Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2007r. 1.9 dCi Brak mocy po wypalaniu DPF

01 Gru 2015 21:00 1869 9
  • Poziom 8  
    Witam . Jestem posiadaczem Renault Scenic z 2007 roku , 1.9 dCi. Jakieś 2 miesiące temu zrobiłem mu cały serwis tzn. wymiana oleju silnikowego , filtra oleju , filtra powietrza , filtra paliwa i filtra kabinowego. Po czym po jakimś czasie Renia załapała błąd "einspritzung pruefen" , to jest błąd DF311. Zrobiłem uszczelki pod wtryskiwaczami . Pojechałem na wypalankę na autostradę , jazda 25 minut obroty 3-4 tysiące non stop. Nic nie dało , komputer widział nadal aktywny błąd. Byłem w Renault , nie powiedzieli mi nic pozatym że to ten błąd i trzeba wyczyścić , zregenerować DPF-a . Czyli właściwie to już wiedziałem. Kupiłem preparat do czyszczenia DPF-a , wykreciłem DPF-a , wtrysnąłem zawartość jak na instrukcji rozgrzałem auto do normalnej temperatury i pojechałem znów na autostradę wypalić go , jak wcześniej pół godziny na dużych obrotach , i nie czując nawet kiedy jak wracałem , auto straciło moc.
    Czy ktoś może mi coś doradzić , miał taką lub podobną sytuację ? Jakieś wskazówki ? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam .
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 8  
    Ale spaliny wylatują
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Jakby nie wylatywały to by silnik nie pracował.
    Nie twierdze że zapchał się całkowicie.
    Stało się to po Twoim grzebaniu tam więc jest zapchany lub jakiś zbieg okoliczności.
    Rozszczelnisz to se dowiesz czy to jego wina.
  • Poziom 8  
    No jutro się dowiem , dzięki .
    Dam znać co i jak .
  • Poziom 7  
    Jaki przebieg tego auta?? Paliwo *trefne* znam przypadki że po przejechaniu zaledwie 60 tyś km cały uklad paliwowy do wymiany. A może był dolany dodatek *uszlachetniający* do paliwa? Znajomy uszkodził w ten spoób hdi.
  • Poziom 8  
    Nic nie było lane , jeźdżę nim w Niemczech , i tu też tankuje więc nie wydaje mi się . Auto ma ponad 90 tysięcy.
  • Poziom 7  
    Nie każdy olej może być stosowany do tego typu silników (z filtrem dpf), proszę sprawdzić czy zastosowany olej się nadawał, gdyż wnioskuję że to niewłaściwie dobrany olej może być przyczyną.
  • Poziom 8  
    Tak , ta opcja była już sprawdzana i olej jest wporządku , mąż właśnie dzwonił ( bo jest Renią w pracy ) że miał właśnie wjeżdżać na kanał kiedy Renia odzyskała moc. Także pozostało jeszcze podłączyć komputer aby wykasować błąd DF 311.
  • Poziom 8  
    Auto musiało wylądować w serwisie Renault , filtr oczyszczony , błędu nie ma .