Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Egzamin zawodowy E14 technik-informatyk 2018

karmieniepiersia 11 Sty 2016 17:09 685737 2315
    Yell0vv
    Poziom 8  
    Vanset napisał:
    Myślicie, że będzie więcej niż jedno zadanie? Np. ci z 19 stycznia i ci z lutego będą robili to samo ?

Raczej będzie więcej, tak jak wcześniej.

Ja mam 1 lutego o 12. Czekam na wiadomości :)
    pencase
    Poziom 1  
    Jak będziecie już po egzaminie praktycznym przed 22 Stycznia, pamiętajcie żeby wstawić jakie były zadania! Okej? ;) Pomagajmy sobie My informatycy!
    ProFreaq
    Poziom 2  
    Mam nadzieje, że jednak ktoś ma tego 18 :D Niestety jestem jednym z szczęśliwców, którzy mają pierwszą zmianę 19 stycznia :cry:
    damian0267
    Poziom 1  
    Prawdopodobnie ma być 6 zestawów i w każdym sql, widziałem spakowane foldery z plikami na których będziemy mieli pracować. Niestety to wszystko jest zaszyfrowane :/
    Albatroz
    Poziom 15  
    Czy ktoś dysponuje jakimiś konkretnymi materiałami do E14 z teorii? Testy są słabe.
    addme96
    Poziom 9  
    Witam, pisze ktoś praktyke 19.01.2016? Jest szansa, że 20 będzie to samo?
    Jeśli tak to proszę o jak najszybsze info po napisaniu egzaminu :)
    radomianin1986
    Poziom 8  
    damian0267 napisał:
    Prawdopodobnie ma być 6 zestawów i w każdym sql, widziałem spakowane foldery z plikami na których będziemy mieli pracować. Niestety to wszystko jest zaszyfrowane :/

Tak zgadza się. W wytycznych od OKE przyszło 6 spakowanych baz danych oznaczonych jako zad1, zad2 itd. Są zaszyfrowane niestety.

Można zatem wywnioskować że zadanie zdających będzie polegało na:
    1. Zaimportowaniu bazy danych z pliku .sql
    2. Tak jak w latach poprzednich -stworzyć prosty banner w gimpie lub inkscape (jakiś napis, figura geometryczna i kolorowe tło)
    3. Stworzyć szablon strony oparty na divach i css według wytycznych które będą w arkuszu (coś prostego typu: top a w nim banner stworzony w gimpie, menu lewe + box z treścią)
    4. Może być formatowanie czcionki lub divów za pomocą css
    5. Skoro jest 6 baz w sql to na pewno będzie php + mysql i możliwy skrypt do napisania w ciągu 150 minut to pobieranie danych z bazy, dodawanie, edycja, kasowanie ewentualnie jakieś sortowanie - rosnąco lub malejąco).

Radzę nie liczyć tylko na elektrodę a trochę się pouczyć bo w ciągu dwóch tygodni można spokojnie to ogarnąć.

pozdrawiam
    CrisPell
    Poziom 10  
    MarcelKowal napisał:
    CrisPell napisał:
    Dowiedziałem się od pewnego źródła jakie są wymagania na stanowisku do egzaminu praktycznego

A coż to za sekretne źródła? Internet? ;)

Nawet nie wiedziałem, że można to znaleźć w internecie. Po prostu widziałem kartkę z tym.

MarcelKowal napisał:

150 minut to za mało na wszystko.

Zdziwiłbyś się jak zdawałem E12 to do zrobienia był skan dysku twardego, po czym skan antywirusem, który za nic byś nie zrobił w czasie egzaminu musiałem kombinować.
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    ProFreaq napisał:
    Mam nadzieje, że jednak ktoś ma tego 18 :D Niestety jestem jednym z szczęśliwców, którzy mają pierwszą zmianę 19 stycznia :cry:

Na 99% masz pecha...
    Są dwa wątki o E.14 na elektrodzie (konkretne, a nie takie po kilka postów) i w tym drugim napisałem:

Termin egzaminu praktycznego ustala szkoła w porozumieniu z OKE.
    OKE (albo CKE) narzuca z góry widełki. W tym roku:
    - 19.01-24.01
    - 30.01-04.02

Wydaje mi się, że wszyscy mają te same widełki, a na pewno OKE Gdańsk i OKE Kraków.
    Harmonogram OKE Kraków: www.oke.krakow.pl/inf/filemgmt/visit.php?lid=5585
    Myślę, że w pierwszym rzucie (19-24.01) będą miały pechowe województwa, które w dniach 30.01-04.02 mają akurat ferie ;)
    (podlaskie, warmińsko-mazurskie, dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)
    aixen96
    Poziom 11  
    radomianin1986 napisał:
    damian0267 napisał:

Tak zgadza się. W wytycznych od OKE przyszło 6 spakowanych baz danych oznaczonych jako zad1, zad2 itd. Są zaszyfrowane niestety.

Można zatem wywnioskować że zadanie zdających będzie polegało na:
    1. Zaimportowaniu bazy danych z pliku .sql
    2. Tak jak w latach poprzednich -stworzyć prosty banner w gimpie lub inkscape (jakiś napis, figura geometryczna i kolorowe tło)
    3. Stworzyć szablon strony oparty na divach i css według wytycznych które będą w arkuszu (coś prostego typu: top a w nim banner stworzony w gimpie, menu lewe + box z treścią)
    4. Może być formatowanie czcionki lub divów za pomocą css
    5. Skoro jest 6 baz w sql to na pewno będzie php + mysql i możliwy skrypt do napisania w ciągu 150 minut to pobieranie danych z bazy, dodawanie, edycja, kasowanie ewentualnie jakieś sortowanie - rosnąco lub malejąco).

Radzę nie liczyć tylko na elektrodę a trochę się pouczyć bo w ciągu dwóch tygodni można spokojnie to ogarnąć.

pozdrawiam

Jakby był taki jaki opisałeś to da się ogarnąć, już dzisiaj sobie poprzypominałem co nieco i generalnie ogarniam SQL. MySQL w ogóle nie przerabialiśmy, jak myślicie wystarczy SQL?? Proszę o info, bo jak to jest duża różnica to muszę nowego języka się nauczyć... :( i php też nie mieliśmy, tylko C++, JS, CSS, HTML, SQL
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    radomianin1986 napisał:

Jak masz takie cohones, to wstaw pliki nam i podaj z jakiej szkoły jesteś ;)
    Nie no taki żarcik :P

Każda baza to osobny spakowany plik z hasłem czy wszystkie bazy są w jednym spakowanym pliku chronionym hasłem??
    Pytam, bo mam teorię spiskową ;)
    Albatroz
    Poziom 15  
    MarcelKowal napisał:
    radomianin1986 napisał:

Jak masz takie cohones, to wstaw pliki nam i podaj z jakiej szkoły jesteś ;)
    Nie no taki żarcik :P

Każda baza to osobny spakowany plik z hasłem czy wszystkie bazy są w jednym spakowanym pliku chronionym hasłem??
    Pytam, bo mam teorię spiskową ;)

Nie sądzę, by nauczyciel podzielił się większą ilością informacji.
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    Zapytałem o konkretną rzecz z ciekawości.

Jeśli są to osobne pliki, to gorzej dla zdających - mogą żonglować zadaniami.
    Można nawet wgrać każdemu uczniowi wszystkie pliki i OKE 10 minut przed egzaminem poda hasło dyrektorom. Dyrektor przekaże komisji nr zadania, a komisja poda hasło uczniom mówiąc "witamy, na tej zmianie zadanie nr 4, hasło do pliku to...".

W skrócie - współczuję zdającym w pierwszym rzucie, nie ma sprawiedliwości, jest elektroda ;) Ci z lutego się przygotują do tych 6 zadań.
    Może nawet ci z lutego będą mieć hajlajf jak piszący E.12 w czerwcu 2015 - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14761389#14761389
    Było wiadomo w jaki dzień które zadanie dadzą :lol: :shocked!: Cały dzień leciało jedno zadanie.

Na pewno będzie import tej spakowanej bazy danych, ale reszta to może być cokolwiek, bo te punkty co podał radomianin1986 to chyba czysta zgaduj-zgadula :)
    CrisPell
    Poziom 10  
    Albatroz napisał:

Nie sądzę, by nauczyciel podzielił się większą ilością informacji.

Raczej bym powiedział, że takowych informacji nie posiadają do czasu rozpoczęcia egzaminu.
    Mebieeozza
    Poziom 2  
    Vanset napisał:
    Myślicie, że będzie więcej niż jedno zadanie? Np. ci z 19 stycznia i ci z lutego będą robili to samo ?

jakoś cke się nie wysilało, żeby stworzyć chociażby drugi arkusz :P z pytaniami na teorię jest to samo. W czerwcu pisałam e.13 na komputerze i dawałam potem pytania całej szkole, bo pisali dwie godziny później :D teraz piszę e.16 i mam nadzieję, że poznam wcześniej zadania praktyczne, ale zdaję 24 lutego, więc powinno się udać
    Marcin19996
    Poziom 2  
    Ma ktoś z dolnośląskiego egzamin praktyczny przed 19 stycznia? Z tego co jest napisane na oke wrocław, praktyczne mogą być przeprowadzane od 16 stycznia
    damon150196
    Poziom 9  
    na oke łódź jest że

14.01.2016 Rozpoczyna się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (14.01 - część pisemna, 15.01 - 26.02 - część praktyczna)

to może ktoś w Łódzkim będzie miał wcześniej e.14

u mnie w szkole 15.01 piszą Elektronicy B.29
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    Marcin19996 napisał:
    praktyczne mogą być przeprowadzane od 16 stycznia

damon150196 napisał:
    15.01 - 26.02 - część praktyczna

Nie chce mi się szukać, ale skoro wiecie, to wklejcie linki takie jak ten: www.oke.krakow.pl/inf/filemgmt/visit.php?lid=5585
    "Praktyczne" nie jest tożsame z E.14
    Napiszcie konkrety a nie zgadywanki.

damon150196 napisał:
    15.01 piszą Elektronicy B.29

Elektronicy mają dwie kwalifikacje: E.06 i E.20, nie wiem, co Ty wymyślasz?!
    http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=311408
    Ale w jednym masz rację - E.20 to egzamin "d" (dokumentacja) i jest faktycznie 15.01
    kiepski96
    Poziom 14  
    Czy mam dobre wrażenie, że na egzaminie z baz danych będzie przodował sql, a nie access ?
    takemeawaynow
    Poziom 10  
    Nasz nauczyciel dostał wytyczne i nie ma mowy o żadnych 6 zipach , to jest ciekawe ,że każdy ma inne info . Wgl to wytyczne dotyczą tego co ma być w pracowni i na komputerach (programy , xamp )itp a nie pliki .. Zadania przecież przyjeżdzają do szkoły w dniu egzaminu .. Razem z pendrivem na którym jest plik bat konfgurujący komputer pod egzamin , serio wierzysz w to że już dziś nauczyciele mają te pliki , szczerze ,nie sadze :D
    Dazzle0
    Poziom 9  
    Właśnie nie wiem kto tak może uważać, że nauczyciele mają już zadania. :D Z resztą - komisja nawet mówi w dniu egzaminu, że zadania dotarły rano i tyle. Gdyby nauczyciele znali wcześniej zadania, to z pewnością przerobiliby je z uczniami. Każda szkoła chce wykręcić jak najlepszy wynik, po to są egzaminatorzy, aby pilnować porządku i tego, żeby nauczyciele nie pomagali uczniom w trakcie egzaminu. Każdy ma w tym swój cel - nauczyciel za dobrą zdawalność egzaminu dostaje premię, także gdyby tylko mógł, to by Nam na pamięć wkuł te zadania gdyby je znał przed Nami.
    damon150196
    Poziom 9  
    MarcelKowal napisał:
    praktyczne mogą być

damon150196 napisał:
    15.01 piszą Elektronicy B.29

Elektronicy mają dwie kwalifikacje: E.06 i E.20, nie wiem, co Ty wymyślasz?!
    http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=311408
    Ale w jednym masz rację - E.20 to egzamin "d" (dokumentacja) i jest faktycznie 15.01

dobra, może masz racje że e.20, ale ja tego nie wymyślam:
    Link str3 pisze e.06 i B.29
    to tak napisałem... ale w oke mogą się mylić

---------------------------------------------------------------------
    oni arkusze dostają wcześniej, bo żeby nie było problemów związanych z niedotarciem do szkół,
    bo jak zimą zawieje do wątpię że do 8:00 przywiozą

u nas w szkole były już wcześniej egzaminy na kilka dni (z E.13)
    <wiem bo gadałem z jednym nauczycielem>
    i oni mają rozpiskę że np we wtorek będzie arkusz nr 03

ale wszystkie arkusze muszą być zafoliowane do rozpoczęcia egzaminu :/

jedynie co to można zagasać z nauczycielem o nr arkusza... a na elektrodzie często były podawane egzaminy z ich numerem arkusza

---------------------------------------------------------------------

ktoś mówił też że mają być podobno 6 arkuszy, bo do jakiejś szkoły doszły... szczerze to wątpię
    1. prawdopodobnie to są wytyczne do egzaminów (teoria i praktyka) - dla kilku kierunków
    2. arkusze dochodzą 1-2 dni przed egzaminem
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    kiepski96 napisał:
    Czy mam dobre wrażenie, że na egzaminie z baz danych będzie przodował sql, a nie access ?

Tego nikt nie wie, ale jeśli przyszło 6 spakowanych baz sql, to z tego można zrobić cuda. Może, ale nie musi być PHP. Cały egzamin może być w oparciu o MySQL, a może też być tylko zaimportuj bazę i dodaj jeden rekord a reszta to HTML, CSS, JS, Gimp, Inkscape i Access.
    takemeawaynow napisał:
    Nasz nauczyciel dostał wytyczne i nie ma mowy o żadnych 6 zipach , to jest ciekawe ,że każdy ma inne info/

Może nie ufa Twojej klasie i nie chce za wiele powiedzieć, asystentów obowiązuje tajemnica przed egzaminem. Nie bierz tego do siebie,na pewno Cię lubi, ale może bardziej swoją pracę :P
    takemeawaynow napisał:
    Zadania przecież przyjeżdzają do szkoły w dniu egzaminu

Zadania docierają wcześniej (patrz niżej), a wytyczne owszem przyjeżdżały krótko przed starym egzaminem zawodowym, ale jaka to różnica? Albo ktoś jest uczciwy i nie podaje, albo nie.
    damon150196 napisał:

oni arkusze dostają wcześniej, bo żeby nie było problemów związanych z niedotarciem do szkół

Oczywiście, że arkusze docierają wcześniej, wiem to na 100%.
    Arkusze są w bezpiecznych kopertach, ale dyrektor ma rozpiskę, które zadanie jest na której zmianie. To też wiem na 100%.
    damon150196 napisał:

dobra, może masz racje że e.20, ale ja tego nie wymyślam:
    Link str3 pisze e.06 i B.29
    to tak napisałem... ale w oke mogą się mylić

ZWRACAM HONOR! Wszystko, co napisałeś jest prawdą, o wysyłaniu arkuszów itd.
    Ktoś dał ciała w OKE, B to generalnie grupa budowlana kwalifikacji.
    B.29. - Organizacja robót związanych z budową i utrzymaniem obiektów mostowych :lol:
    Marcin19996 napisał:

Nie rób ludziom nadziei. Tam jest mowa ogólnie o egz. praktycznych.
    Każda kwalifikacja ma swoje "widełki" (lub wprost jeden dzień jak E.20-15.01) i wątpię, że różne OKE mają różnie. Ci z 19.01 mają pecha i koniec.

Dazzle0 napisał:
    Właśnie nie wiem kto tak może uważać, że nauczyciele mają już zadania. :D Z resztą - komisja nawet mówi w dniu egzaminu, że zadania dotarły rano i tyle. Gdyby nauczyciele znali wcześniej zadania, to z pewnością przerobiliby je z uczniami. Każda szkoła chce wykręcić jak najlepszy wynik, po to są egzaminatorzy, aby pilnować porządku i tego, żeby nauczyciele nie pomagali uczniom w trakcie egzaminu. Każdy ma w tym swój cel - nauczyciel za dobrą zdawalność egzaminu dostaje premię, także gdyby tylko mógł, to by Nam na pamięć wkuł te zadania gdyby je znał przed Nami.

Jak nie wiesz, to po co piszesz?
    Arkusze docierają wcześniej, ale można je otworzyć dopiero przy uczniu.
    I pewnie dlatego komisja tak mówi. A może niektórzy nawet nie wiedzą. Myślisz, że polonistkę obchodzi, kiedy dotarł do sejfu dyrektora arkusz E.14? Wątpię ;)
    Idzie po arkusze, otwiera, rozdaje, siedzi czytając książkę (lub nie), zbiera prace, zakleja :)
    CKE jest leniwa, ale może się wkurzyli elektrodą i nałożyli hasła na pliki. Jeśli tak, to kochani nauczyciele przygotowujący kompy nie podpowiedzą uczniom, bo pewnie dostaną hasło rano w dniu egzaminu. Co za problem wstawić hasło o 6 rano w dniu egzaminu w serwisie dla dyrektorów?? Masz awarię internetu w dniu egzaminu w szkole? Peszek, następnym razem dyrektor kupi modem i 3 startery różnych sieci, znajdzie tę stówkę :lol:
    I skoro rzekomo wszyscy nauczyciele mają premie za wyniki egzaminów, to tak na logikę taki belfer nie wrzuci na elektrodę, bo zwiększy się zdawalność w całej Polsce. A to nie na rękę tym premiokrwiożercom ze szkół, nadążasz?
    I na E.14 nie ma egzaminatorów...

PODSUMOWUJĄC: wierzę, że doszły wytyczne (plik/pliki) chronione hasłem
    radomianin1986 pewnie jest belfrem, kupił burner phone'a jak Walter White, napisał wiadomość, po czym wyjął baterię i go połamał :D Jedno jest pewne - czyta to forum i mam nadzieję, że właśnie się uśmiechnął :)

Radzę się pouczyć, bo najwcześniej 18.01 będzie to hasło i przecieki. Stracicie ostatnie dnia na zaglądanie na forum ;)
    IrysHardstyler
    Poziom 9  
    Siemanko.

W sobotę idę do szkoły i może ogarnę jakieś konkretniejsze informacje.
    Sam mam 23.01, więc od razu po napiszę posta co było ;)