Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 - Oświetlenie po wyjęciu kluczyka a radio

MichaeloS 01 Gru 2015 20:09 1152 2
  • #1 01 Gru 2015 20:09
    MichaeloS
    Poziom 8  

Skopiuję swój post z forum passata, moze tutaj ktoś ma jakiś pomysł.

Dziwny problem. Do tej pory miałem radio Pioneer podłączone ze stałym zasilaniem czyli żółty przewód połączony z czerwonym aby radio działało bez kluczyka. Niestety tak miałem spory pobór prądu nawet 0,1A. Dziś podłączyłem żółty z żółtym i czerwony z czerwonym i pobór prądu spadł do 0,03A. Niestety zaczął się dziwny objaw.

Na poprzednim podłączeniu po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki podświetlenie wnętrza zapalało się momentalnie. Teraz po wyjęciu kluczyka zaświeca się po około 1-2 sekundach. Nie to żeby mi na tych dwóch sekundach jakoś specjalnie zależało ale nie rozumiem tego kompletnie.

Zna ktoś przyczynę?

0 2
  • #2 02 Gru 2015 22:18
    cr1
    Poziom 14  

Cofające się zasilanie z radia na key switch.Buzer od świateł po otwarciu drzwi działa też póżniej?
    Wstaw diode i po temacie.

0
  • #3 03 Gru 2015 21:17
    MichaeloS
    Poziom 8  

Znalazłem przyczynę i zamieszczam opis dla potomnych. Otóż źle zrozumiałem koncepcje ACC. Sądziłem ze to tutaj podłącza się stale +12 dla podtrzymania. Blad. Tutaj podłączamy +12 ze stacyjki. Należało skrzyżować kable czyli czerwony do żółtego i na odwrót. Teraz radio działa tylko z kluczykiem a oświetlenie pojawia się od razu po wyjęciu kluczyka.

0