Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LED 43LF510V - Brak podlaczen audio.Co zrobic ?

Denisdeka 01 Gru 2015 15:44 3402 12
  • #1 01 Gru 2015 15:44
    Denisdeka
    Poziom 4  

Witam . Kupiłem telewizor LG LED 43LF510 V . Po sprawdzeniu w domu okazalo sie ze posiada x1 HDMI i bez zadnego wyjścia audio. .Jezeli podlaczylbym SWITCH HDMI i podlaczyl do gniazd HDMI laptop,konsole,dekoder oraz zestaw audio pod HDMI uzyskalbym bym dźwięk na każdym urządzeniu ? Lub istnieje jakaś inna możliwość podlaczenia audio.

Dodano po 5 [godziny] 29 [minuty]:

1 12
  • #2 01 Gru 2015 21:45
    kryzysord
    Poziom 2  

Witaj, też kupiłem tego TV - z oleole.pl
    Twoje rozwiązanie spowoduje, że będzie działać jeden z sygnałów aktualnie wybranych, np tylko audio/tylko konsola/laptop/dekoder. Na ebuy.uk widziałem taki adapter że dało się podpiąć chinche. Natomiast na allegro widnieje hdmi audio extractor za 200zł i chyba tylko to zostaje. Szkoda, że tego złącza brak. Choć jak chodziłem po sieciówkach to sporo TV nie ma go.

0
  • #3 02 Gru 2015 06:56
    Denisdeka
    Poziom 4  

To dobrze wiedzieć myślałem ze tylko ta sztuka nie posiada. Audio powinno być optyczne w każdym urządzeniu powinno go przechwytawac .podlaczajac samo audio to nawet nic nie odtworze na tv chyba ze z pendriva ?

0
  • #4 02 Gru 2015 10:55
    kryzysord
    Poziom 2  

Nie mam pojęcia. Zastanawiam się czy można podpiąć jakieś audio typu kino domowe, ale tak że wyciągnie nam ten dźwięk poza TV?

0
  • Pomocny post
    #5 02 Gru 2015 12:36
    Polon_us
    Poziom 40  

Denisdeka napisał:
    Po sprawdzeniu w domu okazalo sie ze posiada x1 HDMI i bez zadnego wyjścia audio

Telewizor ma wyjście optyczne przecież.
    Denisdeka napisał:
    Jezeli podlaczylbym SWITCH HDMI i podlaczyl do gniazd HDMI

Kolega mógłby pokazać jaki przełącznik ma na myśli? Bo różne są dostępne.

0
  • #6 02 Gru 2015 13:05
    Denisdeka
    Poziom 4  

Rozglądam się po sieci i poszukuje,nie wiem czy by to było kompatybilne ze wszystkim,w treści o jaki to wlasnie jestem zielony,mógłby kolega cos zaproponować? A chciałbym podlaczyc prosty zestaw LG Sounbar Speakerbar,a jest z podlaczeniem na HDMI.? Jest jakas mozliwosc .

0
  • #7 02 Gru 2015 17:30
    wariato
    Poziom 43  

kryzysord napisał:
    Zastanawiam się czy można podpiąć jakieś audio typu kino domowe, ale tak że wyciągnie nam ten dźwięk poza TV?

Jeżeli chcesz mieć dźwięk na KD czy innym systemie stereo ze wzmacniaczem to możesz kupić adapter (Euro) Scart - 2x RCA (chinch) i będziesz miał dźwięk ale tylko z tunera TV. Z zewnętrznych źródeł np USB czy HDMI dźwięk nie pójdzie. Chyba że masz dekoder a w nim wyjścia RCA to do niego spróbować podłączyć KD. Ewentualnie przez gniazdo słuchawkowe ale w tym modelu LG chyba nie ma.
    W ogóle nie rozumiem tej zmowy producentów że zaczęli usuwać gniazda RCA z TV, obecnie praktycznie w ogóle nie można ich znaleźć w nowych telewizorach.
    Jest problem z podłączeniem starych analogowych zestawów stereo, jeszcze jak ma wyjście optyczne to OK bo można to obejść DAC'kiem a jeżeli tv jest tak ubogi w złącza jak ten LG to niestety bryndza.

0
  • #8 02 Gru 2015 19:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Denisdeka napisał:
    A chciałbym podlaczyc prosty zestaw LG Sounbar Speakerbar,a jest z podlaczeniem na HDMI.?

Proszę mnie poprawić lub potwierdzić, czy dobrze zrozumiałem.

Sytuacja jest następująca:
    - telewizor z jednym wejściem HDMI
    - trzy lub cztery urządzenia o wyjściach HDMI, które kolega chciałby używać bez zbytniego przełączania kabli.
    - do tego wszystkiego kolega chciałby mieć soundbar, który by przenosił dżwięk z tych urządzeń.

Czekam na poprawienie lub potwierdzenie powyższej teorii.
    Jeżeli moja domniemania są zgodne z planem kolegi, to sytuacja nie jest beznadziejna.

0
  • #9 02 Gru 2015 21:49
    Denisdeka
    Poziom 4  

Tak dokladnie jak kolega opisal,soundbar również jest z wyjściem HDMI,co to dla mnie jest dziwne bo pierwszy raz się spotkałem ze sprzętem audio na HDMI,,chodź może z tego wyjść pozytywne rozwiązanie .

0
  • #10 03 Gru 2015 06:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Denisdeka napisał:
    soundbar również jest z wyjściem HDMI

Jeśli kolega posiada już sound-bar, to proszę podać model.

0
  • #11 03 Gru 2015 17:21
    Denisdeka
    Poziom 4  

Nie posiadam oglądałem właśnie chciałem go wsiąść lecz zacząłem się zastanawiać czy to pójdzie tak jak powinni... ?

0
  • Pomocny post
    #12 04 Gru 2015 07:57
    Polon_us
    Poziom 40  

Hyh, ciężko dowiedzieć się szczegółów ...

Ale ad rem ...

Na miejscu kolegi, aby rozwiązać ten problem zaopatrzyłbym się w dwa urządzenia:
    - sound-bar, który ma wejście i wyjście HDMI
    - selektor HDMI np. Allegro aukcja nr 4874024105 (inna nazwa switch lub przełącznik HDMI)

Podłączenia:

- laptop, konsola i dekoder -> do wejść selektora HDMI
    - wyjście selektora -> wejście HDMI sound-bar -> wyjście HDMI sound-bar -> wejście HDMI telewizora.

Uważam, że to najbezpieczniejsze rozwiązanie i takie bym sugerował.

0
  • #13 05 Gru 2015 07:09
    Denisdeka
    Poziom 4  

Dziekuje kolego,tak to wlasnie zrobie .

0