Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek z lodówki Liebherr.

30 Lis 2015 19:32 1878 11
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam 6 letnią lodówkę Liebherr.Nie mam modelu.Dotychczas lodówka działała dobrze aż do wczoraj.Po lodówką i wokół było pełno wody.Co 30 min. musiałem wycierać.Po odsunięciu jej z kąta i wyczyszczeniu kartek oraz otworu odpływowego całą noc działa dobrze.Przedchwilą znowu puściła wodę.Dodam że bok lodówki jest ciepły.Co robić?

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Nikt nie chce pomóc

Dodano po 21 [minuty]:

Lodówka znowu wylała.
  • Poziom 11  
    Lodówkę trzeba rozmrozić, usunąć lód, umyć, przeczyścić kanały odprowadzające wodę jeśli są takie.
    W większości przypadków to pomaga ;)
    Po za tym, z tyłu, na kompresorze powinien być pojemnik na wodę - jest to coś w rodzaju kuwety. Upewnij się, że rurka odprowadzająca wodę z komory chłodniczej na pewno tą wodę wleje do pojemnika.
  • Poziom 12  
    mt.elektronika napisał:
    Lodówkę trzeba rozmrozić, usunąć lód, umyć, przeczyścić kanały odprowadzające wodę jeśli są takie.
    W większości przypadków to pomaga ;)
    Po za tym, z tyłu, na kompresorze powinien być pojemnik na wodę - jest to coś w rodzaju kuwety. Upewnij się, że rurka odprowadzająca wodę z komory chłodniczej na pewno tą wodę wleje do pojemnika.

Dzięki za odpowiedź,ale lodówka się rozmraża automatycznie(tak pisze w instrukcji).Jeśli chodzi o tą rurkę to prowadzi do pojemnika i nie jest uszkodzona.Co robić?Nie mogę spać po nocach ponieważ boję się że wyleje wodę.
  • Poziom 11  
    Arturkot123 napisał:
    rozmraża automatycznie

Teoretycznie tak, ale jak jest za dużo lodu (sądząc po objawach jakie opisujesz - jest go dużo) automatyczne rozmrażanie nie będzie działać.
  • Poziom 12  
    Była i tak rozmrażana tydzień temu i nic.Przedchwilą poraz kolejny wylała mam już pół wiadra wody.Co robić?
  • Specjalista AGD
    Arturkot123 napisał:
    .Przedchwilą poraz kolejny wylała mam już pół wiadra wody
    Pól wiadra ?? A skąd w urządzeniu tyle wody? Zlokalizowałeś chociaż miejsce w którym wycieka woda?
  • Poziom 12  
    iskrownik napisał:
    Arturkot123 napisał:
    .Przedchwilą poraz kolejny wylała mam już pół wiadra wody
    Pól wiadra ?? A skąd w urządzeniu tyle wody? Zlokalizowałeś chociaż miejsce w którym wycieka woda?

Niestety nie zlokalizowałem wycieku.Co robić?
  • Specjalista AGD
    Arturkot123 napisał:
    Trzeba wysunąć urzadządzenie z zabudowy i zlokalizować miejsce wycieku...
    Dziwi mnie ilość wody o której rzekomo piszesz.
  • Poziom 11  
    Kolega Arturkot123 nie podał modelu lodówki, ale jest ewentualność skąd tyle wody.
    Mianowicie.
    Cały parownik jest wykonany w formie przypominającej grzejnik panelowy a nie ruszt z rurek.
    Parownik (cała ta blacha) jest zamontowana na kilkumilimetrowych dystansach oddzielających ją od ścianki. Między blachą a ścianą tworzy się lód. Normalnie tego nie widać.
    Skąd jeszcze tyle wody...

Z doświadczenia wiem, że lód w lodówce który jest biały (wygląda jak śnieg) ma mniej wody niż lód przeźroczysty twardy. Lodówka (w zasadzie to prosta automatyka) próbuje się rozmrażać a z tego twardego lodu leci dużo wody... Pojemnik jest za mały.

Jeszcze raz powtórzę. Rozmrozić trzeba tą lodówkę. Z tyłu, tam gdzie jest pojemnik na wodę jest króciec który kieruje wodę z wnętrza lodówki do tego właśnie pojemnika.
    Trzeba podłączyć jakiś wężyk elastyczny i niech ta woda wyleci...

Jak będziesz co chwilę lodówkę otwierał, w czasie kiedy ona chce osiągnąć swoją znamionową temperaturę pracy - wpuszczasz do niej wilgotne powietrze z pomieszczenia...
    Para wodna z powietrza skrapla się w lodówce...

A może kolega ma tam kostkarkę z przyłączem wody?

P.S. OFF-TOP
    Znajomy ma restaurację, czasem coś mu tam naprawiam. Miksery, mikrofalówki, lodówki, grille elektryczne etc...
    Ma jedną taką lodówkę z blatem do przygotowywania potraw. Lodówka ta stoi nie cały metr od pieca, który jak to w restauracji "grzeje" non stop. W lodówce są produkty do przyrządzania potraw. Szuflady, drzwiczki są otwierane kilkaset razy na minutę.
    Agregat chłodniczy daje radę utrzymać 2 stopnie, mimo, że z otoczenia co chwilę wpada gorące wilgotne powietrze. Dziennie jest około 20 litrów wody kondensacyjnej.
    Wywierciłem dziurę, wstawiłem króciec i rurką woda spokojnie odpływa do kanalizacji...
    Zjawisko całkiem normalne.
  • Poziom 12  
    Dziękuje za zaintersowanie ale jest gorzej niż było teraz jest wyciek oraz temperatura w lodówce wynosi 20 stopni Celsjusza.Co robić?Co 30 min. jest pełno wody.
  • Poziom 12  
    iskrownik napisał:
    Arturkot123 napisał:
    Trzeba wysunąć urzadządzenie z zabudowy i zlokalizować miejsce wycieku...
    Dziwi mnie ilość wody o której rzekomo piszesz.

Wysuwałem woda chyba cieknie bokami ścianek.Co robić?
  • Poziom 12  
    Jest źle.Serwisant powiedział że jest czujnik uszkodzony.Na ile mu wierzyć że ten czujnik jest zepsuty?