Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szpiegowanie - Czy nadal ktoś szpieguje mój komputer?

30 Lis 2015 19:23 927 1
 • Poziom 1  
  1,5 roku temu na jednej z imprez udostępniłem swój komputer do puszczania muzyki etc. najprawdopodobniej jeden z kolegów "dla śmiechu" podczas mojej nie obecności wgrał oprogramowanie szpiegowskie (już nawet nie pamiętam jakie)
  wiem że miał dostęp do wszystkiego co przeglądam, jakich haseł używam itd. po 2 dniach wykryłem to oprogramowanie w sumie przez przypadek(przypisał plikowi ikonę gry której wcześniej nie miałem i schował gdzieś w folderach komutera). Wchodziłem na najgorsze strony jakie tylko mogłem znaleźć w iternecie :D (on myślał że ja nie mam o tym pojęcia a ja chciałem go zbesztać) po 2 tygodniach powiedziałem mu prosto w twarz co o nim myślę(żałujcie że nie widzieliście jego miny :D), usunąłem składnik z komputera i zerwałem z nim kontakt.
  Pozostawiłem tę sprawę na jakiś czas bo nie miałem czasu się tym zajmować poza tym miałem 2 komputer na którym mogłem spokojnie pracować - teraz chciałbym dokładnie go wyczyścić i sprawdzić czy aby na pewno wszystkie składniki z komputera zostały usunięte i nie ma tam żadnych innych programów szpiegowskich (nie koniecznie pochodzących od tego kolegi)
  Moje pytanie do was jest takie co mam robić? :) jakiego programu użyć i czy mi pomożecie? przy okazji może się czegoś nauczę

  pozdrawiam
  p.s. jestem trochę zielony w tych sprawach kiedyś tylko liznąłem tematu na temat programów szpiegowskich
 • Poziom 22  
  Sciągnij darmowy program antywirusowy. Przeskanuj komputer i tyle. Może to być avast albo ESET NOD 32.

  Jeśli jest, napewno go znajdzie bo na 100% nie jest to wyszukany program a jakiś popularny "kundel".