Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 99 115km 1,9TDI - Wymiana licznika na FL i kłopot z temperaturą

Pati 01 Dec 2015 08:59 2031 2
 • #1
  Pati
  Level 27  
  Witam! Nie znalazłem podobnego tematu więc zdecydowałem się napisać. Założyłem zegar poliftowy anglik z 1/2 fis do przed liftowego Passata z 99r. wszystko ok oprócz dwóch funkcji tj:

  1). Brak Gongu podejrzewam że otwarte drzwi pobiera z magistrali komfortu a tu jest niedoprowadzona, zastanawia mnie tylko bo z tego co pamiętam to nie można starej magistrali (99) wmieszać w nowy zegar (FL) bo zaczynają się problemy komunikacyjne między komfortem a drzwiami. Zna ktoś możliwe rozwiązanie?

  2). Brak temperatury (mimo że ponoć na starym liczniku była (był rozlany 1/2 fis licznik ori czyli przed lift).
  Przegrzebałem temat po schematach doszedłem do informacji, że czujnik temperatury (ten na chłodnicy) jest równolegle wpięty w licznik (pin 26) i w klimatronik (pin 1/20). Temperatura jest na klimatroniku wyświetlana normalnie klimatronik to stara wersja z tzw białą "d..ą" czyli tyłem.
  W blokach pomiarowych klimatronika widać że widzi jeszcze temperaturę na wlocie świeżego powietrza i na tej podstawie sobie wylicza temperaturę tą co pakazuje na klimatroniku jako zewnętrzną.  I tu zauważyłem niespójność ze schematem a mianowicie ten czujnik z przed chłodnicy nie jest wcale równolegle wpięty z licznikiem i klimatronikiem, lecz idzie tylko na klimatronik i to na inny pin, dopiero z klimatronika wychodzi przewód na pin na który rzekomo miał być podany własnie ten czujnik i idzie do licznika na pin 26. Czyli wygląda tak jakby klimatronik zbierał sygnały o temp. z czujników a na licznik podawał symulowany sygnał elektryczny taki jaki otrzymał by licznik z czujnika dla danej temperatury.

  Próbowałem podłączyć równolegle czujnik pod licznik i klimatronik lecz wtedy dochodzi do przekłamania z 20 st oba sterowniki zaczynają widzieć 5st.

  Ciężko mi jest to dokładnie opisać mam nadzieję ze ktoś już może walczył i mi coś podpowie.

  Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

  Zaczynam podejrzewać uwalone wyjście w klimatroniku, i to że klientowi się wydaje że na tamtym liczniku temperatura działała normalnie bo w końcu był rozlany...
 • #2
  tomass1230
  Level 1  
  Witam cie kolego. Od jakiegoś czasu przerabiam ten sam problem i jak na razie mi się nie udało. Może ty doszłeś już co jest.
 • #3
  Croos13
  Level 10  
  Witam kolegę. I jak problem rozwiązany? Bo temat nie zamknięty i brak jakiej kol wiek odpowiedzi czy coś zdziała, bo mam podobny problem u siebie w Passacie gyż nie wyświetla mi się temperatura wo gule na liczniku i mam błąd 00779. Pozdrawiam.