Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung np300e5c-a04pl - Nie można wejść do biosu, logo i reset

nikiel 30 Lis 2015 20:52 2058 4
  • #1 30 Lis 2015 20:52
    nikiel
    Poziom 10  

Witam, dostałem dziś na serwis w/w laptopa.

Problem polega na tym, że po włączeniu pojawia się na chwilę logo, po czym znika i laptop się resetuje i tak w kółko.

Nie mogę wejść w bios (żaden klawisz F oraz delete czy esc).

Dysk czysty, bez partycji recovery.

Co mogę z tym probićzrobić? Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 30 Lis 2015 22:40
    cyberdelia
    Poziom 22  

Odłącz wszystko co nie potrzebne z laptopa, czy bez pamięci RAM zachowuje się tak samo? spróbuj zresetować bios, wyjmij baterię z płyty lub poszukaj zwory na płycie głównej w okolicach baterii lub kości biosu, możliwe zwarcie w którymś układzie. Trudno powiedzieć..

0
  • #3 30 Lis 2015 23:03
    nikiel
    Poziom 10  

z tego co wiem to przed formatem dysku wszystko działało tzn, można było normalnie wejść w bios tylko był właśnie problem z windowsem(coś tam był komunikat "automatyczna naprawa" czy coś w tym stylu) nie dało sie go naprawić nie widział recovery(pomimo tego że partycja i obraz były), dlatego poszedł format całego dysku.

bios był (chyba) resetowany, wyjąłem baterie ale o zworce nic nie wiem.(istnieje takowa w laptopach ?)

0
  • #4 01 Gru 2015 10:25
    cyberdelia
    Poziom 22  

Istnieje, wygląda tylko inaczej, z reguły są to dwa małe punkty obok siebie, wygląda mniej więcej tak zależy od laptopa.

Samsung np300e5c-a04pl - Nie można wejść do biosu, logo i reset

Tylko pamiętaj, że to jest tylko jedna z możliwość na drodze do diagnozy, wcale nie musi rozwiązać twoich problemów.

0
  • #5 01 Gru 2015 11:44
    nikiel
    Poziom 10  

A czy może być tak, że bios sie po prostu wysypał ? Bo gdzieś wyczytałem że to częsta przypadłość, ale z drugiej strony by było dziwne, bo jakby się wysypał to by się nic nie pojawiało na ekranie...a tu przecież pojawia się logo.

0