Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki napęd do bramy jak na rysunku

kwiech2006 01 Dec 2015 17:03 3768 8
lampy.pl
    kwiech2006
    Level 9  
    Wiem, że pytanie było wałkowane wielokrotnie, ale nie bardzo wiem na co się zdecydować.
    Plan sytuacyjny z wymiarami poniżej. Aktualnie istniejący wjazd to brama o szerokości około 2,5 m (bardzo wąska). Konstrukcja skrzydeł bramy stalowa (spawane 2 kątowniki w profil zamknięty) plus ażurowe wypełnienie cienkimi deskami, wysokość około 1,5 m. Jest możliwość poszerzenia przez wyburzenie części słupka z lewej strony wjazdu (zakratkowana część z lewej strony) i zrobienie bramy uchylnej (kreska przerywana). Ze względu na koszty chcę wykorzystać istniejące skrzydła bramy, tj. poszerzyć tylko lewe o około 0,5m , a prawe pozostawić bez zmian. Napędy planuję umieścić na wąskich częściach słupków, wobec powyższego będą różne kąty rozwarcia. Czy to limituje wybór napędu? Warunki użytkowania 1 samochód, wyjazd i wjazd do garażu jednokrotnie w ciągu dniówki. Myślę o samodzielnym montażu, budżet bliżej nie sprecyzowany, ale interesuje mnie rozwiązanie sprawdzone. Proszę o ewentualne inne pomysły rozwiązania napędu.
    Jaki napęd do bramy jak na rysunku
  • lampy.pl
    Zbych034
    Level 38  
    Powinna dać się zrobić na siłownikach Came. Przy dobieraniu napędu bierz pod uwagę dłuższe skrzydło.
    User removed account
    User removed account  
  • lampy.pl
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    @Mareczny Nie wiesz, jaka to droga , ,a na zewnątrz otwieranych bram sie nie powinno robić. Tym bardziej , że wygląda, że idzie ona pod skosem ( nie równolegle do bramy) . Ponadto autor chce oszczędzic i dosztukować skrzydłówkę, a Ty mu proponujesz brame przesuwną...
    W tych warunkach powinna zadziałać większość automatów typu wingo, tubowych typu 414, bill, kwestia dobrania wymiarów przy montażu.
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Kwiech wyraźnie napisał jaki napęd do ww projektu, a nie jaka brama...
    Chodzi mu o kąty i nasze doświadzenia z napędami do takiej dwuskrzydłówki.
    Wg mnie dobrym rozwiązaniem jestFaac 414 . Jest dość tolerancyjny, można uzyskać kąt otwarcia 110stopni (wg instrukcji, a w praktyce więcej), no i punkt sztywności większy niż w przypadku "monolitów".
    Pozdrawiam.
    kwiech2006
    Level 9  
    Też myślałem nad bramą przesuwaną, ale raczej nie wchodzi w grę bo.
    1. Brama na zewnątrz istniejących słupów nie jest dobrym rozwiązaniem z wielu powodów.
    2. Rozwiązanie zaproponowane przez Marecznego wymaga zburzenia słupa z prawej strony, a chciałbym tego uniknąć.
    Pozostaje więc szukanie korzystnego napędu do bramy skrzydłowej. Chodzi mi o doświadczenia innych w budowaniu i użytkowaniu bramy o różnych rozwarciach obu skrzydeł.
    Zbych034
    Level 38  
    Przejrzyj katalog np Came
    macijowu
    Level 16  
    BFT ma nowe siłowniki do 2,5 m, możesz też zerknąć. Słupek masz wykonany z jakiego materiału, to też jest ważne?
    kwiech2006
    Level 9  
    Witam po długiej przerwie.
    Sprawa bramy rozwiązana jak zaplanowano w pierwszym poście. Część słupka wyburzona, oba słupki obłożone klinkierem, brama zamocowana. Ostatecznie zdecydowałem się na napęd ETM-01 firmy Elektrobim. Montaż samodzielny, napęd hula od około miesiąca, jak dotychczas bez zastrzeżeń.