Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LOGO!Soft Comfort Licznik aktywnych wejść

30 Lis 2015 17:29 1032 4
  • Poziom 6  
    Witam.
    Moim zadaniem w Siemens LOGO! Soft Comfort jest zrobienie systemu informującego kierowcę ile jest aktualnie wolnych miejsc postojowych w danej alejce postojowej. Mam 5 wejść co odpowiada 5 miejscom parkingowym. Aktualnie mam zrobione liczenie, które informuję poprzez wyjścia
    np. jeżeli jest wolnych miejsc postojowych 5 to jest sygnał na wyjściu Q1, gdy 4 to Q2 itd. Potrzebuję informacji czy można użyć jakiegoś licznika aby zliczyć ile jest aktywnych wejść tak abyśmy zostali poinformowani o tym w inny sposób niż podany wyżej.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i jestem otwarty na wszelkie propozycje.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    arojda napisał:
    Witam.
    Moim zadaniem w Siemens LOGO! Soft Comfort jest zrobienie systemu informującego kierowcę ile jest aktualnie wolnych miejsc postojowych w danej alejce postojowej. Mam 5 wejść co odpowiada 5 miejscom parkingowym. Aktualnie mam zrobione liczenie, które informuję poprzez wyjścia
    np. jeżeli jest wolnych miejsc postojowych 5 to jest sygnał na wyjściu Q1, gdy 4 to Q2 itd. Potrzebuję informacji czy można użyć jakiegoś licznika aby zliczyć ile jest aktywnych wejść tak abyśmy zostali poinformowani o tym w inny sposób niż podany wyżej.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Pokaż co zrobiłeś, wydrukuj to w PDF.
  • Poziom 6  
    Chwilowo nie mam dostępu do komputera na którym mam program. Udostępnię go jutro.
    Zrobiłem do każdego wyjścia przypisałem liczbę wolnych miejsc Q1-5,Q2-4, Q3-3, Q4-2, Q5-1, Q6-0. Odpowiednio każde wejście połączyłem AND każdą możliwą kombinację wejść tak aby sygnał wyjściowy był odpowiedni do ilości włączonych sygnałów wejściowych. Jeżeli uda mi się zdalnie połączyć z komputerem udostępnię jeszcze dziś.
  • Poziom 6  
    Przydało się dziękuję bardzo. Ja miałem zrobione tak jak w załączniku przykład akurat dla wolnych 2 miejsc. Twoje rozwiązanie dużo mi uprościło te zadanie.