Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia M2 nie włącza się. Miga ekran oraz dioda.

30 Lis 2015 20:42 2292 2
  • Poziom 6  
    Cześć! Dostałem Xperię M2. Niestety telefon wpadł do wody. Od roku leżał na półce a teraz postanowiłem go naprawić.
    Telefon nie uruchamia się i nie reaguje.
    Po podłączeniu ładowarki, miga czerwona dioda (zapali się, gaśnie, mignie 2 razy i od nowa) oraz ekran przez ułamek sekundy wyświetla napis "SONY".
    Przytrzymywanie przycisków podczas ładowania powoduje jedną wibrację lub 3 jedna po drugiej (zależy jaki przycisk przytrzymam).
    Gdy podłączam do komputera to słychać, że telefon się łączy i rozłącza z komputerem co sekundę. Jeżeli podłączając telefon do komputera przytrzymam przycisk zgłaśniania, zapala się niebieska dioda.
    Moje pytanie brzmi:
    Czy wie ktoś może co dolega tej Xperii? Flashtool Sony nie wykrywa telefonu. Telefon daje znaki życia, ale jakoś nie potrafię go uratować. Pomożecie?
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Nieładne tak trzymać zalany telefon przez rok na półce :)
    Po 1 bateria jeżeli masz możliwość podmien z innego telefonu lub sprawdz sprawność tej "zalanej".
    Możliwe też albo nawet napewno - zwarcia na płycie, telefon wariuje, o ile go rdza jeszcze nie zjadła proponuje wyciagnąc i przeczyscić płytę główną do tego celu używa się myjki ultradzwiękowej + alkohol IZOPROPYLOWY, pewnie nie posiadasz wieć zostaje Ci np. szczoteczka do zębów i coś co zastąpi alkohol np. zmywacz do paznokci nie polecam tej metody ale nie masz nic do stracenia gorzej nie zrobisz :) dokładnie wyczysc popatrz gdzie sa ew naloty lub korozja, przed zabiegiem posciagaj z płyty wszystkie elementy typu aparat czy też blaszki zabezpieczające układy scalone. na koniec wysusz dokładnie płyte.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 6  
    zalana bateria ma jakieś 3,6-3,7 Volta. Zetka ma identyczną i akurat mam rozebraną zetkę wiec moze sprawdzę. Dzięki za pomoc :D