Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działają aplikacje systemowe Windows 10

th00rop 01 Dec 2015 00:22 2163 5
    th00rop
    Level 13  
    Dobry wieczór,
    Nie mam pojęcia co się stało, ale nagle przestały działać aplikacje systemowe, tj: poczta, sklep, wiadomości. Zmieniły się również ich nazwy.
    Z ostatnich modyfikacji jakich dokonałem, to zmiana programu do przeglądania zdjęć na ten znany z W7 wg. tego poradnika, ale nic to nie zmieniło. Więc skorzystałem z tego:
    Code: text
    Log in, to see the code

I wszystko było dobrze, jeszcze dzisiaj korzystałem z programu "Poczta", a przed chwilą chciałem ponownie skorzystać i co ciekawsze Menu Star nie chciało się wysunąć. tak samo jak powiadomienia, czy kalendarz. Zrobiłem restart, nie pomogło. Zauważyłem za to, że czas logowania użytkownika się wydłużył - mam dysk SSD. Uruchomiłem laptopa jeszcze raz wciskając F8 - tryb awaryjny, ale F8 nie zareagował i system się wczytał normalnie, zalogowałem się i Menu Start zaczęło się rozwijać i wtedy zauważyłem, że programy systemowe przestały działać. Mam wyłączone punkty przywracania systemu.
    Nie działają aplikacje systemowe Windows 10 Nie działają aplikacje systemowe Windows 10
    th00rop
    Level 13  
    Nikt nie ma pomysłu, co się stało albo jak to naprawić ?
    bobycob
    Level 21  
    Przywróć system do stanu z dnia wcześniejszego, i powinno być po kłopocie.
    Wyobraź sobie, że trudno zgadnąć co ciekawego nagmyrałeś w systemi :).
    th00rop
    Level 13  
    Tak jak napisałem, nie mam włączonych pkt przywracania systemu.
    W sumie, to nic nie zrobiłem. Z dnia na dzień przestało działać i to nie było bezpośrednio po moim grzebaniu w rejestrze :)
    bobycob
    Level 21  
    Przepraszam, przeoczyłem.
    Sugeruję sprawdzić na koncie innego użytkownika, i jeśli działa poprawnie przenieść dane na nowe konto. To będzie najprostsze rozwiązanie. Pewnie nie takiego oczekujesz.
    I nie zapomnij włączyć przywracania systemu ;).
    th00rop
    Level 13  
    Na nowym koncie zamiast takich kulfoniastych nazw, nie ma programów w ogóle.