Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cieknący kaloryfer drabinkowy łazienkowy wodny

Pigulasty 30 Nov 2015 23:41 7494 3
    Pigulasty
    Level 10  
    cieknący kaloryfer drabinkowy łazienkowy wodny cieknący kaloryfer drabinkowy łazienkowy wodny cieknący kaloryfer drabinkowy łazienkowy wodny

Witam serdecznie. Zauważyłem dzisiaj że z kaloryfera łazienkowego drabinkowego jest rysa na korku chyba zaślepiającym, z którego cieknie kroplami woda (obrazki załączone). Woda cieknie w dwóch miejscach, u dołu korka i na pęknięciu u góry.Z racji tego, że nigdy samodzielnie tego typu usterki nie naprawiałem a wydaje się błaha chciałbym zapytać się jak do tego podejść? Mieszkam w domu jednorodzinnym, ten kaloryfer jest na parterze, na piętrze również są kaloryfery
    Czy jest konieczne spuszczanie wody z instalacji CO? Nowy korek zaślepiający montuje się na pakuły? Za wszelkie porady dziękuję,
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pod tym białym kapturkiem powinien być zawór. Jeśli konieczne jest odkręcenie kaloryfera, to zamykasz ten zawór, zakręcasz termostat i grzejnik można odkręcić. Jeśli jednak cieknie z samego zaworu i wymaga on wymiany, to opróżnienie instalacji jest koniecznością.
    jurganc
    Level 10  
    Moim zdaniem uszkodzony jest sam gwint na grzejniku i trzeba kupić nowy grzejnik , ale zauważyłem że zawór uszczelniony jest taśmą teflonową którą bym w pierwszej kolejności wymienił na pakuły.
    Teflon jest dobry ale czasami zaczyna cieknąć.
    jas67
    Level 22  
    Co wy wypisujecie. Leje się z zaślepki zaworu powrotnego. Nie ma konieczności ani zdejmowania grzejnika ani przewijania teflonu. Nakrętka jest do wymiany. Inna sprawa czy taką gdzieś znajdziesz. Myślę że jak byś dobrze poszukał to tak. Najdroższą opcją jest kupno takiego samego zaworu i wymiana samej nakrętki. Nie wkręca się jej na konopie, powinna mieć uszczelkę. Można jeszcze inaczej. Spróbuj zdjąć taką nakrętkę z innego grzejnika w domu. Zawory powrotne nie powinny lać więc na pewno w którymś z grzejników będziesz miał ten zawór szczelny i możesz tam założyć tą uszkodzoną nakrętkę a sprawną założyć na ten lejący zawór.
    Tą nakrętkę zdejmujesz bez spuszczania wody.