Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki z wieży Technics SL-EH600 jaki dobrać amplituner.

jacobgov 01 Dec 2015 17:32 1569 2
 • #1
  jacobgov
  Level 9  
  Witam,
  posiadam kompletny zestaw głośników 5.0 od wieży SL-EH600 (parametry głośników na zdjęciu).
  Głośniki z wieży Technics SL-EH600 jaki dobrać amplituner.
  Chciałbym je wykorzystać do kina domowego razem z amplitunerem Pioneer VSX-329-K parametry w linku http://www.supersonido.es/productos/documentos/Documento4378.pdf
  Chciałbym sie dowiedzieć czy można regulować moc z amplitunera na każdy jeden kanał z osobna (przód, tył, centralny) tak żeby sprzęt grał dobrze i bezpiecznie mimo dużej różnicy w parametrach głośników?
  Pozdrawiam
 • #2
  SERVICE-AV
  Level 39  
  Głośniki SB-EH600 nie wytrzymają przy VSX-329 , szczególnie centralny i surround mają bardzo małą moc i łatwo je przesterujesz.
  Oczywiście dla VSX-329 moc podana w instrukcji jako 115W/kanał jest też mocno zawyżona względem normy DIN i on posiada moc nominalną ~ 55W .
  Chyba że ustawisz głośniki dookólne na SMALL to może wytrzymają.
  Tu masz instrukcję obsługi gdzie są opisane wszystkie regulacje poziomu głośników http://www.pioneerhongkong.com.hk/file/product623-292-download.pdf
 • #3
  jacobgov
  Level 9  
  Ok, dzięki za odpowiedź. Znalazłem w instrukcji coś takiego jak "channel level" i przy każdym głośniku z osobna można zmienić wartość dB. Teoretycznie powinno zadziałać. Teraz pytanie czy to będzie dobrze grało? Lepiej od taniego kina domowego Sony BDV-E2100? Jestem przed decyzją kupna amplitunera do zestawu głośników które posiadam bądź kina domowego sony lub równie taniego.