Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narzędzia, kompletowanie warsztatu, co wybrać, jakie marki ?

rafalidzkowski 01 Gru 2015 19:27 3495 12
  • #1 01 Gru 2015 19:27
    rafalidzkowski
    Poziom 6  

Witam, jakiś czas temu straciłem swoje wszystkie narzędzia. W związku z tym muszę skompletować cały komplet. Przy okazji chciałem zaopatrzyć sie w porządne narzędzia, żeby starczyły na długo. Pewnie odpowiedź na podobne pytania gdzieś już padła, ale tak to wszystko będzie w jednym miejscu i aktualne.

Zatem jakie kto poleca marki/konkretne narzędzia?
    - szczypce
    - śrubokręty
    - młotki
    - klucze płaskie
    - klucze płaskie z grzechotką
    - grzechodki
    - nasadki
    - klucze precyzyjne
    - multimetry

Używaliście produktów producentów takich jak ifixit, beta, stanley, sata, toptul, hans, wera, knipex?
    Wie ktoś może, gdzie dostanę w Polsce/ skąd z europy wysyłają do Polski produkty Craftsmana, a w szczególności śrubokręty?

0 12
  • #2 01 Gru 2015 19:53
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@rafalidzkowski
    wkrętaki - wera
    szczypce itp - knipex, pierganconi
    klucze - gedore, bahco
    nasadki - gedore
    grzechotki - gedore
    młotki - wygodne
    multimetry - fluke

1
  • #4 02 Gru 2015 12:46
    rafalidzkowski
    Poziom 6  

No dobra, ale Wera ma kilka serii wkrętaków. Warto inwestować w te z końcówką lasertip?

0
  • #5 02 Gru 2015 12:52
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@rafalidzkowski Używam tych z zieloną rączką, jak na razie lepszych nie miałem.

0
  • #7 04 Gru 2015 22:50
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Te tańsze, są dobre i trwałe.

0
  • #8 07 Gru 2015 08:46
    rafalidzkowski
    Poziom 6  

Dzięki, a wie ktoś, gdzie w Polsce/Europie/USA z wysyłką do Polski dostanę narzędzia craftsmana?

0
  • #9 21 Mar 2016 18:45
    enforces
    Poziom 17  

kurcze wy tu o narzędziach za tysiące PLN a ja chciałem polecić Neo Tools, których używam już ładny kawał czasu.

0
  • #10 22 Mar 2016 17:53
    ^ToM^
    Poziom 33  

enforces napisał:
    kurcze wy tu o narzędziach za tysiące PLN a ja chciałem polecić Neo Tools, których używam już ładny kawał czasu.

To prawda, do zwyklego majstrowania nie ma sensu kupować narzędzi za tysiące zł.
    Z tanich a dobrej jakości mogę polecić Modeco.

0
  • #11 23 Mar 2016 15:40
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Witam.

Do okazyjnego majsterkowania, domowych napraw używam: wkrętaki, szczypce, obcinaczki -Yato, Topex - jakaś drobnica, imadło i piły - Stanley - inne p. marki Castorama padły. Wkrętaki elektryczne - Castorama. Wkrętarka elektryczna - Vader, Wkrętak akumulatorowy - Einhell Li-on czerwony, mała multi-szlifierka Proxxon. Wkrętak z bitami Bosch - nie najlepsza jakość, kilka części padło, reszta wciąż służy. Waliza z narzędziami Stalson (z Castoramy) - nic się nie urwało, ale niektóre mają delikatny rdzawy nalot.

0
  • #12 25 Mar 2016 14:40
    kyller
    Poziom 12  

Stahlson to była /jest marka Castoramy.
    Wielu producentów i rozrzut jakości pomiędzy narzędziami.
    Bardzo dobre były nasadki 1/2".
    Bardzo nędzne były płaskie klucze.

0
  • #13 10 Kwi 2016 10:27
    ostry957123
    Poziom 7  

Obcinaczki Neo (mam 2 lata w warsztacie i się nie stępiły jak yato po 1 miesiącu), Klucze nasadowe Yato, Neo, Stanley, Honiton, Hans , płasko oczkowe proxxon albo Sata, Multimetr mam Yato cęgowy i Unit ut33b, Wkrętaki wera, Młotki Yato, Klucze grzechotkowe to mam tylko komplet z kraftwalle i nie narzekam 1.5 i jak narazie sie żaden nie uszkodził (warsztat samochodowy)
    Bity Jonnesway albo king tony.

0