Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czytnik dvd (nawigacja) Alpine P/N 39540-TL4-G010-M1- Honda Acord 2009 r.

30 Nov 2015 22:32 1227 1
  • Level 10  
    Witam,

tytułowy sprzęt pochodzi z zakupionego samochodu , próba uruchomienia nawigacji kończy się wygenerowaniem komunikatu o błędzie odczytu płyty. Czytnik jest na 100 % po jakiejś "naprawie" - nosi wyraźne znamiona tego, że ktoś do niego wcześniej zaglądał. Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ laser. Sam mechanizm też jest mocno pokiereszowany - miejscami zwyczajnie pogięty.
    Czytnik pracuje w oparciu o mechanizm DV36M110. Stwierdziłem, że najprościej będzie zakupić nowy mechanizm i go zwyczajnie zamienić - tutaj pojawia się jednak wątpliwość i pytanie. Czy ten nowy mechanizm po zmontowaniu będzie wymagał jakiejś kalibracji ? Takiej informacji udzielił mi sprzedawca w sklepie internetowym. Powiedział mi, że do takiej wymiany potrzebuję odpowiedni soft serwisowy oraz odpowiedni zestaw płyt testowych DVD.
    Czy rzeczywiście tak jest ? Powiem szczerze że nie do końca jestem przekonany. Może, któryś z forumowiczów miał podobny temat na "warsztacie". Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
  • Level 33  
    Witam,
    Jeśli nowy mechanizm będzie sprawny to po zamontowaniu ma działać :!: Generalnie jest problem z zakupem tych mechanizmów, jak coś to może będę w stanie coś pomóc.

Pozdrawiam,
    tolo