Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zimny powrót - Grzejnik purmo

bat1 30 Nov 2015 17:23 4452 9
    bat1
    Level 10  
    Witam, proszę was o pomoc, ogrzewanie grzejnikowe z rozdzielacza, ostatni grzejnik na parterze jest największy i umieszczony najdalej od kotłowni, góra jest gorąca a od połowy zimna, przykręciłem pozostałe grzejnik i zwiększyłem bieg pompy ale to nic nie pomogło.
    tomjed
    Level 28  
    Za mały przepływ czynnika, może za cienkie rury... Zobacz, czy masz czysty filtr za pompą, o ile taki posiadasz...
    pzdr
    Serwis Kotłów
    Level 18  
    Witam,

czyli grzejnik pracuje i oddaje ciepło. Skoro jest zimny tzn że jest za mały przepływ. Spróbuj zmienić na nim nastawę / puknij lekko w trzpień wkładki może zawieszona / może coś go dławi, syf na odcinku instalacji.

Zasadnicze pytanie, zimno jest w tym pomieszczeniu?

Pozdrawiam
    spokojan
    Level 18  
    A może zapowietrzony?
    bat1
    Level 10  
    W pomieszczeniu jest ok 20 stopni, w zeszłym roku grzał prawidłowo, cały był ciepły, podłączenie grzejnika pex 16, wszystko zaczęło się od momentu zakładania grzejnika drabinkowego w łazience, odpowietrzyłem dolałem wody i teraz jest problem z najdalszym grzejnikiem, odpowietrzałem i nawet odkręciłem tę część do której dokręca się głowicę termostatyczną, ustawiłem ją na max ale dalej to samo
    Serwis Kotłów
    Level 18  
    To albo coś go dławi albo masz np. automatykę pogodową i właśnie jest okres przejściowy więc jest za niska temp. zasilania.

Swoją drogą jak ma być 20 stopni i jest... to czego chcieć więcej ? :D
    Ptak3124
    Level 24  
    Grzejnik nie zawsze "musi" grzać cały tym bardziej z zaworem termostatycznym. U mnie dwa grzejniki są dość ostro przewymiarowane i dopiero jak mrozy ścisną to grzejniki grzeją prawie w całości. W pokojach przyjemnie ciepło cały czas.
    voyytas
    Level 15  
    U mnie sytuacja była podobna - winny był zapchany filtr na powrocie przy piecu.