Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świetlówka - Jak podłączyć ?

01 Gru 2015 15:34 3234 4
  • Poziom 6  
    Witam

Mam do podłączenia stara świetlówke. Podłączałem wdg schematów znalezionych na necie ale nie świeci. Świetlówka oraz starter sprawne. Nie wiem jak reszta

Prosiłbym żeby ktoś zerknał może coś pomyliłem

Świetlówka - Jak podłączyć ? Świetlówka - Jak podłączyć ?
  • Poziom 24  
    Na stateczniku jest schemat połączeń. Sprawdź ciągłość połączeń statecznika i oprawek startera i świetlówki ; musisz mieć gdzieś przerwę bo resztę wykluczyłeś.
  • Poziom 6  
    Świetlówka - Jak podłączyć ?

Tak wyglada schemat, którego nie do końca rozumiem,żaden ze mnie elektryk
  • Poziom 24  
    Rzuć okiem tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2192830.html i wzoruj się pierwszym rysunkiem. Przy pomocy omomierza sprawdź ciągłość połączeń przewodów i statecznika. Wykonaj to bez podłączenia do sieci energetycznej Kondensator na zdjęciu jeśli jest połączony szeregowo to go możesz usunąć zwierając pozostałe końce przewodów.Pamiętaj; nie możesz ich zewrzeć gdy jest podłączony równolegle do zacisków sieciowych!
  • Poziom 39  
    Jeżeli dobrze widzę, to na pierwszym zdjęciu środkowy zaciski kostki jest podłączony z metalowa konstrukcją oprawy wraz z przewodem niebieskim. Stwarza to zagrożenie w momencie odwrotnego podłączenia i pojawienia się pełnego napięcia sieci na obudowie. Świetlówka - Jak podłączyć ?