Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp - Jak przesłać sygnał optyczny do soundbara?

pawelsake 01 Gru 2015 09:34 1194 6
  • #1 01 Gru 2015 09:34
    pawelsake
    Poziom 10  

Dzień dobry. Oto mój problem:
    Chciałem przesłać sygnał optyczny pomiędzy telewizorem sharp LC-40LX814E a soundbarem sharp ht-sb32D. Niestety po wykryciu wyjścia optycznego dźwięk nie został przesłany.

Udało mi się przesłać dźwięk tylko między: blu-ray -> Optyk -> Sound bar.

Nie udało mi się przesłać dźwięku pomiędzy: Modem kablówka -> Złącze antenowe -> TV -> Optyk -> Sound bar.
    Nie udało mi się przesłać dźwięku pomiędzy: komputer -> rj45 -> centrum multimedialne(tvroi-android) -> HDMI -> TV -> Optyk -> Sound bar

Pytanie: Czy da się przesłać sygnał cyfrowo czy zostaje mi tylko opcja AUX?

Spec:
    Sound bar: Link
    TV:
    Link
    bluray
    Link
    tvroi:
    Link

0 6
  • #2 01 Gru 2015 10:07
    StartPage
    Poziom 15  

Znakiem tego, TV wysyła sygnał w formie nie zrozumiałej dla SB.
    Masz może jakąś możliwość konfiguracji TV (próbkowanie ? format ?).

0
  • #3 01 Gru 2015 17:17
    pawelsake
    Poziom 10  

z tego co widziałem w opcjach mogę ustawić do cyfrowego złącza pcm lub dolby i na żadnym z nich nie mam dźwięku. A na SB miga na czerwono audio format

0
  • #4 01 Gru 2015 19:31
    Polon_us
    Poziom 41  

Z ciekawości - jakie ustawienia kolega zmieniał w telewizorze mając soundbar podłączony do niego?
    O ile w ogóle kolega coś zmieniał ...

1
  • #5 01 Gru 2015 21:30
    pawelsake
    Poziom 10  

- problem częściowo rozwiązałem:

Optyka po zmianie na dolby digital włącza SB tylko w wpadko słuchania muzyki z pena podpiętego pod tv lub centrum multimedialnego (mp3 z komputera).
    Niestety w wypadku filmów z tv(kablówka) i centrum multimedialnego (avi, mp4 i itp) ciągle nie przełącza. Chyba będę musiał zastosować kabelek AUX dodatkowo.

Szanowny kolega powyżej jak przejrzał instrukcje do tv - to widzi, że nie mam za dużej możliwości grzebania w ustawieniach tv z opcji odpowiedzialnych za dźwięk naprawdę niewiele mogę zmienić (w szczególności dotyczących łącza cyfrowego)

0
  • #6 01 Gru 2015 21:43
    StartPage
    Poziom 15  

Ewidentnie nie dogaduje się SB z TV, divix jest przesyłany w formacie 2.0 a z TV może być już różnie.

0
  • #7 17 Maj 2016 18:37
    pawelsake
    Poziom 10  

szanowni państwo powróciłem po czasie do problemu i problemem okazał się kabel optyczny który był fabrycznie uszkodzony - teraz wszystko działa

0