Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP J132W - bardzo blade wydruki

30 Lis 2015 21:52 1710 5
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z Brother DCP J132W: strasznie blado drukuje / kseruje, czasem wręcz niewidocznie.
    Fakt, że urządzenie nie jest używane codziennie, bo kilka razy w miesiącu, czasem dwa razy (2-3 strony drukowane). Zostały zużyte pierwsze "wkłady", które dostałam wraz z drukarką, teraz "jadę" na drugim komplecie. Fakt, była jakiś czas temu większa przerwa w użytkowaniu, po której włączyłam kilka razy pod rząd czyszczenie głowicy. To sprawiło, że widać,że wszystkie kolory przechodzą ładnie przez dysze, tyle, że ich natężenie na papierze jest tragiczne. Próbowałam poszperać w ustawieniach wydruku - bez skutku, aczkolwiek jest może coś, o czym nie wiem...
    Jakieś sugestie? Bardzo proszę!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Ja do starych wkładów wlewam igłą płyn do czyszczenia głowic i puszczam drukowanie po kilku stronach druku płyn czyści zaschnięte głowice i wszystko wraca do normy
  • Poziom 2  
    djlukas napisał:
    Ja do starych wkładów wlewam igłą płyn do czyszczenia głowic i puszczam drukowanie po kilku stronach druku płyn czyści zaschnięte głowice i wszystko wraca do normy

Wkłady raczej aż tak stare nie są (choć wezmę to pod uwagę oczywiście). Czytałam na stronie Brothera, że nie polecają, aby tusze "leżały" w drukarce dłużej niż pół roku, a te są niecały kwartał od otwarcia. Moje wydruki wyglądają tak, jakby ktoś zostawił je np. "na słońcu", a one bardzo wypłowiały...
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Chodziło mi o stare zużyte wkłady, które służą mi do czyszczenia głowicy. Wkładam stare z płynem czyszczącym puszczam kilka kopii druku jak druk jest już ok to następnie wkładam z powrotem pełne tusze.
  • Poziom 10  
    Może kupiłeś tanie zamienniki to ci leją wodą daj skan jakiś wydruk testowy czy coś.
  • Poziom 2  
    djlukas napisał:
    Chodziło mi o stare zużyte wkłady, które służą mi do czyszczenia głowicy. Wkładam stare z płynem czyszczącym puszczam kilka kopii druku jak druk jest już ok to następnie wkładam z powrotem pełne tusze.

Poszłam za radą, na razie wszystko już OK. Dziękuję

Dodano po 1 [minuty]:

kepin napisał:
    Może kupiłeś tanie zamienniki to ci leją wodą daj skan jakiś wydruk testowy czy coś.

Nie, to nie było to; nie chodziło mi o słabszą jakość wydruku spowodowaną gorszą jakością zamienników. Tusz po prostu skrajnie pozasychał i tyle - po prostu nie sądziłam, że to możliwe do tego stopnia przy mojej częstotliwości drukowania. Pozdrawiam