Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E60 - Rozladowuje akumulator świecący ring

01 Gru 2015 13:40 1350 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Mam problem z moim bmw e60. Auto ostatnio zaczęło rozładowywać akumulator, po nocy auto jest już bez prądu. Ostatnio po powrocie do domu zauważyłem że świeci się jeden ring w prawej lampie ( auto zamknięte, wszystko wyłączone), gdy parkowalem samochód napewno się nie świecił. Moje pytanie brzmi od czego muszę zacząć sprawdzac instalację i czy ten świecący ring rozladowuje aku, czy może po obniżeniu napięcia sterownik wariuje i zapala go? Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    W E60 powodów może być kilka.
    Pierwszym, który należy sprawdzić to minusowa klema. IBS
    Były 2 poprawki tej klemy, żeby ją wymienić potrzebny jest dodatkowo adapter.

A nie pociągnąłeś manetki na wyłączonym zapłonie?
    Na wyłączonym zapłonie jak włączysz kierunkowskaz to zapala się światło pozycyjne z danej strony, a za pozycyjne robią światła postojowe.

Zdarzały się też usterki modułów świateł, ale z reguły w odwrotny sposób. Któryś z ringów przestawał świecić i pojawiał się błąd na desce(tak jakby żarówka była uszkodzona).
    Dotyczyło to głównie wczesnych przedliftów.

Jak świecił się ring w lampie, to była możliwość zapalenia samochodu?
  • Poziom 2  
    Okazało się że był problem z IBS. Wyciągnąłem klemę minusową i wysuszyłem ją w domu. Po zamontowaniu jest już wszystko ok.