Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 99 115km 1,9TDI - Wymiana licznika na FL i kłopot z temperaturą

01 Gru 2015 08:59 1470 2
 • Poziom 27  
  Witam! Nie znalazłem podobnego tematu więc zdecydowałem się napisać. Założyłem zegar poliftowy anglik z 1/2 fis do przed liftowego Passata z 99r. wszystko ok oprócz dwóch funkcji tj:

  1). Brak Gongu podejrzewam że otwarte drzwi pobiera z magistrali komfortu a tu jest niedoprowadzona, zastanawia mnie tylko bo z tego co pamiętam to nie można starej magistrali (99) wmieszać w nowy zegar (FL) bo zaczynają się problemy komunikacyjne między komfortem a drzwiami. Zna ktoś możliwe rozwiązanie?

  2). Brak temperatury (mimo że ponoć na starym liczniku była (był rozlany 1/2 fis licznik ori czyli przed lift).
  Przegrzebałem temat po schematach doszedłem do informacji, że czujnik temperatury (ten na chłodnicy) jest równolegle wpięty w licznik (pin 26) i w klimatronik (pin 1/20). Temperatura jest na klimatroniku wyświetlana normalnie klimatronik to stara wersja z tzw białą "d..ą" czyli tyłem.
  W blokach pomiarowych klimatronika widać że widzi jeszcze temperaturę na wlocie świeżego powietrza i na tej podstawie sobie wylicza temperaturę tą co pakazuje na klimatroniku jako zewnętrzną.

  I tu zauważyłem niespójność ze schematem a mianowicie ten czujnik z przed chłodnicy nie jest wcale równolegle wpięty z licznikiem i klimatronikiem, lecz idzie tylko na klimatronik i to na inny pin, dopiero z klimatronika wychodzi przewód na pin na który rzekomo miał być podany własnie ten czujnik i idzie do licznika na pin 26. Czyli wygląda tak jakby klimatronik zbierał sygnały o temp. z czujników a na licznik podawał symulowany sygnał elektryczny taki jaki otrzymał by licznik z czujnika dla danej temperatury.

  Próbowałem podłączyć równolegle czujnik pod licznik i klimatronik lecz wtedy dochodzi do przekłamania z 20 st oba sterowniki zaczynają widzieć 5st.

  Ciężko mi jest to dokładnie opisać mam nadzieję ze ktoś już może walczył i mi coś podpowie.

  Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

  Zaczynam podejrzewać uwalone wyjście w klimatroniku, i to że klientowi się wydaje że na tamtym liczniku temperatura działała normalnie bo w końcu był rozlany...
 • Poziom 1  
  Witam cie kolego. Od jakiegoś czasu przerabiam ten sam problem i jak na razie mi się nie udało. Może ty doszłeś już co jest.
 • Poziom 9  
  Witam kolegę. I jak problem rozwiązany? Bo temat nie zamknięty i brak jakiej kol wiek odpowiedzi czy coś zdziała, bo mam podobny problem u siebie w Passacie gyż nie wyświetla mi się temperatura wo gule na liczniku i mam błąd 00779. Pozdrawiam.