Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szpiegowanie - Czy nadal ktoś szpieguje mój komputer?

ToITakNieTen 30 Lis 2015 19:23 714 1
  • #1 30 Lis 2015 19:23
    ToITakNieTen
    Poziom 1  

1,5 roku temu na jednej z imprez udostępniłem swój komputer do puszczania muzyki etc. najprawdopodobniej jeden z kolegów "dla śmiechu" podczas mojej nie obecności wgrał oprogramowanie szpiegowskie (już nawet nie pamiętam jakie)
    wiem że miał dostęp do wszystkiego co przeglądam, jakich haseł używam itd. po 2 dniach wykryłem to oprogramowanie w sumie przez przypadek(przypisał plikowi ikonę gry której wcześniej nie miałem i schował gdzieś w folderach komutera). Wchodziłem na najgorsze strony jakie tylko mogłem znaleźć w iternecie :D (on myślał że ja nie mam o tym pojęcia a ja chciałem go zbesztać) po 2 tygodniach powiedziałem mu prosto w twarz co o nim myślę(żałujcie że nie widzieliście jego miny :D), usunąłem składnik z komputera i zerwałem z nim kontakt.
    Pozostawiłem tę sprawę na jakiś czas bo nie miałem czasu się tym zajmować poza tym miałem 2 komputer na którym mogłem spokojnie pracować - teraz chciałbym dokładnie go wyczyścić i sprawdzić czy aby na pewno wszystkie składniki z komputera zostały usunięte i nie ma tam żadnych innych programów szpiegowskich (nie koniecznie pochodzących od tego kolegi)
    Moje pytanie do was jest takie co mam robić? :) jakiego programu użyć i czy mi pomożecie? przy okazji może się czegoś nauczę

pozdrawiam
    p.s. jestem trochę zielony w tych sprawach kiedyś tylko liznąłem tematu na temat programów szpiegowskich

0 1