Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO.

pustan 01 Gru 2015 18:55 24813 27
  • Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO.

Witam.

Dzisiaj coś dla lubiących kawę. Pomysł nie jest mój, wykonanie tak. Ekspres jak wiele na rynku. Otrzymałem jako dodatek przy zakupie pralki tej samej marki. Wszystko fajnie niestety kapsułki jednorazowe i nie tanie. Wspomnieć należy też o modnej ostatnio ekologi. Jedna filiżanka i kapsułka w koszu. W necie przypadkowo widziałem filmik jak zrobić by kapsułki były wielokrotnego użytku. Potrzebne zużyte kapsułki, wiertło fi 7mm, zaślepki do śrub meblowych fi 8mm. Wykonanie proste. Wiercimy otwór w kapsułce w miejscu pod języczkiem. Wypłukujemy pozostałe po parzeniu kawy fusy. Na walcowej części zaślepki usuwamy ostrym nożem wystające ząbki. Otwór w kapsułce wyrównujemy drobnym papierem ściernym. W razie potrzeby powiększamy stożkowym kamieniem ściernym na trzpieniu. Wystarczy pokręcać w palcach nie trzeba wiertarki. Tworzywo podatne na ścieranie. Ważne by korek pasował w miarę ciasno. Następnie napełniamy przez otwór naszą ulubioną kawą, zatykamy koreczkiem.Parzymy i się delektujemy. Czujesz już ten aromat :D ?
    Parę zdjęć.
    Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO. Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO. Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO. Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO. Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO. Ekspres do kawy BOSCH na kapsułki TASSIMO.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    pustan
    Poziom 18  
    Specjalizuje się w: elementy i pozespoły lotnicze.
    pustan napisał 477 postów o ocenie 1587, pomógł 13 razy. Mieszka w mieście Bielsko-Biała. Jest z nami od 2005 roku.
    robokop
    Moderator Samochody
    Bez żartów, następny krok to pralka do odzyskiwania zużytego papieru toaletowego i chusteczek jednorazowych? Sama konieczność napełniania tych że kapsułek, to zabawa na dłuższą metę i bałagan - rozrobić ekstrakt z gorącą wodą, wystudzić, napełnić, zatkać - zbyt długo to potem nie może leżeć, bo i ryzyko wycieku i zwietrzenia. Prościej i szybciej posługiwać się czajnikiem elektrycznym i słoiczkiem z kawą.
    SylwekK
    Poziom 30  
    To ja już wolę swój stary ekspres z zasypową łychą - też rytuał z przyrządzaniem, ale wydaje mi się, że dużo wygodniejszy i praktyczniejszy... Na pewno plusem jest oszczędność na wkładach, bo faktycznie te potrafią kosztować.
    Może idąc tym torem jakiś system stałego zasilania, jak w drukarkach atrament, wykombinujesz :)
    DawiDD
    Poziom 28  
    Przy nesspresso jest znacznie łatwiej zrobić kapsułkę wielokrotnego użytku - kawałek folii aluminiowej i stara kapsułka - minuta roboty i jest. Przynajmniej przy takiej kapsułce wie jaka kawę pije. Tak na serio to to sa zabawki, a nie ekspresy i nie mogą sie równać z ekspresami automatycznymi - niestety cenowo tez :)
    GanzConrad
    Poziom 22  
    Mając w perspektywie cały ten rytuał, ja wybieram mieloną kawę zalaną wrzątkiem.
    seg
    Poziom 12  
    Skoro o ekologii wspominasz, pomyśl też o swoim zdrowiu. Nie wiem z czego wykonane są zatyczki do mebli, ale zapewne nie mają atestu do kontaktu z żywnością szczególnie w gorącym i wilgotnym środowisku. Być może się mylę, ale ja bym nie ryzykował.
    japko1024
    Poziom 17  
    Jeśli ten ekspres nie ma funkcji parzenia kawy wsypywanej do odpowiedniego otworu, bez kapsułek, to czy nie lepiej byłoby go sprzedać lub rozłożyć na części i zrobić z nich coś innego, a kawę parzyć np. w zwykłym ekspresie albo po prostu w kubku? Ekspres, zgodnie ze swoją nazwą, powinien działać szybko - a tak traci się jeszcze więcej czasu.
    1rycho
    Poziom 21  
    Może są zaślepki meblowe smakowe?
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Pomijam już samą przydatność, czy higienę takiego "recyklingu" - gdzie jest tu coś odkrywczego, co nadawało by się do umieszczenia w dziale DiY?
    Już zresztą sam tytuł wprowadza w błąd...
    bobycob
    Poziom 17  
    np o smaku Cappucino, albo mleczne :)
    jeszcze większa oszczędność :D

Serio jak zobaczyłem te zatyczki też od razu pomyślałem, że mogą okazać się problematyczne. Nie wiadomo co się uwolni z tworzywa pod wpływem temperatury.
    pustan
    Poziom 18  
    Nie przesadzajmy z tą szkodliwością koreczka fi 8mm.
    Codziennie jemy wędliny nafaszerowane solą drogową+ całą masą E. Skażone chemią jarzyny, ryby, owoce. Wdychamy spaliny, palimy papierosy, pijemy alkohol itd.itd można wyliczać w nieskończoność.
    Nikogo nie namawiałem by tak postępował z kapsułkami. Ja mam czasu dość więc sobie nabijam kapsułki. :D. Jedni nabijają kasę, inni gilzy tytoniem. Kto bogatemu zabroni. :D

Pozdrawiam, więcej humoru i pogody ducha.
    DJ ANNUS
    Poziom 31  
    Średnio 16 saszetek kawy to 18zł lub 8 saszetek cappuccino.
    japko1024
    Poziom 17  
    Myślę, że bezpieczna byłaby zatyczka z czystego silikonu, może nawet zapewniałaby większą szczelność. W pompkach do napełniania butelek mlekiem matki stosuje się zastawki z jakiegoś przezroczystego, elastycznego tworzywa - wydaje mi się, że to silikon. Ten materiał jest często stosowany przez użytkowników sąsiedniego forum, również wykorzystujących wysoką temperaturę do domowego wyrobu używek przeznaczonych do picia, jednak niebędących kawą ;)
    michalGDANSK
    Poziom 12  
    widziałem na necie ze sa do kupienia kapsułki wielokrotnego użytku,
    Link
    vp32
    Poziom 11  
    Jakby ktos wpadł czym w ogóle zastąpić kapsulki do ekspresu tak aby zaparzanie kawy w tym ekspresie nie zajmowało tyle czadu yo dopiero było by coś.
    _Matik_
    Poziom 19  
    Polecam zwykłą aluminiową kawiarkę, wymysł zdaje się jakiegoś Włocha (google "kawiarka"). Do tego młynek żarnowy jeżeli ktoś jest miłośnikiem świeżo mielonej, jak nie to można mieloną trzymać w szczelnym słoiku. Gdybym pracował na etacie to chyba przemycałbym ze sobą kuchenkę elektryczną (u mnie była tylko mikrofala), żeby tego używać bo żaden automat się nie umywa.
    Nie ma sensu wymyślać koła od nowa :).
    pustan
    Poziom 18  
    Bez komentarza.

kapsulki-bosh-tassimo-r-wielokrotnego-uzycia

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

tomassek
    Poziom 15  
    Najlepszym ekspresem "kapsułkowym" jest Philips Senseo. Saszetki jak do herbaty, tylko że większe i grubsze, robią je wszyscy czołowi producenci kaw. Koszt jednej to jakieś 30-50gr zależnie gdzie i jaką się kupi. Ekspresy mają opcję na spienianie mleka i robienia różnych wersji kawy.
    Niestety nie wiem czemu, nie da się kupić sprzętu oficjalnie w sklepie. Tylko sklepy online. Cała Europa używa, a w Polsce jakaś zmowa milczenia. W Mediamarkt jest jedynie sama kawa. No ale już na Alledrogo są i kawy i czekolady i herbaty do tego sprzętu - polecam, bo warte zainteresowania, jak ktoś chce dobre i tanie.
    sundayman
    Poziom 24  
    Rewelacyjny pomysł i realizacja. Zamiast kupić normalny ekspress, przerabiać kapsułkowy :)
    To by jeszcze było może i ciekawe, ale w PRL a nie dziś...
    golem_xiv
    Poziom 6  
    sundayman napisał:
    Rewelacyjny pomysł i realizacja. Zamiast kupić normalny ekspress, przerabiać kapsułkowy :)
    To by jeszcze było może i ciekawe, ale w PRL a nie dziś...

Autor tego "ekspresu" nie kupił tylko dostał jako bonus. Gdyby chciał go używać zgodnie z wizją producenta, to wyszło by drogo. Miał dwa wyjścia: albo się go pozbyć albo obniżyć koszty użytkowania - wybrał drugą opcję.
    Ten biznes opart jest o model sprzedaży drukarek atramentowych, tanie urządzenie, drogie wkłady. Mało ludzi to kupuje więc dają jako bonus. Kiedyś podobne było z telefonami komórkowymi. Wygrywało się taki w jakimś konkursie i dostawało z abonamentem operatora będącego sponsorem. Drukarki też się dostawało jako nagrody lub bonusy. Człowiek zawsze zostaje wtedy z jakimś cyrografem (zobowiązaniem).
    Gdyby mi ten sprzęt "wlulono" to może kupił bym sobie kapsułki wielokrotnego użytku. Najlepiej jednak produkt sprzedać nawet ze sporym upustem, a uzyskane pieniądze wrzucić do skarbonki z napisem "na prawdziwy ekspres ciśnieniowy" - potem można dorzucać tam równowartość 2 lub trzech kapsułek codziennie.

BTW. Przychylam się do opinii, że wykorzystanie tu zatyczek nieprzeznaczonych do celów spożywczych może być ryzykowne. W ich produkcji mogą być używane substancje toksyczne, rakotwórcze, które uwalniają się w kontakcie z wodą, wysoką temperaturą.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Dziwne to bo.....Amerykański producent ekspresów i kawy ,,Keurig'', z dedykowanymi, firmowymi kapsułkami, który to ekspress posiadam, w zestawie dodaje trzy sztuki kapsułek z siatki i z otworami na iglice, otwieranych, pod nazwą ,,Due you coffe it self'' czyli napełnianych samodzielnie. Wielki Bosch czy inne Senseo na to nie wpadli ??
    link: http://www.keurig.com/store
    pustan
    Poziom 18  
    Miałem szczęście i na zasadzie zamiany,mój BOSCH poszedł do osoby której pasowało kupowanie kapsułek. Ja w zamian dostałem ekspres OPTIMUM do napełniania kawą dowolnego gatunku. Jesteśmy oboje zadowoleni. Kapsułek przerobionych nie dałem.
    gabik001
    Poziom 36  
    Problem w tym że taki Keurig i wiele innych ekspresów nie robi ani Latte ani Capuccino z gotowanego mleka. Możesz sobie gotowane samemu mleko dolać później ale bez pianki.
    A Tassimo to zrobi. Owszem, można sobie kupić taki ekspres co będzie robił Latte z pianką ale za sporą kasę.
    A nie ma przypadkiem sposobu jak regenerować kapsułki z mlekiem? :)
    D_Mrozu
    Poziom 21  
    @gabik001
    Latte z pianką nie musi być z ekspresu za duże pieniądze.
    Osobiście używam codziennie Philips Saeco Poemia - prosty ekspres ciśnieniowy za nieduże pieniądze na kawę mieloną lub w saszetkach z funkcją pary do spieniania mleka.
    I nie trzeba "regenerować" kapsułek.
    NetObserwator
    Poziom 1  
    Rozumiem intencje piszącego zgadzam się z komentującymi, że taki recykling to zajęcie dla ludzi z dużą dawką wolnego czasu, ale kto bogatemu zabroni? Chciałem jedynie dodać od siebie moim zdaniem bardzo istotną uwagę odnośnie samych kapsułek. Wszystkie kapsułki do tego ekspresu są zaopatrzone w kod w którym zawarte są takie informacje jak temperatura łażenia ilość podawanej wody i czas pażenia więc z uwagą dopasuj kapsułkę poddawaną recyklingowi do kawy jaką chcesz w niej umieścić inaczej wyjdzie coś ochydnego :)