclawiem zaczelo nim rzucac na autostradzie stala predkosc okolo 120. i jeden z cylidrow sie wylaczal.

po schlodzeniu 4h problem zaczol sie pojawiac raz jeszcze tym razem po okolo 2 h. utrzymujac wyzsza predkosc wyzsze obroty problem znikal. jakies 150 - 200 km dalej usterka sie rozwinela na tyle ze jadac z gorki na autostradzie juz niemieckiej pogonilem wszystkie konie a mimo to samochod nie redukowal i nie przyspieszal. ten problem pojawial sie i znikal, dzieje sie tak do teraz.

Zatankowalem inne paliwo, myslac ze to wina zasiarczenia, albo zlego paliwa (wiem ze carisma ma problem z przepustnica i jakoscia paliwa chcialem ja przedmuchac) V-power shelowy dal rade i z KOLN w niemczech do amsterdamu praktycznie dojechalem bez problemow. Zaczely sie one tuz przed amsterdamem, dalej plynolem promem. po ladowaniu mialem do przejechania 250 km i problemy byly praktycznie caly czas takie jak opisalem wyzej. A teraz siedze w tej szkocji i moge sie poruszac maksymalnie do 30 km ? Jakis zestaw kluczy mam.
    Komputer nie pokazuje zadnych bledow

Jesli zrobilem literowki przepraszam, jesli cos napisalem nie skladnie poprawie, ale naprawde prosze o rzeczowa pomoc :)

Pozdrawiam
    Bartek