Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H - Opony na zimę

jochimm 01 Gru 2015 16:37 1002 10
  • #1 01 Gru 2015 16:37
    jochimm
    Poziom 3  

Witam,

Może ktoś doradzi zakupu opon na zimę do Astry H. Opon w rozmiarze 205/55/16.

Zastanawiam się nad nowymi Kormoranami SnowPro B2, gdzie komplet można ustrzelić za 720 zł komplet. Nie za bardzo też mam nadmiar gotówki na opony z różnych testów. Jazda autem przeważnie po mieście.

Liczę na pomoc, może ktoś śmiga na takich

0 10
  • #2 01 Gru 2015 20:56
    Kune
    Poziom 23  

Nie jeździłem na Kormoranach, wiec nie mam nic do powiedzenia.
    W podobnej cenie masz:
    Dyton (to nie chinczyk, wiec moze ok, nie wiem, nie jezdzilem)
    GT Radial - opona bardzo popularna w Niemczech, miałem okazje jeździć w Lagunie II i nie było problemów, ani niczym się nie wyróżniała. Normalna opona, do normalnej jazdy. W miare cicha, przyczepna. Przyzwoita.

Jeśli 200 zł to nie problem, to masz tu Kumho:
    4x-zima-205-55r16-91t-kumho-wp51-nowosc-2015

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

A jeśli 300 to także nie problem to masz cala palete opon typu Nokia, Fulda, Hankook, Firestone etc.

0
  • #3 02 Gru 2015 16:46
    jochimm
    Poziom 3  

Kumho wcalemnie ma dobrych opinii, wydaje mi sie ze tutaj bardziej placisz za markowa opone z fajnym napisem niz za wlasciwosci jakie powinna miec

0
  • #4 02 Gru 2015 18:06
    tzok
    Moderator Samochody

BFGoodrich G Force Winter - użytkuję je 2gi sezon i są ok, ale musiałbyś dołożyć ze 300zł... Zimowe Kormorany zawsze były głośne, ale może to moje uprzedzenia.

0
  • #5 02 Gru 2015 18:55
    Kune
    Poziom 23  

jochimm napisał:
    Kumho wcalemnie ma dobrych opinii, wydaje mi sie ze tutaj bardziej placisz za markowa opone z fajnym napisem niz za wlasciwosci jakie powinna miec

Tym bardziej Kormoran nie ma dobrych opinii.
    Wydaje mi się, że to model tegoroczny, więc nie wiem jak mogą być opinie na jego temat?
    Nie jestem fanem Kumho, ale wydają mi się być dobra alternatywa dla Kormorana za podobne pieniądze. Miałem kiedys (pare lat temu) je jako zimowe w Golfie V i sprawowały się ok. Z tego co wiem, od niedawna idą też na pierwszy montaż u kilku producentów ale nie znam modeli.

Koło 1000 zł możesz już sobie przebierać w oponach i to lepszych (w mojej opinii) od BFG.

0
  • #6 02 Gru 2015 19:27
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #7 02 Gru 2015 23:58
    kakibara
    Poziom 27  

Na miasto każda opona ( tym bardziej nowa zda egzamin) autor potrzebuje opony, która da mu poczucie przyczepności i bezpieczeństwa, skróci drogę hamowania, pomoże wjechać na chodnik itp. nie zależy mu na głośności ( będzie użytkował w mieście)- wyższe prędkości i super pięknego profilu. X lat temu ludzie jeździli za granicę RP na nalewkach i dawało radę.

0
  • #8 03 Gru 2015 17:16
    jochimm
    Poziom 3  

Wlasnie o to chodzi, auto jedzie wylacznie po miescie, wiadomo od czasu do czasu zdarzy sie wyjazd ale to przewanie sa drogi odsniezone. To co, myslicie ze KUMHO to bedzie dobry wybor ?

Gdzies wyczytalem ze kazda nowa zimowka bedzie zdawala egzamin

0
  • #9 05 Gru 2015 13:29
    Kune
    Poziom 23  

jochimm napisał:
    Wlasnie o to chodzi, auto jedzie wylacznie po miescie, wiadomo od czasu do czasu zdarzy sie wyjazd ale to przewanie sa drogi odsniezone. To co, myslicie ze KUMHO to bedzie dobry wybor ?

Gdzies wyczytalem ze kazda nowa zimowka bedzie zdawala egzamin

Na pewno lepszy niz Kormoran. Nie bedziesz miał problemów z odpadajacym bieżnikiem, slizganiem się na mokrym, huczeniem, guzami na bokach opony, ząbkowaniem - jak w przypadku wielu chińczyków.

0
  • #10 06 Gru 2015 18:23
    rafal_rx
    Poziom 25  

jochimm napisał:
    Wlasnie o to chodzi, auto jedzie wylacznie po miescie, wiadomo od czasu do czasu zdarzy sie wyjazd ale to przewanie sa drogi odsniezone.

Myślę, że wielosezonowe - całoroczne są idealne dla Ciebie.

0
  • #11 07 Gru 2015 17:01
    jochimm
    Poziom 3  

Znalazłem opony z których chciałbym coś wybrać.

Dębica Frigo 2
    Matador Sibir Snow
    Kumho WP51

Które są wiecej warte ? Oczywiście mówimy o nówkach :)

0